Informatyka – kierunek zamawiany w Akademii Morskiej w Szczecinie także dla niedosłyszących

  • 2012-06-26, Aktualizacja: 2012-06-26 10:02
Akademia Morska

(© Akademia Morska w Szczecinie)

Akademia Morska w Szczecinie jako jedyna uczelnia na Pomorzu Zachodnim uzyskała dofinansowanie kształcenia na kierunku Informatyka.

W ramach dofinansowania przyszli studenci mogą liczyć na wsparcie w postaci:

• 1000 zł stypendium dla połowy studentów,
• zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki prowadzonych w małych grupach,
• płatnych staży w firmach branży IT,
• szkoleń specjalistycznych z zakresu systemów przetwarzania sygnałów i systemów wbudowanych,
• wizyt studyjnych w międzynarodowych ośrodkach dydaktyczno-badawczych,
• szkoleń z zakresu przedsiębiorczości i rozwiązań proekologicznych w procesie produkcjiCzytaj również: Kierunki zamawiane w Szczecinie: Studencie, tu dają tysiąc miesięcznie!Nowatorską w skali kraju inicjatywą będzie wsparcie dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Osoby te poza wymienionym wcześniej korzyściami będą objęte dodatkową opieką.

Między innymi zostanie zatrudniony tłumacz języka migowego. Będzie on obecny na wszystkich zajęciach dydaktycznych, jak również będzie pośredniczył językowo w niezbędnych kontaktach z administracją uczelni, urzędami itp.

Dzięki temu osoby niesłyszące będą mogły brać aktywny udział we wszystkich zajęciach obowiązkowych i nieobowiązkowych oferowanych przez Akademię Morską w Szczecinie oraz otrzymają niezbędne wsparcie pozwalające im porozumieć się z otoczeniem we wszystkich ważnych sprawach.

Będzie również istniała możliwość skorzystania z „banku aparatów słuchowych” prowadzonym w PZG w Szczecinie, w ramach którego osoby z wadą słuchu będą mogły otrzymać wsparcie związane z wymianą lub naprawą aparatu słuchowego.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostanie również zakupiony nowoczesny sprzęt i symulatory, które zostaną wykorzystane w procesie dydaktycznym.

Więcej informacji na http://informatyka.am.szczecin.plKomentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Mat (gość)

Zobaczymy. Chciałbym zobaczyć w jaki sposób to zostanie zorganizowanie i zobaczyć projekt ewaluacyjny po pierwszym roku. Jeżeli będzie osiagało dobre wyniki to myślę, że jest to coś co warto rozszerzać na inne miejsca.

Aga (gość)

WOW. Ale z tym tłumaczem języka migowego to jest genialna sprawa! Naprawdę podziwiam Akademię Morską w Szczecinie za to i mam nadzieję, że będą wychodzili z takimi inicjatywami coraz częściej.

kojotkk (gość)

Teleinformatyka na Wydziale Elektrycznym ZUT. Kierunki zamawiane są również na Wydziale Elektrycznym ZUT - Teleinformatyka i Automatyka i Robotyka

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.