Szczecin: Nowe ceny biletów komunikacji miejskiej

  • 2012-02-15, Aktualizacja: 2012-02-15 23:30

Zobacz cennik biletów komunikacji miejskiej, który będzie obowiązywać od 1.03.2012 r.

Podwyżkę cen biletów uchwalili 12 grudnia szczecińscy radni. W porównaniu z obecnymi cenami biletów, podwyżki wyniosą od kilku-, do kilkunastu procent.

Najwięcej zdrożeją sieciówki. Nie będzie już biletów 20-minutowych. Zastąpią je 15- minutowe (2 zł normalny) i półgodzinne (3 zł).

Nie udało się wprowadzić biletów 10-minutowych, których chciał PiS i PO, oraz wielu szczecinian.

- Chcemy przyciągać mieszkańców, aby częściej korzystali z komunikacji. Dlatego te propozycje są atrakcyjne dla pasażerów - tłumaczył wówczas Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej szczecińskiego ratusza.

Władze miasta podwyżki tłumaczą wzrostem cen oleju napędowego, energii, zakupem nowego taboru. Ostatnia podwyżka biletów była prawie pięć lat temu. Co roku na komunikację miejską wydajemy w Szczecinie prawie 200 milionów złotych. Połowa to wsparcie z budżetu miasta. Druga ze sprzedaży biletów i sieciówek.Zobacz : Ceny biletów [PDF]

 Czytaj również:


Bilety znów podrożeją. A co w zamian Panie Prezydencie?

Szczecin: Droższe bilety komunikacji miejskiej

Podwyżka cen biletów autobusowych w Szczecinie. Czy ma to sens?Zmień swoje drogowe miasto


Czekamy na Wasze interwencje!Komentarze (48)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

zielony (gość)

Jaka dopłata do biletu ???. "... te propozycje są atrakcyjne dla pasażerów - tłumaczył wówczas Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej "
Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem ... Jestem inwalidom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (druga grupa) i w związku z tym kupowałem bilety na najkrótsze przejazdy czyli 20-to minutowe, bo nie mam potrzeby korzystania z dłuższych. Wystarczą mi także przejazdy 15-to minutowe. Jak dotąd kupowałem 10-cio przejazdówki z biletami ulgowymi po 1zł10gr każdy bilecik. Czy to znaczy, że teraz mogę z tego biletu wykorzystać 1zł na 15 minut i do tego 10groszy stracić ???

zły student (gość)

To jest złodziejstwo!. Prawo nie działa wstecz! Zmuszanie ludzi do uiszczania opłat za dluzsza trase niż, za ktora wykupili bilet jest BEZPRAWIEM!
Tak naprawde powinny być organizowane wymiany na tansze bilety ze zwrotem nadpłaty.
A PRZYNAJMNIEJ zakupione wczesniej bilety powinny obowiazywać przez okres przejsciowy bez zadnych dopłat, bo i tak trace "dobrowolnie" te 10 gr!

TaktoJa (gość)

@ student. prawo nie działa wstecz- ale w sumie to polska czyli najwiekszy gnój i mozesz spodziewac się wszystkiego ;)

Pokaż wszystkie (48)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.