Piknik nad Odrą 2013. Masa atrakcji w ten weekend. Ugotują Żur Kapitański w 4 000 litrowym garze

  • 2013-05-11, Aktualizacja: 2013-05-11 08:31
Piknik nad Odrą

Piknik nad Odrą (© Międzynarodowe Targi Szczecińskie )

Dziesiątki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających - 11 i 12 maja na Wałach Chrobrego zostanie zorganizowany wielki turystyczny festyn połączony z targami żywności.

- Od kilku lat Piknik nad Odrą jest produktem turystycznym samym w sobie podkreśla Alicja Kowalska z Międzynarodowych Targów Szczecińskich, organizator imprezy. - Równie bogaty program mają nieliczne imprezy targowe w Polsce. Zaletą PIKNIKU jest również atrakcyjna lokalizacja, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina - na Wałach Chrobrego.

Najważniejszym wydarzeniem podczas Pikniku nad Odrą są Targi Turystyczne Market Tour, podczas których możemy poznać ofertę turystyczną naszego regionu. Na targi przyjeżdżają także zainteresowani wypoczynkiem w Polsce Niemcy, Duńczycy czy Szwedzi.

Stoiska tworzą wspólne miasteczko turystyczne, na którym prezentują się regiony, gminy i miasta Polski, Czech i Niemiec. Swoją ofertę przedstawią także biura podróży, sanatoria, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe. Regionem Partnerskim targów jest Szwajcaria Kaszubska.

Nowością na targach będzie Aleja Pojezierza Drawskiego. Ma ona za zadanie wypromować markę Pojezierza Drawskiego poprzez prezentację dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego tej wyjątkowej krainy.

Kolejną nowością będzie Kraina Relaksu Wellness & Spa, jako propozycja alternatywnej formy wypoczynku.

Piknik nad Odrą to również 9. Targi Zdrowej Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, podczas których wystawiają się firmy produkujące lub dystrybuujące bioprodukty, certyfikowaną żywność ekologiczną i produkty wykonane ze składników naturalnych, zarówno z województwa zachodniopomorskiego, jak i Polski oraz zagranicy.

- Tym samym targi te będą okazją do poznania firm funkcjonujących na rynku żywności i produktów ekologicznych i naturalnych, zrobienia ekologicznych zakupów, ale też wymiany doświadczeń podkreśla Alicja Kowalska . - Jest to propozycja dla entuzjastów ekologicznego stylu życia, dla wszystkich tych, którzy dbają o swoje zdrowie i środowisko naturalne.

Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Część stoisk w ramach utworzy Aleję Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Miejsce to zgromadzi wytwórców regionalnych i artystów ludowych z prezentacją rękodzieła, potraw, strojów, a także fundacje oraz lokalne grupy działania.

- Kulinarnym hitem imprezy będzie, jak co roku, Wielkie Gotowanie dodaje Alicja Kowalska. - Trwające kilka godzin gotowanie w 4 000 litrowym garze rozpocznie się już w sobotę 11 maja od wczesnego rana. Cały proces odbędzie się pod czujnym okiem wyspecjalizowanego zespołu kucharzy. W tym roku dla 10 000 osób ugotujemy Żur Kapitański.

Piknikowi towarzyszyć będzie również projekt "Pokaż Szczecin swoim gościom". Oprócz wycieczki autobusowej mieszkańcy Szczecina bezpłatnie będą mogli poznawać miasto i zgłębiać jego tajemnice wykorzystując również szlaki, piesze, rowerowe jak i wodne.

Zawody z nagrodami dla dzieci i dorosłych odbywać się będą również na ściance wspinaczkowej. Całość imprezy dopełnią stoiska jarmarkowe i prezentacje artystyczne na scenie - występy zespołów wokalnych, tanecznych, folklorystycznych oraz konkursy i pokazy dla odwiedzających. Dzieci zaś najbardziej ucieszy wesołe miasteczko.

Piknik nad Odrą. Program. 11 i 12

Sobota, 11 maja

godz.12 13 - Fitness OSiR Stargard Szczeciński, zespół muzyczny UNISELESS

godz.13 - Regaty Wioślarskie Ósemek Uczelnianych o Puchar Prezydenta Szczecina

godz. 13 14 - Szkoła tańca Impact (Szczecin), Fitness OSIPR Stargard, zespoły
wokalne z Zespołu Szkół nr 1, SP 65, Gimnazjum nr 23 w Szczecinie

godz.14 - OFICJALNE OTWARCIE PIKNIKU NAD ODRĄ i FINAŁ WELKIEGO GOTOWANIA Żur kapitański

godz.14 16 - KASZUBY - region partnerski Pikniku nad Odrą, zespoły wokalne z
Zespołu Szkół nr 1, SP 65, Gimnazjum nr 23 w Szczecinie Zespół folklorystyczny Stepniczanie, Fitness OSiR Stargard - pokaz i nauka zumby

godz.16 18 zespół Electra (Pałac Młodzieży), Dziecięcy zespół wokalny Smyki (GOK Kobylanka), zespół tańca nowoczesnego Keep (GOK Kobylanka), zespół wokalny Grazioso (Maszewo), grupa Mandara Tribe, Szczecin

godz.18 - Bieg na orientację - rozdanie nagród oraz Teatr Nieaktorów

godz.18.45 - zespół muzyczny Between (Szczecin)

godz. 20 - LORD sound of QUEEN

godz.21.30 - Rethra Entertainment Gruppe (Neubrandenburg), Taniec ognia

godz. 22 - Zakończenie

Niedziela, 12 maja

godz.12 13 - grupa Mandara Tribe, Szczecin, Szkoła tańca Save The Beat, Stargard Szczeciński

godz.13 - Regaty Wioślarskie Ósemek Uczelnianych o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

godz. 13.20 15 - zespół ludowy Kalina (GOK Kobylanka), KASZUBY - region partnerski Pikniku nad Odrą, Zespół muzyczny z MGOK w Lipianach

godz.15 16.30 - KASZUBY- region partnerski Pikniku nad Odrą, Studio taneczne Rytmix, Zespół Lipa (GOK Kobylanka)

godz.16.30 17.30 - Zespół perkusyjny (Pałac Młodzieży), zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie

godz.17.30 18.30 - Zespoły wokalne i muzyczne z DK w Gryfinie

Piknik nad Odrą w Szczecinie. Zobacz również:Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Ja (gość)

Duzo negatywnych komentarzy. Duzo negatywnych komentarzy widze, ale nie wiem jak wy ale szukam utowroq zespolu Between bardzo mi sie podobaja, prosze o pomoc

WYBORCY (gość)

Dajcie spokój panom Kaczyńskiemu i Ziobro ! Wezcie się lepiej za "pedałów" i tych co na pedalstwo pozwalają !. ,

Ciastka. (gość)

Ech.... Przeczytałam wszystko z nadzieją, że tym razem Szczecin się popisze. Niestety, jak zwykle WIOCHA ;)

Pokaż wszystkie (11)

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.