*
Dodane 2013-12-20 16.45 , komentarzy 30

IKEA w Szczecinie już w 2015 roku? Na razie budowa mocno tajemnicza [wideo]

Choć rzeczniczka grupy Ikea nie potwierdza na razie informacji o budowie sklepu w sąsiedztwie Auchan inwestycja wydaje się coraz bardziej prawdopodobna.



IKEA w Szczecinie już w 2015 roku? Na razie budowa mocno tajemnicza

IKEA w Szczecinie już w 2015 roku? Na ra...

Autor: Andrzej Szkocki/Archiwum

Piotr Jasina
piotr.jasina@mediaregionalne.pl

Grupa Ikea prowadzi bardzo oszczędną politykę informacyjną. We wrześniu ubiegłego roku otrzymaliśmy sygnał, że jej przedstawiciele rozmawiają z włodarzami Kołbaskowa oraz hipermarketu Auchan. Gmina i sklep posiadają bowiem tereny, na których mógłby powstać sklep meblowy.

Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy grupy IKEA w Polsce tych informacji nie potwierdziła.

- Od wielu lat interesujemy się Szczecinem - przyznała tylko - Robimy rozeznanie w wielu miejscach. Prowadzimy też rozmowy z gospodarzami terenów.

Małgorzata Schwarz, wójt Kołbaskowa też nie chciała nic powiedzieć. Ale też nie zaprzeczyła.

Wczoraj pojawiły się informacje o tym, że Grupa Auchan wystąpiła do prezydenta Szczecina z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowych odnośnie zmiany organizacji ruchu przy CH Auchan w związku z rozbudodową o m. in. sklep IKEA.

- Niestety ciągle nie mogę potwierdzić informacji o budowie IKEA w Szczecinie ani w okolicach - dowiedzieliśmy się dziś od rzeczniczki grupy Ikea. - Prace nad zlokalizowaniem naszego sklepu trwają, ale nie ma szczegółów.

Nieoficjalnie wiemy jednak, że Ikea zainwestuje w Kołbaskowie. Mieszkańcy Szczecina i Pomorza Zachodniego od lat z niecierpliwością czekają na sklep tej sieci. Do najbliższego musimy jeździć do Poznania albo do Berlina.

Kiedy będziemy Ikea zagości u nas? Jest szansa, że w 2015 roku sklep zostanie otwarty. Ale tej informacji rzeczniczka też nie potwierdziła.


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

szczecinianin Gość
~szczecinianin
Ikea w Szczecinie 2013-12-20 17.25

Nareszcie będziemy mieli Ikea w Szczecinie. Nie będzie trzeba daleko jeździć, więc więcej się kupi do domku:)

hood Gość
~hood
Nareszcie 2013-12-20 20.19

Marzenia się spełniają

404 error 404 error
Panie Piotrze Jasina 2013-12-20 20.52

A nie było zdjęcia z pod polskiej Ikei?
Wiadomość cieszy choć powiem że i tak lepsze ceny i promocje będą zawsze po drugiej stronie "niewidzialnej" granicy.

No i musze przyznać że zdiwiony jestem jak na eazie brakiem negatywnych komentarzy o kolejnym markecie w i pod Szczecinem :).
Czekam z utęsknieniem bo ostatnio będąc w Poznaniu upatrzyłem sobie co nieco do domku.

Więc nie gadać tylko wbijać łopatkę i budować, budować i budować :).

bolus bolus
Ikea od swojej genezy ma woal tajemnicy ..;) 2013-12-20 22.04

...Nazista , który ją stworzył żył skromnie i ukrywał majątek przed rodziną..Ostatecznie synowie przejęli wszystko kilka mcy temu:)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/synowie-przejeli-majatek-tworcy-sieci-ikea,355876.html

jonatan Gość
~jonatan
Palma wam odbiła z tą IKEĄ? Obciach na całego... 2013-12-21 00.54

