Jedyny taki Express ze Szczecina do Świnoujścia

  • 2011-05-04, Aktualizacja: 2011-05-04 11:00

W majowy długi weekend, z lekkim "poślizgiem", kursowanie w kolejnym sezonie rozpoczął wodolot "Bosman Express".

Ze względu na ceny biletów niewielu potraktuje wodolot jako środek transportu, to raczej ciekawa atrakcja turystyczna. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najszybsze (70-75 minut) połączenie na trasie Szczecin - Świnoujście, a co więcej, odbywa się z uznamską stroną Świnoujścia.

Atutem jednostki z serii Meteor 059 kursującej na torze Szczecin - Świnoujście jest jej prędkość wynosząca 35 węzłów (ok. 65 km/h). W praktyce przy umiarkowanym wietrze "Bosman Express" sunie po wodach Odry Zachodniej, Roztoki Odrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego z prędkością ok. 33 węzłów. Z podobną prędkością pokonuje także Kanał Piastowski i Kanał Mieliński, bowiem nie obowiązują go ograniczenia prędkości dla jednostek na tych odcinkach. Dzięki temu pasażerowie wodolotu pokonują trasę o długości około 64 km w czasie 70-75 minut.

Dla porównania: podróż pociągiem TLK trwa ok. 99 minut, pociągiem Regio ok. 115 minut. Trzeba doliczyć jeszcze czas przeprawy promem w Świnoujściu. Jazda samochodem może zająć nawet 2,5 godziny w zależności od natężenia ruchu na przeprawie Karsibór, podobnie alternatywna trasa przez Niemcy.

W stosunku do sezonu 2010 bilety w tym roku podrożały o 10%, co oznacza, że normalny w jedną stronę kosztuje 55 zł, dla dzieci od 6 do 14 lat z rodzicami - 27,50 zł. Dostępne są też inne warianty biletów. Mimo, że wodolot to głównie atrakcja turystyczna, w szczycie poprzedniego sezonu nie było wolnych miejsc na żadnym kursie.


Komentarze (32)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Ziutek (gość)

Statystyki kapitalistów. A jak tam statystyki zainteresowania wodolotem w ostatnich dniach wygląda?

.... Zatem dzisiejsze obłożenie na poziomie 58% jest całkiem niezłe, chociaż większość pasażerów to pewnie goście, którzy przylecieli na "piknik". Poza tym jest weekend, w dodatku bardzo słoneczny.

adams99

... Tak siedziałem i liczyłem to mi się scena w aptece z Misia przypomniała ;)

****
http://www.kronikaportowa.pl/

Pokaż wszystkie (32)

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.