Odpady zielone w Szczecinie. Jak się ich pozbyć?

  • 2014-03-12, Aktualizacja: 2014-03-12 20:09
Odpady zielone w Szczecinie. Jak się ich pozbyć?

Odpady zielone w Szczecinie. Jak się ich pozbyć? (© archiwum)

Ważne informacje dla właścicieli domów jednorodzinnych w Szczecinie. Można już zgłaszać zapotrzebowanie na odbiór odpadów zielonych z przydomowych ogrodów. System rusza już od kwietnia.

Liście i trawa będą odbierane raz w tygodniu. Ale uwaga. Kto chce skorzystać z tego ułatwienia musi powiadomić urząd miejski. Najprostszy sposób to wypełnienie króciutkiej ankiety na stronie ecozmiany.szczecin.pl.

Kto nie ma dostępu do internetu, może zgłoszenie wysłać pocztą na adres Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin z dopiskiem: "WGKiOŚ ZIELONE".

W zgłoszeniu trzeba podać dane właściciela nieruchomości oraz potwierdzenie, że nieruchomość jest wyposażona w pojemnik do gromadzenia odpadów zielonych.

W razie wątpliwości warto skonsultować się z ekspertami pod numerem telefonu 91 435 11 99.

Każdy, kto będzie chciał mieć odbierane odpady zielone musi na własny koszt kupić pojemnik. I to nie byle jaki. Musi być w kolorze brązowym i spełniać normę PN-EN 840 (chodzi o to, że ma pasować do śmieciarek).

W zależności od potrzeb pojemniki mogą być 120 lub 240 litrowe. Można je kupić w dużych sklepach dla majsterkowiczów. Cena pojemnika 120 litrowego nie przekracza 100 zł. Pojemniki prawdopodobnie będzie można też kupić u firmy lub firm, które wygrają przetarg na wywóz odpadów (procedura jest w toku).

Odpady zielone będą odbierane bez dodatkowych opłat od kwietnia do końca listopada. Terminy odbiorów poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Nie ma obowiązku przystępowania do tego systemu. Nadal można trawę i liście wozić do ekoportów (na własny koszt) lub kompostować.

Mariusz Parkitny

Opłaty za śmieci w Szczecinie. Czytaj również:

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

zz23 (gość)

a co z działkami. nie wszystko można dać na kompost

KASIA (gość)

MULTIKINO ROZDAJE BILETY. MULTIKINO ROZDAJE BILETY!

Z okazji urodzin Multikino rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie.

Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz:

http://odbieramy-bony.pl/multikino/e6896

Promocja do wyczerpania zapasów.
MULTIKINO ROZDAJE BILETY!

Z okazji urodzin Multikino rozdaje bilety do wykorzystania w dowolnym czasie.

Zapisz się po odbiór darmowych wejściówek już teraz:

http://odbieramy-bony.pl/multikino/e6896

Promocja do wyczerpania zapasów.

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.