Swap Party w Szczecinie: Powymieniaj się ciuchami

  • 2011-10-07, Aktualizacja: 2011-10-07 19:45
Swap Party w Szczecinie

Swap Party w Szczecinie (© Adam Słomski)

Masz w domu ubrania, których nie nosisz? Marzysz o odświeżeniu szafy, ale nie dysponujesz dodatkową gotówką? Chcesz pozbyć się starych płyt, książek lub biżuterii? A może szukasz ubranek i zabawek dla swojego dziecka? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wybierz się na Big Swap Party vol. 6!

Do tej pory w Szczecinie odbyło się już pięć imprez Swap Party. Z edycji na edycję zabawa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wymieniają się jednak głównie panie. Zwykle każda przynosi ze sobą kilkadziesiąt rzeczy.

– Mam małe mieszkanie i niewielką garderobę, dlatego postanowiłam pozbyć się kilku ciuchów – mówiła podczas czwartej edycji Big Swap Party Ewa Wójtowicz. – Sama zamierzam się rozglądać za czymś odpowiednim na zimę, będą to m.in. kurtki i ciepłe sweterki.

Wymieniać można się jednak nie tylko ubraniami.

– Idea Swapa opiera się na obserwacji, że każdy z nas ma w domu ubranie, książki czy płyty, które z jakiegoś powodu nie leżą już w sferze naszego zainteresowania – tłumaczy Katarzyna Pietrala ze Szczecińskiego Inkubatora Kultury, współorganizatora imprezy. – Może to być nieudany zakup, nietrafiony prezent czy coś, co po prostu przestało się podobać. Impreza swapowa jest znakomitą okazją, aby pozbyć się takich rzeczy, znajdując im nowego właściciela. Wszystko to bardzo tanio i ekologicznie! Takie miejsca to okazja do wyłapania prawdziwych perełek – z zakresu mody, muzyki, filmu czy literatury.

Udział w wielkiej wymianie może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na wiek, płeć czy styl ubioru. Uczestnik musi się jednak wcześniej zarejestrować na stronie www.mediadizajn.pl. Tym razem trzeba także zapłacić symboliczną złotówkę lub przynieść kwiatka w doniczce. Big Swap Party vol. 6 odbędzie się 8 października o godzinie 11 w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90.

– W ramach programu będzie można uzyskać informacje o Inkubatorze i organizacjach z nami współpracujących, chętnych gości oprowadzimy po naszej siedzibie – mówi Katarzyna Pietrala. – Dodatkowe atrakcje to malowanie graffiti na chodniku przed siedzibą Inkubatora, wernisaż Małgorzaty Goludy pt. „Sprawiedliwość” oraz coś „na ząb” – placki meksykańskie, a dla spragnionych kawa i herbata.

Impreza Swap Party odbędzie się w ramach akcji „Zamień odpady na kulturalne wypady” zorganizowanej przez Federację Zielonych GAJA podczas Dni Otwartych Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Impreza jest częścią akcji „Szczecin Wita Studentów”.

Fot. Marcin Bielecki

Swap Party to to nie tylko świetna okazja do odświeżenia swojej szafy, ale także możliwość zawarcia ciekawych znajomości.


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

chętna na wymiankę (zakupy) (gość)

Jak odbywa się taka wymiana?. Tzn. ja przynoszą spodnie i kładę je na stolik i idę sobie szukać jakiegoś sweterka a jak znajdę i mi się spodoba to go sobie biorę i wychodzę? A jak ktoś chce to bierze sobie moje spodnie? Pazernie mówiąc to mogę wyjść "obkupiona" po uszy w zamian za jedną parę spodni. Czy to może impreza w innym stylu, tzn. stoję i prezentuję swoje pierdołki, jak się coś komu spodoba to dobija ze mną "targu", np. moje spodnie za twój różowy sweterek? Czy jak?

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.