Imprezy w Szczecinie: Zobacz, gdzie się bawić

  • 2013-02-01, Aktualizacja: 2013-02-01 14:01

Koncerty, imprezy, filmy. Przed nami ciekawy weekend w Szczecinie.

ENEMEF: Polskie Kino 2012/2013


Multikino zaprasza na kolejny maraton filmowy. Tym razem będzie to przegląd najgłośniejszych filmów ostatniego roku w polskim kinie.

W trakcie ENEMEFu: Polskie Kino 2012/2013 pokazane zostaną: jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów sezonu, czyli „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego, wciągający thriller „Sęp”, poruszający obraz o facetach (choć nie tylko dla facetów) „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego oraz najbardziej kontrowersyjny polski film ostatniego roku – „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego.

Więcej o maratonie: ENEMEF: Polskie Kino 2012/2013 z premierą "Drogówki"Piątek: Mashroom Dance Party we Free Blues Clubie


Na samym początku lutego Free Blues Club zaprasza do Mashroom-u na wyjątkową imprezę taneczną, na której zagra Bezpośredni Jack i Radience. Mashroom to najbardziej roztańczony parkiet świata.

Magia kolorowych świateł, kula disco i dźwięki muzyki funk przeniosą was w świat lat 60., 70. i 80. Nie obędzie się bez największych przebojów tanecznych. Mile widziane przebrania w stylu Vintage.

W programie muzyka Funk, disco, r'n'b

Mashroom Dance Party, 1 lutego, Free Blues Club, godz. 20, wstęp wolny.>>> Więcej piątkowym imprez w Szczecinie dziale Dzieje się
Sobota: Cyrkowe akrobacje


Artyści kabaretowi ze Szczecina zapraszają na wieczór cyrkowo-kabaretowy Variete. To będzie nowoczesny cyrk bez zwierząt.

Trzecia edycja interdyscyplinarnego spotkania, w którym prezentowana jest sztuka cyrkowa. To cyrk w nowoczesnej odsłonie, pozbawiony charakteru kiczowatej, jarmarcznej rozrywki. To cyrk ambitnie walczący o rangę sztuki równej teatrowi czy tańcu. To cyrk bez zwierząt. Artyści zajmują się wyłącznie tresurą ciała.

- Obok artystycznego aspektu zachęcamy do spojrzenia na sztukę cyrkową nieco inaczej - zachęcamy do zapoznania się z teoriami pedagogiki cyrku - mówi Paweł Królik, organizator.

Nowy program artystyczny to pokazy akrobatyki powietrznej na chustach i trapezie, żonglerka, UV show, a także kabaret, piosenka aktorska oraz taniec współczesny.

W programie wystąpią artyści Klubu Żonglersko-Akrobatycznego, Teatru Ognia Lascar, Kompanii Marzeń oraz Cyrku Zodiak.

Cyrk Varietes, 2 lutego, Centrum Rekreacji Sports Factory, ul. Korzeniowskiego 2, godz. 17, bilety 7-10 zł.Sobota: Synths of 80 w Alter Ego


Synths of 80s to impreza, która już od kilku dobrych lat gromadzi sympatyków muzycznych lat 80tych. Tu dje fanatycy zaserwują Wam przekrój najlepszych, mniej i bardziej znanych kawałków z tego okresu.

Każdy znajdzie coś dla siebie, od przesłodzonych new romanticowo - syntezatorowych dźwięków, po klimaty new wave czy minimal 80s. Z przymrużeniem oka zahaczymy o kiczowate italo disco. Zagrają: Stay, Synther.

Synths of 80, 2 lutego, Alter Ego, godz. 21, bilety 7 zł.Sobota: Wielki Showman Skiba


Już 2 lutego na Scenie Rozrywki Liquid zawita nieszablonowa postać, człowiek orkiestra - Krzysztof Skiba.


Krzysztof Skiba to polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy.

Współzałożyciel, lider i autor zdecydowanej większości tekstów zespołu Big Cyc. Na czterech pierwszych płytach "Z partyjnym pozdrowieniem", "Nie wierzcie elektrykom", "Miłość, muzyka, mordobicie", "Wojna plemników" są wyłącznie jego teksty. W niektórych piosenkach również śpiewa. Krzysztof Skiba wziął udział w nagraniu wszystkich płyt zespołu Big Cyc.

