Outlet Park Szczecin: Już wkrótce otwarcie kina Helios! [film, zdjęcia]

  • 2012-08-24, Aktualizacja: 2012-08-24 17:31

Już wkrótce otwarcie kina Helios w Outlet Parku na Prawobrzeżu. Czeka na nas siedem sal kinowych.

Łukasz Godziński
lukasz.godzinski@mediaregionalne.pl


Będzie to drugie kino sieci Helios w naszym mieście. Pierwsze znajduje się przy ul. Krzywoustego. Już niedługo mieszkańcy Prawobrzeża, aby obejrzeć wybrany film nie będą musieli przebijać się przez całe niemal miasto.

Kino powstaje w kompleksie sklepów Outlet Park. Znajdziemy w nim siedem klimatyzowanych sal, o łącznej liczbie 1403 miejsc, w tym 14 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Trzy ostatnie rzędy na każdej z sal stanowić będą tzw. Love Seat, czyli "podwójne kanapy dla zakochanych". Największa sala, numer 5, liczyć będzie 450 foteli i będzie wyposażona w scenę. Tam organizowane będą największe premiery, nie tylko filmowe.

W poszczególnych salach trwają ostatnie, kosmetyczne prace. Blisko 500 nowiutkich, zafoliowanych jeszcze, foteli robi wrażenie.

- Fotele przyjechały do nas z Barcelony. Są bardzo wysokiej jakości, takie mercedesy wśród foteli - mówi Małgorzata Majewska, dyrektorka Kina Helios. - Helios przy ul. Struga to pierwsze miejsce w Szczecinie, w którym będzie można w nich zasiąść.

Najważniejszą częścią każdego kina jest jednak ekran. Ten, sam w sobie również jest unikatowy i nie chodzi tutaj tylko o wyjątkowe doznania dla naszej siatkówki oka.

- Jest to ekran perełkowy, zapewniający najwyższej klasy jakość oglądania filmów 2D i 3D. Oprócz tego będziemy wykorzystywać dwa projektory. Cyfrowy do projekcji filmów 3D oraz analogowy do filmów 2D - wyjaśnia Majewska.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

wojciechj

@century. no własnie nikt tego nie wie...
mialo byc 13 wrzesnia ale niby przez budowe na struga...

osobiscie obstawiam z 2-3 tygodnie opóznienia czyli otwarcie na ostatni weekend wrzesnia lub pierwszy weekend pazdziernika!

Century (gość)

hm?. Wkrótce czyli kiedy (:?

krystyna S (gość)

Nareszcie laski nie będą narzekać. że sobie rękę nadwyrężyły, albo pouciskały brzuch po "dobrym" seansie :P

Te love seat to dobry pomysł!

Pokaż wszystkie (4)

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.