Orszak Trzech Króli w Szczecinie 2013: Dziś wyruszy barwny korowód

  • 2013-01-06, Aktualizacja: 2013-01-06 08:31
Orszak Trzech Króli w Szczecinie w najbliższą niedzielę

Orszak Trzech Króli w Szczecinie w najbliższą niedzielę (© Andrzej Szkocki)

Orszak Trzech Króli wyruszy w niedzielę o godzinie 13.30 z placu przed urzędem miasta od strony Jasnych Błoni. Poprowadzą go jadący konno Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę.

Orszak wyruszy o godz. 13.30 z placu przed Urzędem Miasta Szczecin od strony Jasnych Błoni (ul. Karola Szymanowskiego).

Od godz. 12.3o rozpoczną się przygotowania, w tym formowanie orszaków przy dźwiękach kolęd, ćwiczenie okrzyków, przedstawienie idei Orszaku. W tym czasie będzie prawdopodobnie dostępna jeszcze niewielka ilość kolorowych przebrań dla "małych rycerzy" informacja zostanie podana na stronie www.orszak.org/szczecin.

- Ich świtę stanowić będą dzieci i dorośli ubrani w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków - informuje Robert Grabowski z urzędu miasta. - Podążą za gwiazdą betlejemską a wraz z nimi mieszkańcy Szczecina, którym rozdane zostaną korony i śpiewniki.

Dalej uczestnicy orszaku przejdą aleją Jana Pawła II, koło Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego, przez plac Grunwaldzki i plac Lotników na plac Orła Białego, gdzie złożą wraz z Królami pokłon Dzieciątku Jezus i obdarują je wspólnie zaśpiewanymi kolędami.

Na trasie orszaku i podczas koncertu będzie można spotkać kolędników misyjnych, czyli dzieci z ognisk misyjnych, które przedstawią scenkę w ten sposób niosąc pomoc dzieciom w Wietnamie.

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Szczecina już po raz trzeci. W tym roku wzbogaci się dodatkowo o udział szczecińskich chórów.  A zostanie zorganizowany pod hasłem „Kolędy - lepiej śpiewać niż słuchać, lepiej razem niż samemu".

Orszak ma stać się największym zgromadzeniem osób śpiewających wspólnie kolędy w Szczecinie. W całości jest to impreza o charakterze non-profit.

Wśród uczestników, jak co roku, rozdane zostaną bezpłatnie kolorowe tekturowe korony oraz śpiewniki z kolędami.

- Druga edycja Orszaku zgromadziła 6 stycznia 2012 roku, mimo deszczowej pogody, ok. 4500 uczestników, rok wcześniej, w pierwszej edycji uczestniczyło ponad 1500 osób - wylciza Robert Grabowski.

Orszak Trzech Króli jest coroczną imprezą o charakterze ogólnopolskim.

Oficjalnym partnerem Fundacji „Orszak Trzech Króli" w organizacji Orszaku Trzech Króli 2013 w Szczecinie jest Szczecińskie Towarzystwo Wychowawcze.

Szczecińskie Towarzystwo Wychowawcze
ul. Niemierzyńska 27b/19; 71-436 Szczecin
tel. 794727986, 608522290

Zobacz również:

Tłumy szczecinian w Orszaku [zdjęcia + film]

Święto Trzech Króli w Szczecinie [zdjęcia]

Ulicami Szczecina przeszedł królewski orszak

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

myślnik (gość)

Owsiak. http://ksiadz-myslacy-katolicki.blogspot.com/

Yta

toniestetyja... w tym czasie hoho ile na całym świecie takich zdarzeń.Zostan w domu i tyle:)

Aga (gość)

Mimo medialnej mobilizacji parafialny aktyw nie dopisał. "Widzicie, klimat był raczej zawsze przeciwko nam, no ale to jeszcze nie powód, aby mówić brzydkie wyrazy, prawda?"

Pokaż wszystkie (21)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.