Krzysztof Skiba, 2 lutego, Liquid, godz. 21, bilety 30 zł.Sobota: Wędrówka przez życie od stworzenia świata


W sobotę zapraszamy na dwa spektakle Projektu Scena Równoległa.

Jako pierwszy zaprezentowany zostanie "Cielsko" - spektakl Teatru Na Chwilę, a potem "Kaszpirowski Medytacja" - spektakl The Kingom of Curvy Fork.

"Cielsko" to spektakl inspirowany jednym z przedstawień Teatru Uhuru "Ciało". Przedstawienie "Cielsko" ukazuje wędrówkę poprzez życie. Stanowi o tym, co było, o tym, co jest i o tym, co być może. Poprzez zabawę w teatr dotykane są różne aspekty dotyczące ciała. Jego początek, koniec, ideał, ułomność, przedmiotowość. Spektakl zdobył II miejsce na Festiwalu Młodego Teatru Krzykowisko, trzy nagrody na Festiwalu "COŚ w Żninie" oraz wyróżnienie na Festiwalu Chimera.

"Kaszpirowski medytacja" to spektakl The Kingom of Curvy Fork. Opowiada o czasach świetności imperium rosyjskiego, które przypadły na XV i pierwszą połowę XVI wieku. Państwo jednak istniało dużo wcześniej, niektórzy mędrcy powiadają, że istniało nawet przed samym stworzeniem świata.

Mędrcy Królestwa CF opowiadają historię całego wszechświata poczynając od stworzenia świata i człowieka, a kończąc na marcepanowych tablicach rejestracyjnych które utrudniają oficerom policji odczytanie numeru identyfikacyjnego.

Projekt Scena Równoległa, 2 lutego, Teatr Kana, godz. 19, bilety 10 zł.Niedziela: Regaty weneckie


Fundacja Akademia Muzyki Dawnej przedstawia nowe wydarzenie artystyczne Szczecina pod nazwą Regaty Barokowe. Jest to cykl koncertów-spektakli łączących muzykę z elementami tańca historycznego, których kanwą jest prezentacja miejsc związanych z historią regat żeglarskich na przestrzeni XVI-XVIII wieku.

Inauguracja cyklu pod tytułem "Regaty weneckie" przypomni historię najstarszych europejskich regat, które organizowane były od XIV wieku w Wenecji. Program koncertu wypełni muzyka włoska XVI i XVII wieku w wykonaniu zespołu Consortium Sedinum.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali tancerze baletu dworskiego Sotto le Stelle prezentujący sztukę tańca historycznego z wykorzystaniem charakterystycznych dla Wenecji elementów komedii dell’ Arte.

Koncert w niedzielę o godz. 17 w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.

Regaty weneckie, 3 lutego, Muzeum Narodowe, godz. 17, wstęp wolny.Piątek/sobota: Miłość wiedeńskiej hrabianki


Opera na Zamku zaprasza na operetkę Franza Lehara "Kraina uśmiechu". Usłyszymy wiele popularnych arii i dueatów.

"Kraina uśmiechu" to romantyczna opowieść, której bohaterami są Chińczyk i Wiedenka. Rzecz jasna zakochują się w sobie i tu zaczynają się kłopoty i pełna zawirowań akcja, która rozgrywa się to w Chinach, to w Europie.

Gwałtowne uczucia, marzenia o szczęściu, egzotyczna sceneria - wszystko to mieści się w bajecznym świecie operetki - z wyjątkiem zakończenia. Brak happy endu wyłamuje się z konwencji.
Niemal wszystkie arie i duety zyskały olbrzymią popularność, a "Skończył się sen", "Herbatka sam na sam", "Twoim jest serce me", "Uśmiech na ustach", stopniem trudności dorównujące największym solowym partiom operowym, należą do nieśmiertelnych scenicznych przebojów.

Kraina uśmiechu, 1, 2 lutego, Hala Opery, godz. 19, bilety 20-75 zł.

