Bilfinger Crist buduje fabrykę na wyspie Gryfia. Zatrudni ponad 200 osób

  • 2014-01-31, Aktualizacja: 2014-01-31 07:00

(© Redakcja MM)

Największy inwestor w regionie Bilfinger Crist Offshore ze spółką konsultingową przeszkolą i przygotują do pracy 360 osób, z których ponad 200 zatrudnią w Zakładzie Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na wyspie Gryfia.

Piotr Jasina
piotr.jasina@mediaregionalne.pl


Spółka BCO z Najda Consulting rozpoczęły rekrutację stażystów i fachowców do pracy w budowanej fabryce elementów morskich siłowni wiatrowych na Wyspie Gryfia.
Wczoraj w szczecińskim urzędzie pracy przedstawiciele firm przybliżyli dwa projekty, w ramach których odbędzie się nabór i szkolenia: "Od stażysty do specjalisty" oraz "Kompetentni w swoim fachu". Zrealizowane zostaną za fundusze unijne.

Programy obejmą dwie grupy. Na szkolenia przyjętych zostanie 180 osób w wieku od 15 do 30 lat. Program obejmuje także kobiety. Drugą grupę stanowić będą osoby w wieku 50-64 lata. warunkiem jest adres zamieszkania: Zachodniopomorskie.

Podczas spotkań z doradcami zawodowymi sprawdzone zostaną predyspozycje kandydatów do określonych prac i dopasowane odpowiednie szkolenia.

Przygotują do pracy

Bilfinger Crist Offshore zapewni kandydatom m.in. opanowanie umiejętności spawania blach i rur nowoczesnymi metodami. Firma przygotuje ludzi do obsługi urządzeń dźwigowych, montażu konstrukcji stalowych. Fachowcy będą przyuczać do zawodu elektryka, ślusarza, operatora wózka widłowego czy malarza przemysłowego.

Po szkoleniach uczestnicy projektów będą kierowani na 3-miesięczny staż na stanowiskach pracy ściśle związanych z nowo nabytymi umiejętnościami zawodowymi. Za staż otrzymają stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu i ubezpieczenie NNW.
Szkolenia i staże przejdzie prawie 400 osób, ponad 200 z nich otrzyma propozycje zatrudnienia w BCO, konkretnie w Zakładzie Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na wyspie Gryfia w Szczecinie.

Zgłoszenia do końca kwietnia

W każdy czwartek, w godzinach 9-13 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie organizowane będą spotkania informacyjne z potencjalnymi uczestnikami projektów.
Chętni będą musieli wypełnić formularz, który można pobrać w PUP, bądź ze strony www.4x4biznes.pl. Informacje o projektach znajdują się również na stronie: www.bilfingercristoffshore.com.

Uwaga! Wypełnione dokumenty składamy w siedzibie firmy Najda Consulting przy ul. ks. Piotr Ściegiennego 27/14. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach - 8 - 16.

Komplet dokumentów w biurze projektu należy złożyć do 30 kwietnia.

Przy rekrutacji będzie brany pod uwagę formularz oraz ocena wynikająca z rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkolenia stażystów i osób starszych zakończy się w połowie przyszłego roku.

Bilfinger Crist Offshore
Inwestor buduje Zakład Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na terenie wyspy Gryfia w Szczecinie. Fabryka produkować będzie fundamenty morskich wież wiatrowych, na których montowane będą (na morzu) maszty i turbiny wiatrowe.
Produkcja prowadzona będzie w nowo wybudowanych obiektach - hali produkcyjnej o pow. 29760 m kw. oraz malarni o pow. 4200 m kw.. Powstają w miejscu obiektów Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Zakład zlokalizowany będzie w północnej części wyspy Gryfia (na Ostrowie Brdowskim). Wyspa znajduje się na Odrze, w przemysłowej dzielnicy Szczecina.

Najda Consulting
Na rynku usług konsultingowych działa już 10 lat i przez cały ten okres zajmuje się doradztwem dla sektora MŚP w zakresie pozyskiwania środków na uruchomienie i rozwój prowadzonej działalności gospodarczej.

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

izolacjafazy:) (gość)

@elektryk. fajnie że jesteś pasjonatą elektryki że prąd cię inspiruje, fascynuje i porusza. Ludzie którzy będą po kursie może będą szkoleni pod konkretne czynności z tym związane, idź sobie usiądź przy gniazdku i przemyśl swoje wywody drapiąc się kabelkiem z izolacją po główce mając swój duży bezpiecznik przy sobie.

sz (gość)

do biadolących. trzeba było się uczyć

wido (gość)

a co może wreszcie jakieś miejsca rozrywki w Szczecinie ?. ciągle tylko jakieś fabryki i hipermarkety

Pokaż wszystkie (14)

Przeczytaj także

Najczęściej czytane

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.