Imprezy w Szczecinie. Koncerty, spektakle. Dzieje się!

  • 2013-03-01, Aktualizacja: 2013-03-01 15:31

Ciekawe koncerty, spektakle, premiery - w ten weekend sporo będzie działo się w Szczecinie.

Piatek: Przytuła & Kruk we


Akustyczny blues z delty Mississipi. Przytuła & Kruk wystąpią w piątek we Free Blues Clubie.

Przytuła & Kruk to dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2008 roku z niepohamowanym impetem przebijają się przez kolejne przeglądy i konkursy na wyżyny popularności. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością.

W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzieńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość. W ich repertuarze standardy przeplatają się z utworami autorskimi, które często nawiązują do bluesowych korzeni.

Głos i harmonijka Bartka Przytuła przenosi słuchacza prosto do Delty Missisipi, przywodząc na myśl głosy mistrzów czarnego bluesa.

Oryginalny zaś akompaniament gitary Dobro Tomka Kruka, na zmianę z gitarą akustyczną i banjo dopełnia obrazu, który jest godną kontynuacją bluesowej tradycji takich muzyków jak Sonny Terry & Brownie Mcghee, Robert Johnson, Big Bill Broonzy czy Sonny Boy Williamson II. W lutym 2011 roku ukazał się debiutancki krążek duetu.

Przytuła & Kruk, 1 marca, Free Blues Club, godz. 21, bilety 12-15 zł.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

impra (gość)

Impra. Zapraszamy na impreze szczegoly na stronie http://sexi-laski.xaa.pl

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.