*

Wyciąganie złogów kałowych z jelita grubego - zdrowa, idealna metoda na odchudzanie

Utworzono: 2009-07-15 11.52 - Ostatnia aktualizacja: 2009-07-15 11.52

Hydrokolonoterapia. Już pierwszy zabieg okazał się rewelacyjny; ta szczupła kobieta wydaliła z siebie aż sześć kilogramów kału. Po skorygowaniu prawidłowego odżywiania, wyczyszczeniu wątroby i pewnych zaleceń indywidualnych ślązaczka zaczęła zdrowieć. Dziś jest w długo oczekiwanej ciąży i odzyskała radość życia.

Autor: Bogdan Nowak

Oczyść organizm z toksyn dla zdrowia

- W Katowicach zgłosiła się do mnie dziewczyna, skarżąca się na chroniczne zaparcia, spadek energii i złe samopoczucie – wspomina twórczyni Szczecińskiego Centrum PELOHA – Po wstępnej rozmowie doszłam do wniosku, że jak w wielu przypadkach tego rodzaju, tej kobiecie dokucza jelito grube, które z nadmiaru nagromadzonych resztek, odmówiło posłuszeństwa. Spowolniała perystaltyka, więc trzeba było dokonać hydrokolonoterapii czyli płukania jelita grubego. Już pierwszy zabieg okazał się rewelacyjny; ta szczupła kobieta wydaliła z siebie aż sześć kilogramów kału. Po skorygowaniu prawidłowego odżywiania, wyczyszczeniu wątroby i pewnych zaleceń indywidualnych ślązaczka zaczęła zdrowieć. Dziś jest w długo oczekiwanej ciąży i odzyskała radość życia.

Szukając pomocy ojcu, odkryła swój dar uzdrawiania

Piętnaście lat temu Dorota Haas – Kimel poszukiwała pomocy dla swego ojca cierpiącego na białaczkę szpikową. Takowej doznała ze strony znanego na Pomorzu Zachodnim „uzdrowiciela w sutannie” ks. Piotra Kozieła z Chwarstnicy, który swoim działaniem terapeutycznym przedłużył jego życie o ponad rok. Przy okazji rozpoznał w energicznej Dorocie predyspozycje bioenergoterapeutyczne. Zachęcił ją, by pomagała mu w przyjmowaniu chorych poprzez stosowanie uzdrawiających zabiegów nakładania rąk.

Pani Dorota wprawdzie miała dość liczne efekty uzdrowień, coś nie dawało jej spokoju, kiedy, pomimo cudownej energii po pewnym czasie osoby uzdrowione powracały do swoich schorzeń.

Nie umiejąc znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, na pewien okres czasu zaprzestała zajmowania się bioterapią. Wyjechała do Kanady do swego brata i tam było jej dane poznać naukę fenomena z zakresu medycyny niekonwencjonalnej Edgara Caycego /1877- 1945/, który m.in. twierdził:„Jeśli organizm jest utrzymywany w stanie zasadowym, szczególnie przez spożywanie sałaty, marchewki i selerów, krew zyskuje należytą odporność”.

Tam też poznała tajemnice oczyszczania organizmu z toksyn. Przeszła odpowiednie kursy i szkolenia dotyczące prawidłowego odżywiania oraz anatomii człowieka. Otworzyła swój gabinet, który z czasem przekształcił się w Centrum PELOHA, by nieść pomoc potrzebującym i uczyć ludzi jak dbać o zdrowie.

