Szczecin: Bez problemu kupisz hitlerowskie odznaki

  • 2009-07-10, Aktualizacja: 2009-07-10 07:04

- Ludzie stają się nazistami nie przez noszenie odznak, ale przez manifestowanie przekonań – mówi handlarza z Turzynu, oferujący hitlerowskie emblematy. – U nas mało kto się tym interesuje.

Jak się dowiedzieliśmy, nawet zagraniczni goście nie pytają o odznaki.

- Największe zainteresowanie było 4-5 lat temu – mówi nasz rozmówca. – Ale teraz to wszystko leży. Najwyżej przy okazji świąt narodowych ktoś sobie przypomina o nazistowskich emblematach. Sam jestem kolekcjonerem i rozumiem tych, którzy kupują to do kolekcji. Potępiam kogoś, kto paraduje z tym po ulicy. 


Na stoisku jest w czym wybierać: od klamer do pasa, po odznaki szturmowe, opaski mundurowe i patki na kołnierze. Na niektórych widać swastykę i trupie czaszki.

Spytaliśmy adwokata, czy prawo pozwala na handlowanie takimi "gadżetami"

- Jeśli ktoś hurtowo produkuje tego typu rzeczy, na pewno nie robi tego w celach kolekcjonerskich tylko z myślą o zysku, a przy okazji propaguje zakazane treści – mówi Marek Mikołajczyk, adwokat. – Można mówić o kolekcjonerstwie w przypadku oryginalnych i unikatowych odznak, nie ich replik. Dla mnie to ewidentne propagowanie treści nazistowskich, nie liczy się forma tylko ich treść.Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

arturo (gość)

fuhrer katolik. skoro zakazane sa symbole panstw agresorskich i mordercow to trzeba zakazac symbolu USA ZSRR i tak dalej

Kozak (gość)

Zloty Militarne. Na niektórych zlotach,można spotkać w pełni umundurowanych Rosyjskich lub Niemieckich ludzi.Jak ktoś jeździ na zloty w spodniach moro to wygląda jak amator....i tak to się zaczyna pozdrawiam..Kozak

ixowt (gość)

-------. ja sobie kupie hitlerowskom opaske

Pokaż wszystkie (11)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.