Weekend w Szczecinie: imprezy, koncerty, spektakle

  • 2013-03-08, Aktualizacja: 2013-03-08 14:11
Dzieje się w weekend. Najciekawsze imprezy, koncerty i spektakle

Koncerty, imprezy, spektakle - przed nami ciekawy weekend. Mamy ... (© Redakcja MM)

Koncerty, imprezy, spektakle - przed nami ciekawy weekend. Mamy dla Was kilka propozycji.

Piątek: Hunter i Chemia zagrają w Słowianinie


W piątek Słowianin zaprasza fanów cięższego grania. Tego dni wystąpi Hunter, który zagra jeszcze świeży materiał z płyty "Królestwo" oraz grupa Chemia. Wcześniej, o godz. 18, zespół Hunter spotka się w fanami Empiku w Galerii Kaskada, wstęp wolny.


Hunter powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła "Draka" Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza 'Brooza' Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard "Die Hard The Hunter". Ich muzyka balansuje na pogranicu thrash i heavy metalu.

W listopadzie minionego roku muzycy wydali płytę "Królestwo", która znalazła się nawet na czwartym miejscu na Oficjalnej Liście Sprzedaży.

Teksty inspirowało jak zwykle życie. Pojawiły się miejscami również tematy filmowe, będące jednak tylko punktem wyjścia do odzwierciedlenia ich w życiu codziennym. Po raz pierwszy wpływ na teksty miały także książki.

- Muzycznie płyta jest z jednej strony syntezą a z drugiej dużą zmianą i rozwinięciem tego, co zawierały wydawnictwa poprzednie tłumaczą muzycy. - Bardzo energetyczne, zróżnicowane i konkretne w formie utwory mają szansę stać się koncertowymi "kilerami", o czym będzie można się przekonać podczas koncertów na trasie promującej "Królestwo".

Jako suport zagra zespół Chemia. Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Wojtka Balczuna, w tym roku ukazała się również ich płyta "O2" z Łukaszem Drapała w roli wokalisty. W 2012 roku ukazał się ich mini album "In the eye".

- Chemia od początku grała muzykę rockową, w całej swojej rozciągłości i podgatunkach tłumaczą muzycy. - Pierwsza płyta zespołu (Dobra Chemia, O2) brzmieniem zaczepia nawet o pop rock. Nowa płyta zapowiada się zdecydowanie mocniej i... brutalniej. Więcej gitarowego, riffowego grania, bezkompromisowe teksty. Trochę grunge'u, new metalu, bluesa i klasyki. Przy tym - zwiększenie ciężaru, tempa i mocy. Zespół nie zrezygnował jednak z melodyjności zawsze swoich kompozycji.

Hunter, Chemia, Słowianin, 8 marca, godz. 19, bilety 30/40 zł.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.