Czyszczenie jelit i dieta – uwalnia od chorób

- Musimy patrzeć na człowieka holistycznie czyli na jego duszę i ciało – podkreśla szczecińska naturoterapeutka – nie możemy tylko widzieć zewnętrzny wygląd człowieka, a nie dostrzegać jego zanieczyszczonych jelit. To tak, jakbyśmy troszczyli się tylko o kolorową elewację domu, a nie dostrzegali gnijącego wnętrza budynku. Przecież nie można remontować tak zniszczonego domu zaczynając od elewacji. Podobnie jest ze zdrowiem człowieka. Musimy zdać sobie sprawę, że zjadając np. 1 kilogram pożywienia, w jelicie wchłonięte zostanie tylko 15 dkg, natomiast pozostała część przesunięta zostanie do jelita grubego. Nie strawione resztki pokarmu oraz kamienie kałowe, gromadząc się w zachyłkach i zagięciach jelita grubego, zaburzają jego naturalną perystaltykę, czyli tzw. ruchy robaczkowe. Skutkiem tego są kłopoty z wypróżnianiem się i zaparcia. Większość ludzi cierpi na zaburzenia naturalnej symbiozy bakterii przewodu pokarmowego. Poprzez złe odżywianie się, styl życia, stresy, lekarstwa, chemiczne domieszki do pożywienia, barwniki oraz złe nawyki, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, trucizny… zostaje zaburzona równowaga właściwej flory bakteryjnej, która ma nas bronić przed chorobami. To doprowadza do osłabienia układu immunologicznego organizmu i zaburzenia przemiany materii.
Niech każdy, da sobie sam odpowiedź, czy któryś z wymienionych przeze czynników nie dotyczy go? Jak możemy leczyć różne schorzenia, jeśli w jelicie zalega 15 kilogramów starego kału, który w temperaturze 40 stopni gnije i wraz z wodą wchłaniany jest do krwi? W tym miejscu krew nie przepływa przez wątrobę i nie jest czyszczona, tylko kieruje się prosto do serca, a te tłoczy ją dalej.
Nasz system obronny w takich przypadku nie bardzo wie, co ma zrobić, więc odkłada w miejscach dla niego „bezpiecznych”. Są to kończyny dolne i górne (zimne ręce, nogi, żylaki, pękające naczynka itp.) tkanka tłuszczowa (tłuszczaki, mięśniaki, cysty, wrzody) narządy wewnętrzne, głowa (migreny).

Oczyszczenie jelit drogą do trwałego uzdrowienia

Moja czteromiesięczna terapia polega na stopniowym odtruciu organizmu poprzez płukanie jelita grubego za pomocą bezpiecznego urządzenia grawitacyjnego oraz oczyszczaniu wątroby w tym samym cyklu. Pacjent w tym czasie nanosi zmiany w sposobie odżywiania, pozbywa się złych, czasami nieświadomie, nawyków i zaczyna coraz bardziej cieszyć się swoimi osiągnięciami.

Hydrokolonoterapia grawitacyjna jest oparta na starej metodzie oczyszczania organizmu z zatruwających go złogów i toksyn.
Dr med. Zbigniew Kudelski – proktolog twierdzi: - Zabieg hydrokolonoterapii był znany już w starożytności, choć inaczej nazywał się. Nowoczesna aparatura do oczyszczania jelita grubego jest całkowicie bezpieczna i daje nieporównywalnie lepsze rezultaty niż tradycyjna lewatywa. Jednorazowy zabieg, sam w istocie bardzo pożyteczny dla organizmu, zwykle nie wystarcza, gdy pacjent cierpi na schorzenia jelitowo – gastryczne albo traktuje hydrokolonoterapię jako metodę walki z otyłością. Zawsze jednak należy pamiętać o uzupełnieniu flory bakteryjnej organizmu po zabiegu.

Hydrokolonoterapia daje zdrowie i odchudza

Sam zabieg oczyszczania jelita grubego jest bezbolesnym i przebiega w warunkach higienicznych. Do odbytu leżącego wprowadza się cienką rurkę jednorazową, przez którą podawana jest woda grawitacyjna. Jelito samo decyduje, kiedy na wyrzucić rozpuszczone toksyny. Dzięki naprzemiennemu napełnianiu i opróżnianiu okrężnicy wypłukiwane są osady jelitowe. Efekty hydrokolonoterapii są prawie natychmiastowe. Pacjenci mówią o uczuciu lekkości, świeżości i przypływie energii. Jeśli osoba nauczy się prawidłowo łączyć pokarm, zmienić parę złych przyzwyczajeń, to powrót do zdrowia, nawet z chorób poważnych, staje się możliwy. Oczywiście ucieszy nas jeszcze fakt, kiedy zgubimy parę kilogramów.

Coraz więcej ludzi cierpi na zaparcia

- Dawniej na zaparcia cierpiały przede wszystkim kobiety, teraz do mojego gabinetu zgłasza się coraz więcej mężczyzn – dodaje Dorota Haas – Kimel – Trzeba nie tylko oczyścić swój organizm z toksyn, ale także zdrowo odżywiać się. Nasi dziadkowie żyli zgodnie z Naturą, przestrzegali religijnych postów /wielki post, adwent/; dla nich kasza lekko okraszona i zsiadłe mleko wystarczało, aby iść w pole i ciężko pracować. Współcześni konsumenci nawet nie wiedzą, że pewnych potraw nie da się połączyć, aby to, co jemy było przyswojone, czyli nasz organizm miał korzyść, a nie tylko wypełniony żołądek!!
Jak przysłowiowa „woda na młyn“ jest nasze PH, które z uwagi na nadmierne spożywanie produktów kwasotwórczych (mięso, chleb, wędliny, makarony) jest zakwaszone.

Z tego powodu trucizny i uboczne produkty przemiany materii nie są w wystarczającym stopniu rozkładane i wydalane. Tym bardziej obciążają nasze jelita. Dochodzi wtedy do samozatrucia organizmu.

Kilka dni temu pani Dorota przyjmowała pacjentów w Berlinie. Pewna Niemka skarżyła się naturoterapeutce, że pomimo od lat odżywiania się prawidłowo, zgodnie z zasadami prawidłowego łączenia, to wcale jej dolegliwości nie minęły. Wtedy usłyszała takie słowa: - Czy rolnik wyjedzie na zachwaszczone pole, pełne perzu by tam zasiać wyselekcjonowane ziarna?

Nie zrobi tego, bo na perzu nic nie wyrośnie. Przecież pani jelita są zapchane rozmaitymi złogami i nie strawionymi resztkami, które zalegają kilkanaście lat!!! Ponad 40-letnia Anna poddała się tej terapii i wynik był zdumiewający. Poczuła przypływ energii i dokuczliwe bóle w prawym boku ustąpiły.

Alergie to efekt zatruwania układu trawiennego

Na pytanie, skąd powstają alergiczne dolegliwości, pani Haas - Kimel zdecydowanie mówi: - Ich źródłem jest chory układ trawienny, bo przecież ciągle wchłaniamy potrawy z konserwantami, ulegając reklamie telewizyjnej i sklepowej, bo spożywamy owoce i warzywa pryskane środkami owadobójczymi, bo prowadzimy osiadły tryb życia za kierownicą samochodu, wpatrzeni w telewizor bądź internet… Cywilizacja z jednej strony ułatwia nam życie, ale z drugiej strony je niszczy. Jesteśmy jej ofiarami.

Moja rozmówczyni wcale nie ukrywa, że 18 lat temu ważyła aż 128 kg przy swoim średnim wzroście. Nie mogła wejść o własnych siłach na trzecie piętro. Ale wskutek zdecydowanej terapii i dbaniu o czystość narządów wewnętrznych, dziś kipi zdrowiem i właściwą wagą zdumiewając znajomych.

W czasie majowej wyprawy w górach młodzi turyści nie mogli za nią nadążyć. Zatem sama pani Dorota na sobie dowiodła, że dzięki znajomości pewnych metod niekonwencjonalnych terapii niemożliwe stało się możliwe.

Pani Haas - Kimel jest przekonana, że gdyby miała tę wiedzę z zakresu konieczności oczyszczania organizm z toksyn, gdy ciężko chorował jej ojciec, na pewno znacznie przedłużyłaby mu życie poprzez hydrokolonoterapię i inne metody uwalniające z toksyn oraz zastosowanie właściwej diety.

W Centrum PELOHA i jego filiach w Polsce i w Niemczech, a także na turnusach nad morzem, stosuje inne formy terapii /czyszczenie wątroby i pęcherzyka żółciowego, oczyszczanie stawów, odrobaczanie, oczyszczanie nerek…/

- Podkreślam to z całą mocą swojego kilkunastoletniego doświadczenia naturoterapeutycznego, iż zanieczyszczone jelita, w których gniją niejednokrotnie przez kilkadziesiąt lat nie strawione pokarmy są źródłem większości chorób – przekonuje Dorota Haas – Kimel, którą w tej – tak potrzebnej roli ratowania zdrowia ludzkiego – wspiera mąż Ryszard. Oboje są też wydawcami miesięcznika DRZEWO ŻYCIA, w którym prezentują liczne materiały np naturalnych form uzdrawiania.

Tekst i foto: Bogdan Nowak

zgłoś nadużycie
Komentarze
Małgorzata Klimczak Małgorzata Klimczak
Dodane

jelito grube, zaszywanie żołądka, zawsze się zastanawiam czy trzeba aż tak drastycznych metod, żeby się odchudzić? Jestem na nie.

Varda Varda
. Dodane

lepiej sie poruszać - sport to zdrowie ;) wtedy możesz jeść co chcesz, bo i tak spalisz :D
btw - szkoda, że właśnie płukanie jelita grubego stało się ostatnio modnym i szybkim sposobem na zrzucenie paru kilo ... leniwe, nowoczesne społeczeństwo

bolus bolus
^_^ Dodane

..aha..

