Wojciech Cejrowski w Szczecinie. Środowiska homoseksualne: Odwołajcie to spotkanie!

  • 2010-03-24, Aktualizacja: 2010-03-24 10:06

- "Nie" dla nie promocji nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji na uniwersytecie - apeluje Kampania Przeciw Homofobii.

Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim na Uniwersytecie Szczecińskim organizuje Koło Naukowe Geografów "Kroczek" z Wydziału Nauk o Ziemi US i Koło Naukowe "Equator" z Wydział Teologicznego US.

- Członkowie kół zaprosili gościa, by opowiedział o swoich licznych wyprawach – tłumaczy Marika Gołda, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego.

"Odwołajcie spotkanie, nie promujmy nietolerancji"

Kampania Przeciw Homofobii to  ogólnopolska organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i nietolerancji osób homoseksualnych. Daniel Michalski, koordynator oddziału KPH Szczecin apeluje o odwołanie spotkania z Wojciechem Cejrowskim z powodu jego kontrowersyjnych wypowiedzi na temat gejów i lesbijek.

- Pan Cejrowski znany jest ze swoich nietolerancyjnych poglądów – tłumaczy Daniel Michalski.

Szef szczecińskiego oddziału KPH przywołuje wykład na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z 24 marca 2009 roku, podczas którego Cejrowski miał obrażać osoby homoseksualne i używać zwrotu „gejów trzeba tępić”. Natomiast w sierpniu 2009 roku odmówił przyjęcia prezentów od poznańskich homoseksualistów.  - Od pedziów nie biorę, to może być zahivione - powiedział do młodych ludzi.

- To tylko wybrane wypowiedzi pana Cejrowskiego – podkreśla Daniel Michalski. - W związku z powyższym serdecznie proszę o odwołanie spotkania planowanego na Uniwersytecie Szczecińskim.

Jak tłumaczy, wyższa uczelnia, która jest miejscem publicznym, finansowanym z funduszy całego społeczeństwa, powinna wspierać postawy tolerancyjne i promujące różnorodność.

- Niech Uniwersytet Szczeciński będzie miejscem zrozumienia i dialogu, a nie promocji nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji – dodaje.

US: Podróżnik opowie o swoich wyprawach

- Tematem spotkania będą wyprawy Wojciecha Cejrowskiego - podkreśla Marika Gołda. - Uniwersytet nie podpisuje się pod poglądami znanego podróżnika, ani w żadnym stopniu nie promuje ich. Wejście na spotkanie jest biletowane, więc wybiorą się na nie tylko osoby zainteresowane.

Cejrowski: "Grzech sodomski należy tępić"

Wojciechowi Cejrowskiemu często zarzuca się homofobię i nietolerancję. Homoseksualiści piszą petycje, by media bojkotowały podróżnika. Pytany, czy nie lubi gejów i czy toleruje ich egzystencję odpowiada z typową dla siebie szczerością.

- Nie lubię ich, ale to mi wolno – opowiada wprost. - Oni nie lubią mnie i też im wolno. Natomiast ja wcale nie mam obowiązku ich tolerować. Przecież nie wszystko jest warte tolerowania. Tolerowanie zła jest grzechem, jest zachęcaniem bliźniego do grzechu. W wielu sytuacjach właściwą postawą jest opór złu, a nie zło tolerować. Grzech sodomski należy aktywnie zwalczać. Ludzi należy kochać, grzech zwalczać i nienawidzić. Tolerowanie grzesznej słabości to zła droga, natomiast tolerowanie osoby oznacza w tym przypadku gotowość udzielenia pomocy w leczeniu, gotowość ponownego przyjęcia do Kościoła, gdy sodomita zaprzestanie czynić zło. Zboczona skłonność nie oznacza, że trzeba jej ulegać.

Zobacz więcej:

Trybunał w Strasburgu: Gej ze Szczecina ma prawo do dziedziczenia mieszkania po partnerze


Sąd: "Pedał obraża". 5 tys. zł za wyzwiska (wideo)

Sąd w Szczecinie: Nie można na geja mówić "pedał"


Sąd Okręgowy: Gej pozwał sąsiadkę za obelgi


Zobacz też reportaż Sylwii Cyzy: "Szczecin jest otwarty", a czy na gejów też?

Komentarze (44)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Gdzie ta wolność słowa?. Zwolennicy KPH zapominają, że KPH sama szerzy nienawiść i chce dyskryminować ludzi o innym światopoglądzie, a wszelkie odmienne wypowiedzi obrabia w ramki homofobicznych. Szczytem nienawiści są wypowiedzi Biedronia - kto jego słuchał ten wie jak sam zachęcał do tępienia innych.

Podobno mamy w Polsce wolność słowa, podobno bo zwolennicy tolerancji zapominają tolerować ludzi nie podzielających ich światopoglądu. Szczyt hipokryzji.

Niektórzy na wszelkie poglądy inne niż ich własne reagują jak panienki co zarzucają focha - wielce urażone - a że sami zachowują się nie lepiej to już co innego, prawda? ;-)

Co do homoseksualistów na szczęście wśród samych gejów znam wielu co ma wyrąbane na KPH, a wypowiedzi takich osób jak W.C. ich ani nie grzeją ani nie ziębią. Żyją swoim życiem i rozumieją czym jest wolność słowa, wolność poglądów.

Może czas by 'tolerancyjni' zaczęli przestać tępić inne poglądy niż ich własne?

cypis (gość)

100%. lepiej bym tego nie ujął, też byłem zniesmaczony!

nie pedzio (gość)

pozostał nie smak. Pan Cejrowski jest cele brytom, showmanem i to mu super wychodzi. Jego książki czy programy są ciekawe, trudno się nudzić. Jego jednak światopogląd jest zwichrowany na maksa , zresztą pod jego kopułą procesy są spowolnione i żywcem wyjęte ze średniowiecza i inkwizycji. Wszem i wobec emanuje i przekonuje, że jest katolikiem i patriotą. Nic w tym złego...,ale jak się coś w naszej ojczyźnie stanie to ma odwrót w postaci (zabezpieczanie jak mówi) by się wygrzewać w tropikach czyli np. w Ekwadorze. Rzadko, ktokolwiek z nas ma takie pieniądze i możliwości jak on, by w razie potrzeby oddalić się z ojczyzny( to łatwizna, trudniej zostać i próbować coś z tym zrobić). Facet zwiedził kawał świata i zapewne wie jak zachowują się np. kojoty w sytuacji "niepewności"...kulą ogon pod siebie i spieprzają,....takim to patriotom, polskim ultra katolikiem jest Wojciech Cejrowski-dla mnie jako człowiek jest śmieciem...niestety, bo ma zadatki by być innym facetem a nie tylko pozorantem, bufonem i... ścierwem ( to jego ulubione słowo dla wszystkich mających odmienne zdanie)-conquista minęła Panie Wojtku....

Pokaż wszystkie (44)

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.