Konkurs na Najpiękniejszy Ogród w Dzielnicy: Leśniczówka to miejsce pracy i wypoczynku

  • 2010-06-28, Aktualizacja: 2010-06-28 12:02

Do leśniczówki w Dąbiu przyjeżdżają uczniowie, żeby się uczyć przyrody, a mieszkańcy z pobliskich domów przychodzą podziwiać piękną roślinność. To jedno z najładniejszych miejsc w Dąbiu.

Leśniczówka przy ulicy Czarnogórskiej z roku na rok jest coraz piękniejsza. Leśniczy Krzysztof Jankowski już czwarty rok z rzędu zdecydował się wystartować w naszym konkursie na najpiękniejszy ogród.

Ogród jest podzielony na kilka części. Już przy wejściu na teren leśniczówki wita nas ciekawy widok. Przy chodniku stoją ogromne donice zrobione z drewna brzozowego. Pracownicy leśniczówki sami je przygotowali, wyżłobili w nich miejsce na kwiaty.

- Ogród zrobiliśmy przy wejściu, żeby osoby nas odwiedzające mogły zobaczyć jak wyglądają kompozycje kwiatowe – mówi Krzysztof Jankowski. – Z tyłu jest ogród z roślin krzewiastych i drzew. Mamy tu 44 gatunki roślin, które są rzadkie albo nietypowe.

W tym roku pracownicy leśniczówki zrobili nowe kompozycje kwiatowe, żeby przykryć betonowe kręgi przy wejściu i wysypali żwir. Pojawił się także sosnowy płotek, który ma walory dekoracyjne. Rosną dwa nowe rododendrony. Są tez dodatkowe drewniane donice do kwiatów. Wzbogaciła się kolekcja iglaków i drzew liściastych.

W ogrodzie są też wydzielone miejsca dla zwierząt, które czasami tutaj przywozi Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Teraz w leśniczówce przebywają małe dziki i sarenka. Na terenie leśniczówki jest też miejsce na spotkania edukacyjne dla dzieci z prawobrzeżnych szkół. Dzięki temu mają lekcje przyrody w terenie.

Leśniczówka zajmuje 1,12 ha, ale nie jest jeszcze w całości zagospodarowana.

- W przyszłości chcielibyśmy tu stworzyć ogród dendrologiczny – mówi Krzysztof Jankowski. – Naszym celem jest pokazywanie młodzieży i dorosłym różnych gatunków roślin. Planujemy postawienie tabliczek z nazwami roślin.

Opiekę nad ogrodem sprawują pracownicy leśniczówki. Przy roślinach spędzają dziennie po kilka godzin. Przycinają je, podlewają i pielęgnują.

- Dla nas to miejsce pracy i wypoczynku, lubimy tu spędzać czas, a mieszkańcom bardzo się to miejsce podoba – mówi Krzysztof Jankowski.

Jak się zgłosić?

Nieważne, czy Wasz ogród jest duży czy mały. Nieważne czy znajduje się przy domu, na działce, czy na podwórku kamienicy. Pokażcie nam swoje ogrody! Do 15 lipca czekamy na Wasze zgłoszenia.

Piszcie na adres mailowy mmszczecin@mediaregionalne.pl Wysyłajcie listy na adres: Redakcja MM Moje Miasto, ul. Nowy Rynek 3 71-875 Szczecin. Dzwońcie: 091 481 33 47 lub 091 481 33 57. Prosimy, żebyście podali Wasze imię, nazwisko, adres i kontaktowy numer telefonu. Czekają atrakcyjne nagrody!

Tekst          alternatywny
Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

piter (gość)

SUPER. GRATULUJĘ PANIE KRZYSZTOFIE.

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.