*

Łazik Curiosity wylądował na Marsie

Utworzono: 2012-08-06 18.31 - Ostatnia aktualizacja: 2012-08-06 18.31
Tagi:

Łazik Curiosity, czyli Ciekawość wylądował na Marsie. Pojazd waży 900 kilogramów. Jego detektory wyprodukowała polska firma z Ożarowa Mazowieckiego.
Po trwającym 36 tygodni locie, pokonaniu 567 milionów kilometrów na Marsie wylądował Łazik „Curiosity”. Sonda wylądowała na planecie o godz. 7.31 polskiego czasu. Łazik „Curiosity”  będzie eksplorował powierzchnię Czerwonej Planety przez 98 tygodni. Sonda będzie badać geologię Marsa, promieniowanie docierające do powierzchni planety  oraz monitorować klimat. Sprawdzi także, czy na Czerwonej Planecie występowały kiedyś warunki sprzyjające życiu.

Źródło i więcej:
Radio Maryja

Mars Science Lab - Curiosity Rover "Call Me MayBe" Mashup


zgłoś nadużycie
Komentarze
pipek pipek
Po co za linkami latać masz cały art. @tylko pytam Dodane

W 2007 roku Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłacił 665 milionów dolarów tytułem odszkodowania za przypadki molestowania seksualnego dokonywane przez osoby duchowne - stwierdza coroczny raport komórki powołanej przez Konferencję Episkopatu - Charter for the Protection of Children and Young People. Kwota ta stanowi 54 procentowy wzrost w porównaniu z wypłatami w roku 2006.


Z całej wyplaconej kwoty, 568 milionów dolarów przekazanych zostało na odszkodowania, 23 miliony dolarów wypłacono terapeutom opiekującym się ofiarami przestępstw, a 64 miliony dolarów pochłonęły opłaty prawne i wynagrodzenia prawnicze

W 2007 roku zanotowano 689 przypadków molestowań seksualnych - co stanowi 3-procentowy spadek w porównaniu z rokiem poprzednim - które jednak najczęściej miały miejsce przed wieloma laty. "Jakkolwiek całkowita liczba przypadków zanotowanych w latach 2004-2007 ma tendencję spadkową, to całkowity koszt wypłat zwiększał się w tych latach (z małym spadkiem zanotowanym w 2006 roku)." - podaje raport.

Całkowity koszt dotychczasowych wypłat dokonanych przez Kościoł katolicki w Stanach Zjednoczonych, nie jest znany i kształtuje się, według różnych źródeł, od 1,5 miliarda do 3 miliardów dolarów.


Za bibula.com

Dodaj swój komentarz: