*
Dodane 2014-02-07 18.00 , komentarzy 0

Rozpoczyna się nabór do gimnazjów bezrejonowych w Szczecinie

Kategorie: Wiadomości Tagi: gimnazjum szczecin,

W poniedziałek uczniowie 6 klas szkół podstawowych mogą składać dokumenty do gimnazjów bezrejonowych.

Rozpoczyna się nabór do gimnazjów

Autor: Redakcja MM

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych, rekrutacja do gimnazjów przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie uczniowie mogą wybierać gimnazja nie objęte rejonem, które proponują klasy z niestandardowym programem nauczania. To przede wszystkim klasy z przedmiotami prowadzonymi w językach obcych oraz klasy z rozszerzonym zakresem materiału z wybranych przedmiotów.

W tym etapie rekrutacji podania mogli brać udział wszyscy zainteresowani uczniowie bez względu na miejsce zamieszkania.

W pierwszym etapie nabór prowadzony jest do następujących gimnazjów. Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 16, Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 42, Gimnazjum nr 46, Katolickie Gimnazjum.

Największym zainteresowaniem w ubiegłych latach cieszyły się klasy dwujęzyczne. W Gimnazjum nr 7 na osiedlu Majowym funkcjonuje klasa dwujęzyczna z językiem angielskim oraz klasa dwujęzyczna z językiem francuskim. To jedyne gimnazjum bezrejonowe na prawobrzeżu.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się język hiszpański, którego można się uczyć w Gimnazjum nr 32. Duży wpływ na zainteresowanie tą szkołą mają pozytywne opinie uczniów i absolwentów.

Dokumenty należy składać w terminie od 10 lutego do 28 lutego do godz. 15. Egzaminy wstępne zostaną przeprowadzone w terminie 6-17 marca. Wyniki naboru będą 21 marca.

W drugim etapie nabór prowadzony jest do gimnazjów rejonowych.
Drugi etap rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu I etapu.
Planowany termin składania podań: od 24 marca do 18 kwietnia do godz 15.

Do klasy pierwszej publicznego gimnazjum, któremu ustalono obwód przyjmuje się z urzędu młodzież zamieszkałą w tym obwodzie. Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: