*
Dodane 2014-01-31 07.00 , komentarzy 14

Bilfinger Crist buduje fabrykę na wyspie Gryfia. Zatrudni ponad 200 osób

Kategorie: Wiadomości Tagi:

Największy inwestor w regionie Bilfinger Crist Offshore ze spółką konsultingową przeszkolą i przygotują do pracy 360 osób, z których ponad 200 zatrudnią w Zakładzie Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na wyspie Gryfia.

Autor:

Piotr Jasina
piotr.jasina@mediaregionalne.pl


Spółka BCO z Najda Consulting rozpoczęły rekrutację stażystów i fachowców do pracy w budowanej fabryce elementów morskich siłowni wiatrowych na Wyspie Gryfia.
Wczoraj w szczecińskim urzędzie pracy przedstawiciele firm przybliżyli dwa projekty, w ramach których odbędzie się nabór i szkolenia: "Od stażysty do specjalisty" oraz "Kompetentni w swoim fachu". Zrealizowane zostaną za fundusze unijne.

Programy obejmą dwie grupy. Na szkolenia przyjętych zostanie 180 osób w wieku od 15 do 30 lat. Program obejmuje także kobiety. Drugą grupę stanowić będą osoby w wieku 50-64 lata. warunkiem jest adres zamieszkania: Zachodniopomorskie.

Podczas spotkań z doradcami zawodowymi sprawdzone zostaną predyspozycje kandydatów do określonych prac i dopasowane odpowiednie szkolenia.

Przygotują do pracy

Bilfinger Crist Offshore zapewni kandydatom m.in. opanowanie umiejętności spawania blach i rur nowoczesnymi metodami. Firma przygotuje ludzi do obsługi urządzeń dźwigowych, montażu konstrukcji stalowych. Fachowcy będą przyuczać do zawodu elektryka, ślusarza, operatora wózka widłowego czy malarza przemysłowego.

Po szkoleniach uczestnicy projektów będą kierowani na 3-miesięczny staż na stanowiskach pracy ściśle związanych z nowo nabytymi umiejętnościami zawodowymi. Za staż otrzymają stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu i ubezpieczenie NNW.
Szkolenia i staże przejdzie prawie 400 osób, ponad 200 z nich otrzyma propozycje zatrudnienia w BCO, konkretnie w Zakładzie Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na wyspie Gryfia w Szczecinie.

Zgłoszenia do końca kwietnia

W każdy czwartek, w godzinach 9-13 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie organizowane będą spotkania informacyjne z potencjalnymi uczestnikami projektów.
Chętni będą musieli wypełnić formularz, który można pobrać w PUP, bądź ze strony www.4x4biznes.pl. Informacje o projektach znajdują się również na stronie: www.bilfingercristoffshore.com.

Uwaga! Wypełnione dokumenty składamy w siedzibie firmy Najda Consulting przy ul. ks. Piotr Ściegiennego 27/14. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach - 8 - 16.

Komplet dokumentów w biurze projektu należy złożyć do 30 kwietnia.

Przy rekrutacji będzie brany pod uwagę formularz oraz ocena wynikająca z rozmowy kwalifikacyjnej.

Szkolenia stażystów i osób starszych zakończy się w połowie przyszłego roku.

Bilfinger Crist Offshore
Inwestor buduje Zakład Wielkogabarytowych Konstrukcji Stalowych na terenie wyspy Gryfia w Szczecinie. Fabryka produkować będzie fundamenty morskich wież wiatrowych, na których montowane będą (na morzu) maszty i turbiny wiatrowe.
Produkcja prowadzona będzie w nowo wybudowanych obiektach - hali produkcyjnej o pow. 29760 m kw. oraz malarni o pow. 4200 m kw.. Powstają w miejscu obiektów Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Zakład zlokalizowany będzie w północnej części wyspy Gryfia (na Ostrowie Brdowskim). Wyspa znajduje się na Odrze, w przemysłowej dzielnicy Szczecina.

Najda Consulting
Na rynku usług konsultingowych działa już 10 lat i przez cały ten okres zajmuje się doradztwem dla sektora MŚP w zakresie pozyskiwania środków na uruchomienie i rozwój prowadzonej działalności gospodarczej.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

j Gość
~j
Wiek 2014-01-31 07.56

Czyli wszystko jasne:
wiek 15-30 = "od stażysty do specjalisty"
wiek 50-64 = "kompetentni w swoim fachu".

A więc ministrowie po 30-tce nie są kompetentni? ;)

Stachu Wichura Gość
~Stachu Wichura
. 2014-01-31 08.31

Żal czytać że Państwo POlskie woli sprzedać ziemię i nadal dawać się dymać obcym "inwestorom" - złodziejom z innych krajów, zamiast zaoferować zniżki i profity podatkowe aby w tym miejscu powstała całkowicie Polska firma.