Yta Yta
mam wrażenie, Dodane

że tu nie chodzi o te kg tylko złogi w jelicie.To częsta przypadłość niezależna od człowieka.Mnie to nie spotkało ale polecam przyjemniejszy sposób na perypetie z jelitem grubym:codziennie szklanka wina nie czerwonego bo w tym przypadku działanie jest odwrotne.Białe wytrawne no w ostateczności półwytrwane/po obiedzie/:)))

Yta Yta
acha.. Dodane

niemieckie chłopskie z kartonów puści jelito grube "z torbami":))))

agaaaa agaaaa
ignoranci Dodane

Jestem szczupla mam malo tkanki tluszczowej wiec plukanie nie jest mi potrzebne zeby pozbyc sie kg. Owszem aktywnosc fizyczna to podstawa ale wezcie pod uwage ze zlogi to problem nie tylko ludzi z nadmiarem kg!

emerahl73 emerahl73
to nie tylko dla grubasków Dodane

Nie jest to żadna drastyczna metoda i nie jest ona przeznaczona tylko dla grubasków. Poniżej zamieszczam listę dolegliwości, kiedy należałoby zrobić oczyszczanie jelita grubego. Robi to wielu moich znajomych i lekarzy raz w roku!
Dolegliwości:
Ogólne
- syndrom przewlekłego
zmęczenia
- powracające infekcje
- spadek odporności
- alergie
- astma
- bóle głowy
- powracające migreny


Gastryczne
- zaparcia,wzdęcia
- otyłość
- drobnoustroje
- biegunka
- uchyłki
- grzybice,drożdżyce,
pasożyty,pleśnie
- zaburzenia trawienia

Krążeniowe
- ciśnienie
- zapalenie tkanki łącznej
- zaburzenia limfatyczne
- zaburzenia krążenia
- cellulitis, gruczolaki
Ginekologiczne
- prostata
- powracające torbiele,
- grzybice
- nietrzymanie moczu


Dermatologiczne
- łuszczyca
- liszaj, egzema
- trądzik
- alergie skórne
Psychosomatyczne
- depresja
- bezsenność
- stres
- brak pamięci,
koncentracji

Polecam, bo po co nosić w sobie śmieci, skoro można je wyrzucić?

ada ada
Nie słuchajcie takich Dodane

pseudeterapeutów. Czy ma wykształcenie medyczne, czy jest z wykształcenia dietetykiem?
Ludzie, nie dajcie się oszukiwac, to tylko wyciąganie pieniedzy. A metoda nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. Trzeba dbac o prawidłowa dietę, ruch, higieniczny tryb zycia.

Anuś Fekaluś Anuś Fekaluś
zwykła lewatywa i marketing Dodane

no jak nie ma uzasadnienia medycznego, przecież lewatywa była z powodzeniem stosowana od setek lat i zawsze pomagała, to nie jest żadna nowa moda, po prostu teraz ludzie się nie wstydzą o tym gadać, a to że jeden czy drugi pseudoterapeuta jej używa wcale nie umniejsza jej walorów
to prawda że trzeba dbać o diete itd ale przecież ludzie tego nie robią, jakbyś poszedł do normalnego lekarza i dał do analizy swoje złogi to byś nie miał żadnych wątpliwości
może to się nie wydaje przyjemne, w końcu rura, tam.. fu.. ale liczy sie efekt, pomijajac już że złogi niszczą jelito, wystarczy obczaić jak sie różni jelito młodej zdrowej osoby i starszej, tj dopiero po śmierci można ale to daje do myślenia, jak kogoś to interesuje może sie zapisac na zajęcia z medycyny sądowej to pojdzie se na sekcje i mu wszystko pokażą
pozdro

Anuś Fekaluś Anuś Fekaluś
i jeszcze coś Dodane

dodam jeszcze że takie złogi kałowe są świetnym podłożem hodowlanym dla pasożytów, wyobraźcie sobie że cały czas nosicie w brzuchu pare kilo niestrawionego gnijącego śmierdzącego kołtuna pełnego obleńców, nie no fantastycznie, rozejrzyjcie się, ludzie naokoło też tak mają, jeszcze fajniej no nie? a później się dziwić że epidemie i nowotwory mamy
raz się oczyścić nie zaszkodzi, a dowody na skuteczność sam odczujesz :)
zresztą przecież naturalne otręby i zioła mają za zadanie oczyszczać organizm z toksyn, ale szczerze kto tak pilnuje diety... jasne że trzeba się zmusić ale na pewno łatwiej nam będzie bez zbędnego balastu w brzuszku ;))))

adam adam
Nie żreć raz na jakiś czas przez parę dni Dodane

i po sprawie. Metoda stosowana od setek lat.

~ ~
Dodane

jaka jest cena takiego zabiegu?

Dodaj swój komentarz: