W Podjuchach ruszył kolejny etap przebudowy Autostrady Poznańskiej

  • 2010-07-06, Aktualizacja: 2010-07-06 18:16

Prace potrwają do czerwca 2011 roku. Koszt inwestycji to prawie 6,5 miliona złotych.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę ronda na ul. Morwowej przy zjeździe z autostrady A6 na wysokości hotelu Panorama, budowę ulicy, która połączy ul. Chojnicką z Wieluńską, przebudowę odcinka ulicy Chojnickiej o długości 321 metrów oraz przebudowę ulic Azotowej i Wieluńskiej.

Głównym elementem IV etapu jest budowa ronda w ciągu ul. Morwowej. Będzie ono miało 58 metrów średnicy zewnętrznej, a zadaniem będzie uspokojenie ruchu pojazdów zjeżdżających z autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. Rondo będzie miało 5 wlotów.

- Zmieni się również układ samej Morwowej, która na odcinku ok. 200 metrów od ronda w kierunku ul. Granitowej będzie miała dwa pasy w każdym kierunku – mówi Dariusz Wołoszczuk, z urzędu miasta.

Władze miasta zapewniają, że cały program przebudowy Autostrady Poznańskiej, który składa się z V etapów znacznie poprawi jakość wjazdu i wyjazdu z miasta.

Na modernizacji mają skorzystać również mieszkańcy Podjuch, którzy zyskają m.in. nowoczesny układ drogowy, kanalizację deszczową, nowe jezdnie, wjazdy do posesji, chodniki oraz oświetlenie uliczne.

Wykonawca prac został wyłoniony w przetargu i jest to konsorcjum form Strabag sp. z o. o. i Usługi Transportowo Budowlane Bernard Baranowski.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

asia (gość)

powodzenia. zgadzam sie z komentarzem powyżej światła przy zjezdzie z marmurowej to kolejna KLĘSKA

mieszkaniec podjuch (gość)

gratulacje dla idioty!!!. który zaprojektował i włączył światła na skrzyżowaniu w marmurowa - granitowa!!!! heheheh, co za brak kompetencji i głupoty ludzkiej!!!! korek ciągnie się aż do jednostki wojskowej - dobre 3 km - codziennie..............a wystarczy tylko wyłączyc te światła - kupione z naszych podatków!!!!!!!!!!!!!! ktoś powinien ponieść surowe konsekwencje...wstyd!!!!!!!!!!!!! szczecin do wioska!

Łamasz (gość)

...mają skorzystać również mieszkańcy Podjuch. Gdyby ktos nie wiedział o co chodzi to jeszcze by uwierzył, że faktycznie ta inwestycja rozwiąże problemy mieszkańców Podjuch i sprawi, że ich życie drogowe już teraz będzie tęczowe.
Ok ta inwestycja jest jak najbardziej z korzyścią dla mieszkańców jednak w żaden sposób nie usprawni głównego problemu jakim są dwa skrzyżowania. Pierwsze: Marmurowa-Granitowa, drugie: Granitowa - Autostrada Poznańska. Te dwa punkty drogowe sprawiaja, że życie kierowcy z Podjuch staje się problemem. Dzisiaj jeszcze nie odczuwamy tego jakoś szczególnie ale w momencie kiedy ruszy w pełnym zakresie droga S3 wtedy możemy obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku. Czy wtedy ktoś odważy się pisać takie optymistyczne artykuły nie zaznaczając, że to tylko część i to mała rozwiązania probvlemu? Nie mówiąc, iż stworzono odpowiedniej infrastruktory aby przyjeżdzający do Szczecina mogli sie do niego dostać? Będziemy tkwili w korkach w Podjuchach, których w żaden sposób nie rozładuje "Węzeł Morwowa". Moja prośba : ludzie mediów alarmujcie, naciskajcie, wykorzystujcie medialne narzędzia do mówienia o czekających KŁOPOTACH mieszkańców Podjuch!

Pokaż wszystkie (4)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.