*
Dodane 2014-02-06 16.00 , komentarzy 0

Uwaga rodzice, nowe zasady naboru do przedszkoli. Co się zmieni?

Kategorie: Wiadomości Tagi: przedszkola Szczecin,

W poniedziałek rozpoczyna się rekrutacja do szczecińskich przedszkoli publicznych. Uwaga rodzice, w tym roku są zmiany w zasadach naboru.

W poniedziałek rozpoczyna się rekrutacja do szczecińskich ...

Nowe zasady naboru do przedszkoli. Co si...

Autor: Archiwum

Małgorzata Klimczak
malgorzata.klimczak@mediaregionalne.pl


- Najważniejsze jest to, że dzieci uczęszczające do przedszkola, mają prawo kontynuować naukę w tym samym przedszkolu. Wystarczy, że rodzice złożą deklarację - mówi Beata Misiak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. - Dopiero potem zaczyna się rekrutacja na wolne miejsca w tych przedszkolach.
W pierwszym etapie rekrutacji na wolne miejsca będą brane pod uwagę kryteria przyjęć do przedszkola publicznego określone w ustawie. Jest ich siedem: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata opieką zastępczą.

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2014/2015 do publicznego przedszkola lub innej publicznej formy wychowania przedszkolnego dodatkowe kryteria określa dyrektor tych placówek w uzgodnieniu z prezydentem miasta.

Dlatego prezydent odbył konsultacje z organizacjami zrzeszającymi rodziców. Po tych spotkaniach ustalono kolejne sześć kryteriów: liczba zadeklarowanych godzin w karcie zgłoszenia - punkt za każdą godzinę; dziecko obojga rodziców lub prawnych opiekunów pracujących zawodowo, uczących się w trybie dziennym oraz dziecko wychowywane przez jednego pracującego lub uczącego się w trybie dziennym rodzica lub prawnego opiekuna - 10 pkt; dziecko, którego rodzeństwo kontynuować będzie edukację przedszkolną w tym przedszkolu - 8 pkt; dziecko z placówki opiekuńczo-wychowawczej - 5 pkt; dziecko rodziców rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie Gminy Miasto Szczecin - 3 pkt; dziecko urodzone w 2010 lub 2011 roku, które nie było wcześniej objęte edukacją przedszkolną - 2 pkt. Maksymalna liczba punktów za dodatkowe kryteria wynosi 39.
- O rekrutacji będą decydować komisje rekrutacyjne w każdym przedszkolu - tłumaczy Misiak. - Jeżeli w przypadku któregoś z kryteriów komisja będzie miała wątpliwości, może poprosić prezydenta o zweryfikowanie sytuacji danej rodziny lub dokumentów. Prezydent uruchomi odpowiednie służby, np. MOPR.

Terminy rekrutacji

W roku szkolnym 2014/2015 są następujące: 10-18 lutego - rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli składają deklaracje o kontynuacji nauki. Od 20 lutego do 14 marca wnioski o przyjęcie do przedszkola składają rodzice dzieci, które zaczynają naukę w przedszkolu. 9 kwietnia będą ogłoszone wyniki naboru. Do 17 kwietnia rodzice będą mieli czas na uwagi i odwołania, a 17 kwietnia zostaną podane ostateczne wyniki naboru.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: