Kwitnące kaktusy. Zobacz zdjęcia

  • 2010-07-27, Aktualizacja: 2010-07-27 13:35

Na parapecie naszej Internautki zakwitły kaktusy.

- Te kwiaty niestety po dwóch dobach zwiędną - napisała nasza Internautka pani Ewa Kołłątaj. - Do zakwitnięcia szykują się jednak kolejne kwiaty, choć może już nie w takiej liczbie. W żaden szczególny sposób nie dbam o kaktusy. Może lubią męża rękę, gdyż on je podlewa, latem wystawiam je na balkon, uwielbiają ciepło i słońce w dzień oraz nocny chłód. Jesienią jak temperatura nocą spada do 5 stopni wracają do domu i czekają na kolejne lato. Niestety nie znam nazwy tego kaktusa, pierwszy egzemplarz ma 30 lat (nadal kwitnie) przyniosłam szczepkę z pracy, reszta kaktusów to jego „dzieci”.

Więcej na temat: kaktusy kwitnące kaktusy

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Maria Michalska (gość)

gość Maryla. Mam też tego kaktusa, traktowany jest podobnie jak państwa, mam również troszkę inną odmianę kwiaty mają odcień kremowy i pachną aromatem cytryny połączonym z jaśminem. Obydwa kaktusy kwitły przez kilka lat z rzędu , t
teraz chyba odpoczywają

z osiedla (gość)

moje kwitną w połowie kwietnia. kwiaty zawsze otwierają się na wieczór i w całym pokoju rozsiewa się upajający zapach.
Niestety kwiaty więdną bardzo szybko.
Wtym roku spróbuje nad ranem przenieść kaktusy do ciemnej łazienki może będą kwitnąć dłużej

Stanisław (gość)

Jestem fanem roślin egzotycznych.. O parunastu lat przywożę z podróży różne gatunki kaktusów ,opuncji ,taki egzemplarz właśnie w tej chwili mi kwitnie bardzo obficie .

Pokaż wszystkie (15)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.