Przestańcie w końcu podniecać się tym sklepem meblowym. To już żenada i wstyd. Czy naprawdę nasze miasto i jego mieszkańcy nie potrzebują innych, ważniejszych inwestycji? Ludzie z innych miast już sobie jaja robią z tej szczecińskiej podniety, na słowo IKEA. I tak wałkowane jest od kilkunastu lat, będzie ta Ikea czy nie? Obciach, na całego

Beksa Gość
~Beksa
Wreszcie! 2013-12-21 03.28

Chyba wymodliłem się o sklep Ikea w Szczecinie, nie mogę powstrzymać łez radości, że za parę lat będziemy kupować akcesoria w szczecińskiej ikei a na koniec zajadać się szwedzkimi pulpecikami.

gregor Gość
~gregor
czytam ze zrozumieniem więc pytam 2013-12-21 08.15

W Szczecinie Krzystka czy w Kołbaskowie nie Krzystka?
Chyba jest różnica dla szczecinianina do której gminy pójdą pieniądze

Dudek Jerzy Jurek Gość
~Dudek Jerzy Jurek
HAHAHAHA 2013-12-21 09.18

Jakiś nawiedzony odkrył stare wytyczne i teraz spuszcza się pół powiatu. Były plany ale Szwedo-Chińczycy zrezygnowali z tej lokalizacji i w ogóle ze Szczecina. Teraz stoi tam jakiś inny blachoskręt - pseudo sportowy czy coś...

Ania Gość
~Ania
Zlokalizowanie chłopaka 2013-12-21 15.03

Udało mi się zlokalizować mojego chłopaka na zdradzie dzięki rozrywkowej aplikacji lokalize którą polecił mi znajomy, polecam wam też jesli chcecie wiedziec gdzie jest wasz znajomy,chłopak lub rodzina :) - http://lokalize.pl/gyja

Finansik Gość
~Finansik
oni mogą pod płaszczykiem społecznym 2013-12-21 15.49

nie dają rady z schroniskami a co dopiero z rowerami niewypał totalny chyba że ktoś z układu KRZYSTKA chce zrobić " kasę " ale jak znamy życie to przekręty będą ostre tak jak z ŁADOGĄ

ula Gość
~ula
czym tu sie podniecac? meblami , ktore sie po roku do wymiany nadaja? 2013-12-21 19.50

dodatkami? o co chodzi? tam jest przeciez tani szajs, dla studentow na stancje a nie dla ludzi, ktorzy mebluja mieszkanie, dom......

Ania Gość
~Ania
LOKALIZATOR 2013-12-25 12.53

Widzieliście nowy lokalizator? Lokalizujcie i sprawdzajcie tych którym nie ufacie, sama sprawdzam chłopaka od 2dni i osobiście działa.
Polecam wszystkim którzy potrzebują sprawdzić gdzie kto jest aby się nie martwić:) - http://lokalize.pl/v/gyja

Marika Gość
~Marika
IKEA Szczecin 2013-12-26 13.34

Odkąd pamiętam to buduje się IKEA w Szczecinie więc nie podniecałabym się tą informacją za bardzo.
Ja korzystam z usług firmy, która przywozi mi to co chcę ze sklepu i jestem z tego zadowolona :) nie muszę jeździć do sklepu.

KAśKA Gość
~KAśKA
przez internet 2013-12-26 19.46

No tak, ale jednak ja wolałabym najpierw zobaczyć ten mebel, dotknąć itd zanim zamówię, więc nie dla każdego tego typu zakupy.
Każdy kolejny sklep to dodatkowe miejsca pracy.

Madziorek Gość
~Madziorek
ikea 2013-12-27 12.56

Marika, mogłabyś podać jakiś namiar na tą firmę?
Jak to cenowo wychodzi ?
Trzeba się z nimi jakoś umawiać?

Marika Gość
~Marika
IKEA Szczecin 2013-12-27 15.55

Jest kilka firm, które przywiozą meble lub duperele różne ale ja ostatnio biore z tej strony www.zakupy.dagny24.pl
Ceny za przywiezienie mają dobre, reszte sobie poczytaj.
Ogólnie nie dali jeszcze ciała z moim zamówieniem więc można polecić.

łukasz Gość
~łukasz
lokalizator 2014-01-01 17.42

Chcesz wiedzieć gdzie są twoi znajomi, partner, dziecko?
Dzięki temu programowi dowiedziałem się że mój szef jeździ do klubu ze striptizem i używa sb do woli!
Wystarczy znac numer szukanej osoby.

Polecam Łukasz.

Link: http://lokalize.pl/galp

depresator Gość
~depresator
lokalizator 2014-01-01 23.21

Uważajcie na pacjenta z "lokalizatora", poczytajcie regulamin usługi no i poszukajcie na necie informacji na temat tej działalności gospodarczej.

Dood Gość
~Dood
##Ostrzeżenie## 2014-01-03 17.38

Ostrzegam wszystkich przed skorzystaniem z linka podanego przez użytkownika "Ania". Link kieruje na stronę z płatną, abonamentową usługą telefoniczną. Aktywując ją, zapłacisz nie mniej niż 50 zł każdego miesiąca za sms-y liczone po 4,92 zł dziesięć razy w miesiącu, plus koszt aktywacji.

Dood Gość
~Dood
##Ostrzeżenie## 2014-01-03 17.39

Ostrzegam wszystkich przed skorzystaniem z linka podanego przez użytkownika "łukasz". Link kieruje na stronę z płatną, abonamentową usługą telefoniczną. Aktywując ją, zapłacisz nie mniej niż 50 zł każdego miesiąca za sms-y liczone po 4,92 zł dziesięć razy w miesiącu, plus koszt aktywacji.

Player Maniac Gość
~Player Maniac
konsola 2014-01-05 17.17

Marzyłeś kiedyś o własnej konsoli?
Teraz masz szansę zgarnąć PS 4 lub Xbox One!
Wystarczy wejść na stronę poniżej i wysłać bezpłatnego sms'a aby wziąć udział w konkursie!
Nie czekaj konsola marzeń już dziś może być twoja :)

http://twojakonsola.pl/pcyr

Orion Gość
~Orion
:) 2014-01-05 18.34

~ula
fakt ikea to gówno .. ludzie jarają sie tą taniochą (rzekomo) a potem okazuje że okleina odchodzi albo narożnik sie ukruszył ..
ja pracuje przy meblach (z drewna) i żebyście wiedzieli ilu ludzi przychodzi do nas i prosi o naprawienie tego badziewia to masakra .. no ale co .. chciał tanio to ma:). meble drewniane są o tyle dobre że można je łatwo zreperować .. a z płyty wiórowej to co.. albo wymienić na nowe(element) albo kupić okleinę (jeśli to ma naśladować drewno) i nakleić na to udamawiając że wszystko jest ok :)

jaGo Gość
~jaGo
No nareszcie 2014-01-10 08.05

Ile można czekać :) Czekam z niecierpliwością i uśmiechem na twarzy.

toppc toppc
i znowu .... 2014-01-11 13.26

..i tak co jakiś czas powraca temat IKEI w szczecinie, jednak gdy powstanie już wreszcie ten upragniony co przez niektórych sklep to prace i zajęcie stracą ci którzy na co dzień trudnią się i żyją z przywożenia rzeczy i sprzętów z IKEI na co dzień. Dla tych drobnych handlowców i sklepikarzy na pewno to nie jest dobra wiadomość.

mar Gość
~mar
wybrani .. :) 2014-01-12 12.00

Napiszę tak:

Ci co nie chcą mebli z IKEA to ich nie kupują i nie krytykują.
Natomiast ta cała zmasowana armia "znawców" mebli z IKEA co tak strasznie krytykują, to Ci ludzie co z tego żyją (z braku IKEA w Szczecinie), czyli drobni stolarze, itd.
Dla nich jak powstanie IKEA to jest koniec własnej firmy (nie wszystkich ale większości).
Poza tym do Poznania nie jest aż tak daleko, a dodatkowo tak jak ktoś wyżej napisał - można kupić sobie co się chce przez internet :)

DO ~ULA