Orion Gość
~Orion
:) 2014-01-31 09.21

Hura!!! kolejna firma która będzie zatrudniać ludzi za niskie wynagrodzenie a sami będą zarabiać krocie ... i tak jak już kiedyś pisałem..... zamieniają Polskę w takie chiny gdzie w chinach żółtek zasuwa za 5 dolarów miesięcznie... i to samo sie dzieje sie u nas...

Elektryk! Gość
~Elektryk!
Co za absurd! 2014-01-31 09.53

"Fachowcy będą przyuczać do zawodu elektryka"...
A potem powstaje jakiś twór o mianie "GŁĄB" i nazywa siebie elektrykiem!
Ja uczyłem się tego zawodu przez 4 lata, potem zdobywałem doświadczenie przez kolejnych parę lat i do dziś poznaję coś nowego. Taki ślusarz czy "kopidołek" zostaje "elektrykiem" w ciągu miesiąca do trzech i załatwione!
Często potrafi jedynie wymienić bezpiecznik i gniazdko. Ale uprawnienia ma.
Świat absurdów w każdej dziedzinie schodzący na psy.
Produkcja miernoty nazywającej się fachowcami....

q Gość
~q
@Orion 2014-01-31 10.12

W Polsce ma powstać największe centrum firmy (zdaje się) Amazon, które zostaje przeniosione z Niemiec. Wiadomo, najniższa płaca w Polsce, a w Niemczech to trochę różnicy, a chyba każdy szef chciałby jeździć panamerą, czy s-klasą.

Pariasi Europy - to chyba szlachetne miano dla Polaków?

bham Gość
~bham
Zenada 2014-01-31 10.43

Kiedy placa w pl bedzie wynosic min 2tys na reke moze cos sie zmieni... dantejskie ceny, dantejska placa... kazdy kto ma odwage i rozum pracuej na zachodzie za 4 - 5 razy wyzsze wynagrodzenie... straszne to jest zarbiac mln i dawac ludziom glodowe pensje... staz 400zl a dla specjalistow 1300 ??:D Wtym kraju nic sie nie zmieni... dziekuje "inteligentnym: ktorzy wybrali PO :D... dzieki nim zdalem sobie sprawe ze ten kraj to gospodarcze DNO i proponuje kazdemu wyjechac zeby zobacyzl jak wyglada normalne zycie za godna place... gdyby nie emigracja w Szczecinie byloby bezrobocie rzedu 20%... w PL na najblizsza dekade sa glodowe perspektywy i gdyby ktos mi dawal dzisiaj 6tys na reke (10tys brutto) to nie ma opcji na powrot... uczcie sie jezyka i ratujcie sie

Jurek Jerzy Dudek Gość
~Jurek Jerzy Dudek
Fundamentalne pytanie: Ceny towarów w sklepach wyższe niż na zachodzie ----- 2014-01-31 12.04

----płace za pracę kolosalnie niższe ! Gdzie giną te pieniądze??

rozbawiony Gość
~rozbawiony
buahahhahah 2014-01-31 12.09

a ci co są w wieku od 30-53, to co jacyś ułomni 0.o ?! czy poprostu szukacie albo ludzi uczących się albo emerytów i rencistów? Czyżby chodziło o płaceniem im jak najmniej poprzez jak największą wydajność, sugerując się wiekiem przedstawionym w artykule -.-''

Magda Gość
~Magda
UKŁADZIKI TYKI TYKI 2014-01-31 13.07

dobry bajer nigdy nie jest zły a tak na marginesie to zatrudnienie będą miały rodzinki znajomi włodarzy i inne dranie chodzące na smyczy u krzystka

ZUZIA Gość
~ZUZIA
BĘDZIEMY GÓRĄ 2014-01-31 14.43

do wyborów NOWA LISTA WYBORCÓW NIE SPAPRANYCH

Drahba Gość
~Drahba
Ja nie mogę, kto się tu wypowiada 2014-01-31 15.48

Ludzie! Jak pisali o nowych biurach płakaliście, że nie fabryki, teraz jak jest fabryka, to że za mało płacą. Nie ja naprawdę nie wierzę, że wypowiadający się powyżej są zdrowi psychicznie. Was się powinno namierzyć po IP i umieścić w punkcie odosobnienia, jeśli tak się zachowujecie, to znaczy że można się po was spodziewać wszystkiego, także zagrożenia dla normalnych ludzi.

sz Gość
~sz
do biadolących 2014-01-31 17.02

trzeba było się uczyć

wido Gość
~wido
a co może wreszcie jakieś miejsca rozrywki w Szczecinie ? 2014-01-31 17.04

ciągle tylko jakieś fabryki i hipermarkety

izolacjafazy:) Gość
~izolacjafazy:)
@elektryk 2014-01-31 19.20

fajnie że jesteś pasjonatą elektryki że prąd cię inspiruje, fascynuje i porusza. Ludzie którzy będą po kursie może będą szkoleni pod konkretne czynności z tym związane, idź sobie usiądź przy gniazdku i przemyśl swoje wywody drapiąc się kabelkiem z izolacją po główce mając swój duży bezpiecznik przy sobie.