Sobota: Operacja Castro


W sobotę Teatr Polski zaprasza na premierę "Operacja Castro" Briana Stewarta. Akcja sztuki Briana Stewarta dzieje się w sali konferencyjnej w kwaterze CIA w Langley, Virginia. Czas - jesień 1960 roku.

Każdy z czterech bohaterów: Brawner, Drake, Madison i Torphy, przynależy do innego oddziału CIA.

Wszyscy czterej zebrali się tu na polecenie Thorpy’ ego w celu przeanalizowania, w ścisłej tajemnicy, możliwości i sposobów zamordowania Fidela Castro lub zdestabilizowania jego reżimu komunistycznego, panującego na Kubie.

Operacja Castro, 2 lutego, Teatr Polski, godz. 19, bilety 25-35 zł.

Niedziela: Dobry wieczór Fogg


Teatr Mały zaprasza na spektakl z utworami Mieczysława Fogga. To klasyk polskiej piosenki, mistrz walca i tanga, piosenkarz stulecia.

Jego utwory nuci kilka pokoleń - od tych, którzy mieli okazję oglądać jego występy, po tych, którzy pamiętają go z "Koncertu życzeń". Czy wiecie, że w powojennej Warszawie prowadził prywatną wytwórnię płyt, a w trakcie trwającej ponad 60 lat kariery wystąpił w kilkudziesięciu krajach świata?

Wieczór z piosenkami Mieczysława Fogga - to muzyczna podróż przez życie niezwykłego artysty. Piosenki w nowych aranżacjach i aktorskiej interpretacji pozostają bliskie oryginałom i dzięki temu zachowują elegancki czar twórczości Fogga.

Dobry wieczór Fogg, 3 lutego, Teatr Mały, godz. 17, bilety 25-30 zł.Sobota: Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą


Historia małżeństwa z wieloletnim stażem - opisana błyskotliwie i z poczuciem humoru.

W konwencji kryminalnej komedii z domieszką psychodramy, w stylu godnym Mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka – dwoje ludzi prowadzi ze sobą przewrotne dialogi. O miłości, o nienawiści, o straconych złudzeniach i zaprzepaszczonych marzeniach. Granica między rzeczywistością a grą pozorów zaciera się coraz bardziej.

Jacyż są śmieszni… i jacy straszni… Jak bardzo przypominają nas samych…

W powietrzu unosi się zapach morderstwa, dokonanego niemal z gracją, z wdziękiem. Który łyk kawy będzie tym ostatnim w życiu?

I dla kogo? Dla niego czy dla niej?

Zaskakujące zwroty akcji potęgują napięcie i oddalają odpowiedź na to pytanie.

Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą, 2 lutego, Teatr Krypta, godz. 17, bilety 15-25 zł.

>>> Więcej sobotnich imprez w Szczecinie w dziale dzieje się
Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

jurand (gość)

oj dzieje sie,walka o polskie szczecinskie a miasto sie bawi.... Protest Rolników
DO MOJEGO MIASTA piszę!
A gdyby to były URSUSY? Ojciec autora/autorki filmiku przepracowałby w polskiej fabryce kilka dziesięcioleci? Jego/Jej kolega kolejarz przewiózł je do portów w Szczecinie lub Gdańsku. Portowiec zapakował na Polski statek... A kto pracowałby w banku udzielającym kredytów na zakup polskich ciągników? Czy to mógłby być polski bank? Kto pracowałby w biurze projektowym? A może potrzebne byłoby biuro handlowe w kilku krajach? A uczelnie, urzędnicy, politycy... To jest GOSPODARKA i część POLSKIEJ RACJI STANU! Macie uwagi do rolników chcących się rozwijać? Walczących o ziemię i rozwój? Dwa miesiące spędzone na ulicach Szczecina przez rolników to HAŃBA dla polskiej inteligencji! To hańba dla tych którzy nie rozumieją POLSKIEJ GOSPODARKI! I tyle... i aż tyle. Czy w Was wielkich nie ma już siły, nie ma służby i wiary? Chcecie budować Unię Europejską? To musicie coś do niej wnieść - wysoką jakość i wartości.
Szczecin: Uwaga kierowcy! Dziś traktory znów zablokują ulice
www.gs24.pl

Reklama

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w Polityce Prywatności.

Zamknij