Załom: 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 39

  • 2008-11-28, Aktualizacja: 2008-11-28 13:18

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Arkadego Fiedlera ma już 60 lat. Na urodzinowe uroczystości przybyło wielu znakomitych gości.

Powstała 1 września 1948 roku. Załom należał wówczas do powiatu nowogardzkiego. Na początku uczyło sie w niej 13 uczniów. W 1961 roku patronatem objęła ją Fabryka Kabli "Załom", która do dzisiaj bardzo pomaga placówce.

- Bardzo dużo zawdzięczamy fabryce i mocno niepokoi nas ostatnia sytuacja - mówiła na spotkaniu Irena Rybarska-Pańczak, dyrektor szkoły. - Wierzymy, że wszystko dobrze się skończy i fabryka upora się z problemami. Chciałabym podziękować również nauczycielom, byłym nauczycielom i gościom. Bez Was nie byłoby tego jubileuszu.

Na spotkanie przyjechała również między innymi wiceprezydent Elżbieta Masojć, Włodzimierz Marszałek (dyrektor Fabryki Kabli w Załomiu z lat 70-tych) oraz dyrektorzy wszystkich szczecińskich szkół.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

.. Moja szkoła! :D

Piękny /60/jubileusz. gdy pracowałam w fabryce prawie eszystkie dzieci pracowników chodziły do jubilatki.Jak coś się działo,nauczyciel tylko przekręcał i już rodzic wszystko wiedział:))

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.