*

Jak dostać mieszkanie socjalne

Utworzono: 2009-05-30 12.39 - Ostatnia aktualizacja: 2009-05-30 12.39

1000 lat okupacji Ottona i mieszkań brak.
Ilu bezdomnych przypada na pasibrzucha?.
Mamy zarejestrowanych 26 tyś.pasibrzuchów jednego wyznania.
Dołączyć pazerne rodziny ,bękarty,kochanki to armia uprzywilejowanych nierobów.
Dostać mieszkanie socjalne to wyczyn i pomysły jak to robią inni do wglądu proponuję.
---------------------------------------
Jak dostać mieszkanie socjalne w U.K.
Musi pracować rok legalnie,opłacać council, iść do councilu po odpowiedni formularz wypełnić go i czekać
Ja się loguję na tej stronce, (w polu search wybierz miasto),wybieram 3 mieszkania co tydzień i czekam...
Temat: mieszkania z councilu, czyli council housing. Mieszkanie z councilu, popularnie zwane przez Polaków "council flat", jest jednym z głównych tematów pojawiających się na polonijnych forach. Wokół tematu narosło już wiele mitów i legend. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania:
1. Co to jest council house?
Każda gmina w Wielkiej Brytanii dysponuje lokalami mieszkalnymi, które są wynajmowane na preferencyjnych warunkach osobą, które nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie mieszkania od prywatnego landlorda. Czynsz w mieszkaniu councilowskim jest przeciętnie o połowę niższy. Nie ma też kaucji. Jest to odpowiednik polskich mieszkań komunalnych. Mieszkaniami zarządzają różnego typu stowarzyszenia mieszkaniowe.
Gminy dysponują różnego typu lokalami, od hosteli poprzez małe mieszkania do domów. Są też mieszkania specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
2. Kto może starać się o mieszkanie z gminy?
O mieszkanie może starać się większość ludzi mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii.
3. Czy Polacy mogą starać się o mieszkanie?
Tak. Polacy, jako członkowie UE, są uprawnieni do mieszkań councilowskich.
4. Co zrobić, by otrzymać mieszkanie z councilu?
Najprościej jest udać się do swojego councilu i umówić się na spotkanie z housing advisor. Jeśli ktoś nie mówi po angielsku, można poprosić o tłumacza. Doradca ten powinien powiedzieć, jakie kroki należy dalej podjąć, gdzie udać się po formularz itp. Formularze i instrukcje można też uzyskać w lokalnym CAB.
5. Jakie warunki muszę spełnić, by otrzymać lokal z councilu?
Mieszkać na stałe w UK. To podstawowy warunek. Ważne też, ale niekonieczne są powiązania z danym dystryktem, czyli local conection. Potwierdzeniem Local conection jest zarówno rachunek czy korespondencja potwierdzająca adres, jak i potwierdzenie zatrudnienia w danym dystrykcie. Ale jeśli mieszkam i pracuje np. w Londynie, a mam zamiar zamieszkać np. w Newmarket, mogę składać aplikacje, tyle tylko, że ktoś w takiej samej sytuacji mieszkaniowej jak ja, ale z local conection, dostanie mieszkanie szybciej.
6. Chcę starać się o mieszkanie z councilu, ale mam mieszkanie w Polsce?
Nie wyklucza to możliwości otrzymania lokalu w Anglii. Należy jednak w aplikacji zaznaczyć, że taki lokal się posiada. Odradzam zatajanie.
7. Jak długo będę czekać na mieszkanie?
To zależy od Twojej sytuacji mieszkaniowej oraz od ilości zwalniających się mieszkań w danej gminie.
8. Co wpływa na moją sytuację mieszkaniową, czyli popularnie zwane na ilość punktów?
Każde Towarzystwo Mieszkaniowe ma swój system punktacji. Istotny wpływ ma ilość członków rodziny, sytuacja materialna, czyli wysokość dochodów, to czy mieszkamy sami, czy z kimś trzecim, czy w rodzinie są dzieci i osoby niepełnosprawne itp.
W pierwszej kolejności mieszkanie otrzymują osoby bezdomne (homeless).
9. Jak wygląda mieszkanie z councilu?
Na forach pojawiają się glosy, iż mieszkania z councilu to są nory nie nadające się do zamieszkania. Nieprawda. Większość mieszkań owszem, kwalifikuje się do remontu, ale gmina daje tylko to, co ma. Można trafić na ładny domek, jak i na zniszczony. No, ale jeśli ktoś spodziewa się pałacu, to nie ten temat.
Gdzie szukać informacji?
Aha, istotne dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Council może pomóc wynająć mieszkanie od prywatnego landlorda, czy też zapłacić kaucje. O informacje pytajcie housing advisor. I poproście o tłumacza, też można dostać bez problemu.
Polecam dobrze zabezpieczyć się ogólnie w domach w UK. Kradzieże to normalka. Ubezpieczenie kosztuje około 2 funtów tygodniowo a zaoszczędza wiele nerwów.

zgłoś nadużycie
Komentarze
bolus bolus
proponuję Dodane

..te 9 punktów przefaksować do naszego ZBiLKu i UM także bo oni nie mają pomysłów ,na wszystko rozkładają ręce a tu taki gotowiec..//a może nasi władni wogóle jeszcze w Uniii nie są bo tak coś mało unijnie w tym Szczecinie ?

sylwia sylwia
Dodane

w tej Polsce nie da się znaleść mieszkania bo zawsze coś te Urzędacy jeb... coś wymyśla i teraz czekaj bóg wie ile czasu jak w końcu np pójdziesz na swoje tak jak w moim przypadku.

Dodaj swój komentarz: