Drożej koleją do Niemiec

  • 2009-01-03, Aktualizacja: 2009-01-03 18:35

Władze PKP nie podpisały porozumienia z kolejami niemieckimi DB dotyczącego przewozów transgranicznych.

Dla podróżnych oznacza to wyższe ceny biletów ze Szczecina do Niemiec oraz utrudnienia w podróżowaniu.

Na mocy podpisanego porozumienia podróżni mogli podróżować ze Szczecina do Niemiec na podstawie atrakcyjnych biletów, które za cenę 25 lub 26 euro umożliwiały podróż po jednym z dwóch przygranicznych landów, w grupie do 5 osób przez cały dzień ważności biletu. Bilet uprawniał do przejazdu wszelkimi pociągami poza IC i EC.

Dodatkowo bilet Berlin-Brandenburgia upoważniał do przejazdu komunikacją miejską Szczecina i Berlina. Ponadto, pomimo iż bilety ważne są od godziny 9, pasażerowie ze Szczecina na mocy porozumienia mogli na podstawie biletu Berlin-Brandenburgia ticket przejechać pociągiem kategorii IC, który wyjeżdżał ze Szczecina kilka minut po godzinie 6 rano. Dzięki temu już po dwóch godzinach byli w centrum Berlina.

Na skutek niepodpisania porozumienia uprawnienia te zniknęły. Pasażerowie mogą kupić bilety na landy wyłącznie na obszarze Niemiec albo u konduktora (bez obowiązku dopłaty, jeżeli na stacji, w której wsiedli, nie ma czynnej kasy biletowej).

Taki bilet upoważnia jednak do przejazdu tylko na obszarze Niemiec. Oznacza to dla podróżnych konieczność kupienia dodatkowych biletów na trasie Szczecin Główny - pierwsza miejscowość po stronie Niemieckiej oraz podobnego biletu w drogę powrotną.

Kolejny raz na reformie PKP stracili pasażerowie.Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

jl71 (gość)

szczecin - berlin bilet grupowy. 18.09.2010 bilet kupiłem w kasie 7 dworca szczecin główny za około 120 zł , z tyłu drukowanymi literami w różowym polu wpisałem imię,nazwisko,datę wyjazdu i wsiadłem w pociąg DB do Angermunde, tam przesiadka do Berlina.Po berlinie cały dzień komunikacją miejską w ramach biletu i z powrotem .Bilet ważny na komunikację w Berlinie od 9.00 natomiast w soboty i niedziele od 0.00 do godz.3.00 następnego dnia. warto wysiąść na Berlin Hbf i zwiedzić ten dworzec z rana,zapoznać się dokładnie z mapą metra i ułożyć sobie plan wycieczki. Ogólnie polecam Pergamon Museum (10 euro) i katedrę z kryptą (5 euro) ,aleje Lipową i przyległe place, Bramę Branderburską.,Raichstag, Stadion Olimpijski (4euro) oraz przejażdżkę autobusem linii 100.

fel (gość)

PKP. Głupota przekroczyła już w PKP wszelkie granice. Kiedy wreszcie ktoś zlikwiduje ten skansen?

Berlin - Szczecin, Bilet grupowy Berlin-Brandenburg-Ticket. Witam wszystkich serdecznie,

mam male pytanie dotyczace miejsc, gdzie spotykają sie osoby podróżujące z Berlina do Szczecina zainteresowane dołączeniem do biletu grupowego (Bilet grupowy Berlin-Brandenburg-Ticket)?
Na Zoo było takie miejsce, ale ze wiele pociągów puszczanych jest obecnie inna trasa - interesowałyby mnie takie miejsca na Südkreuz, Hauptbahnhof badz na Gesundbrunnen.

Z gory dziekuje za podpowiedzi,
GrobTW

Pokaż wszystkie (8)

Video

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.