*
Dodane 2014-03-20 19.55 , komentarzy 3

Mieszkańcy wygrali bitwę z Netto. Nie będzie sklepu przy ul. Chorzowskiej

Mieszkańcy osiedla Morena na Osowie, którzy protestują przeciw budowie sklepu sieci Netto odnieśli zwycięstwo. Magistrat odmówił wydania zgody na budowę dyskontu.

Mieszkańcy osiedla Morena na Osowie, którzy protestują przeciw ...

Mieszkańcy Osowa odnieśli zwycięstwo, al...

Autor: Sebastian Wołosz

Marek Jaszczyński
marek.jaszczynski@mediaregionalne.pl

Sieć Netto stara się umiejscowić swój dyskont przy ulicy Chorzowskiej. Ma tu powstać budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią handlową na parterze.

- Odmowa wydania pozwolenia na budowę jest spowodowana brakami w dokumentacji inwestora. Przede wszystkim chodzi o rozwiązania komunikacyjne w rejonie ulicy Chorzowskiej - mówi Tomasz Klek z Urzędu Miasta Szczecin. - Inwestor ma oczywiście prawo do odwołania.

Mieszkańców decyzja magistratu cieszy.

- Bitwa jest wygrana, wojna trwa nadal - komentują. - Do dziś nie możemy zrozumieć, dlaczego inwestor nie chciał się z nami porozumieć w tej sprawie. Przecież naszym żądaniem było odsunięcie planowanego obiektu od naszych posesji i utworzenie pasa zieleni izolacyjnej. Chcieliśmy tak mało.

Mieszkańcy zapoznali się z całym materiałem zgromadzonym w Urzędzie Miasta Szczecin dotyczącym postępowania. Wykonali fotograficzne kopie dokumentów, powołali swoich rzeczoznawców i prawników. Wreszcie złożyli wnioski i dowody. Co takiego znaleźli? Zwrócili uwagę inwestorowi na nieprawidłowości i braki w ocenie oddziaływania akustycznego na środowisko dla inwestycji. Domagają się przedstawienia danych na temat liczby i rodzaju pojazdów, które będą obsługiwały obiekt handlowy, z podziałem na porę dzienną i na porę nocną, wraz z podaniem częstotliwości dostaw i godzin ich wykonywania.

To nie koniec. Analizując projekt budowlany, mieszkańcy wskazali, że żaden spośród trzech zaprojektowanych w budynku lokali mieszkalnych nie spełnia szczególnych wymagań dotyczących mieszkań w budynkach wielorodzinnych określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

- Minimalna wysokość pokoju w budynku mieszkalnym w świetle wynosi 2,5 metra. Tymczasem, jak wynika z projektu budowlanego, wysokość pokojów we wszystkich trzech lokalach wynosi 2,49 m - mówią mieszkańcy. - Zatem nie mogą zostać uznane za lokale mieszkalne.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

n Gość
~n
BRAWO!!! 2014-03-21 07.56

Kto to słyszał, żeby po środku jednego z najbardziej ekskluzywnych osiedli w Szczecinie stawiać dyskont tuż pod nosem domów jednorodzinnych.
Mieszkańcy tego osiedla i tak po drodze do domu mają po drodze: Lidla, Intermarche, kompleks przy Chopina, sklepy na Warszewie i kilka mniejszych sklepów.

Radni tak dzielnie walczyli o brak sklepów na Gumieńcach, większość radnych, więc tutaj też jest adekwatne pole do popisu.

Dominik Gość
~Dominik
Dziś pierwszy dzień wiosny! 2014-03-21 08.03

Pierwszy dzień wiosny, a co z naszą sylwetką?
Nadwyżki po zimie czas zredukować. Wystarczy podać swoje
dane by otrzymać karnet na wybraną przez Ciebie Siłownie lub
Fitness. Oferta ważna do wyczerpania wejściówek.
http://goo.gl/DZHNRR

Yta Yta
:))) 2014-03-21 11.28

Minimalna wysokość pokoju w budynku mieszkalnym w świetle wynosi 2,5 metra. Tymczasem, jak wynika z projektu budowlanego, wysokość pokojów we wszystkich trzech lokalach wynosi 2,49 m - mówią mieszkańcy. - Zatem nie mogą zostać uznane za lokale mieszkalne.

Dodaj swój komentarz: