*
Dodane 2013-11-27 18.02 , komentarzy 9

Praca w Szczecinie: Na Skolwinie powstaje fabryka. Na początku zatrudni 300 osób

Na początku w nowej fabryce znajdzie pracę 300 osób, a docelowo nawet tysiąc. Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod jej budowę.

Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę fabryki w Szczecinie

Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod bud...

Autor: Sebastian Wołosz

Belgijska spółka Teleyard, należąca do grupy Teleskop, oficjalnie rozpoczęła budowę zakładu produkcji dużych konstrukcji stalowych. To pierwsza fabryka w obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Szczecinie.

Dzisiaj wbito symboliczną łopatę pod budowę fabryki.

- Za rok zrealizujemy pierwszy etap inwestycji, uruchomimy produkcję w pierwszej hali – zapowiedział Christopher Maas, dyrektor handlowy Teleskopu. - Potem będziemy realizować kolejny etap. Plan inwestycyjny rozłożyliśmy na 10 lat.

W tej chwili powstaje projekt budowlany fabryki. W pierwszym kwartale przyszłego roku inwestor powinien mieć już pozwolenie i ruszyć z budową. Fabryka powinna powstać w niespełna pół roku.

W 2014 roku w nowej hali powinna ruszyć produkcja. Na początku pracę znajdzie tu do 300 osób.

Fabryka powstanie na blisko 40 ha między papiernią a hutą Skolwin. Miasto do końca roku powinno zakończyć budowę drogi dojazdowej do nowego zakładu.

W pierwszym etapie spółka zainwestuje 10 mln euro. W następnym etapie - drugie tyle. Docelowo przy ul. Stołczyńskiej ma być praca dla 1000 osób.

Artur Malec, prezes Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poinformował, że w jej obszarze działa już 130 fabryk. Kolejna powstanie w Szczecinie.

Prezes przekazał inwestorowi zezwolenie na działanie w jej obszarze.

Christopher Maas, odpowiedzialny za finanse i handel w firmie Teleskop, podkreslał, że lokalizacja zakładu nad Odrą nie jest przypadkowa. Ogromną zaletą jest dostęp do wody oraz możliwość doprowadzenie torów do nabrzeża.

A woda ma dla spółki kluczowe znaczenie, pozwoli bowiem produkować większe elementy, które można transportować Odrą a dalej morzem.

Maas junior przypomniał, że w Polsce prowadzą rodzinne biznesu już 12 lat. Zaczęli właśnie od Kostrzyna. Potem rozszerzyli działalność na Szczecin, wynajmują hale byłej stoczni szczecińskiej.

Grupa w Polsce

Teleskop to bardzo poważny inwestor - z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans&Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Mają firmy w Antwerpii, Niemczech, Kostrzynie i Szczecinie. W Kostrzynie są: Teleskop, Montel i Henschel oraz Teleskop w Szczecinie i wspomniana spółka Teleyard.

Zobacz również:
X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

vigo Gość
~vigo
a co z miejscami rozrywki ? 2013-11-27 19.14

gdzie mamy w Szczecinie wydawać zarobione pieniądze ?

paula888"onet.eu Gość
~paula888"onet.eu
GONTZNKA 2013-11-28 10.05

JAK PAN PREZYDENT SI NIE WSTZDYI E YA JEGO KADENCJI STOI PUSTA

Gość Gość
~Gość
I znów praca za 1000 na rękę 2013-11-28 12.43

na umowę zlecenie,lub inną śmieciuchę,i tak się wykorzystuje ludzi,ale ciesz się ze masz pracę,ciekawe czy prezes by za tyle naginał

Skolwinianin Gość
~Skolwinianin
Fajnie 2013-11-28 12.58

tylko mała uwaga - Huta Stołczyn a Papiernia Skolwin.

P84 Gość
~P84
Nie mogę 2013-11-28 13.01

To co kurwa ma być robione w tym miescie, czego wy oczekujecie ?! Stawia się Biedronke czy Netto to lament, że ludzie pracy nie mają, stawia się fabryka gdzie bedzie praca to też jest źle bo na pewno bedzie wykorzystywanie ludzi. Ogarnijcie się ludzie.

jola Gość
~jola
fabryczka 2013-11-28 14.10

A to sie dzieje, ze jedna fabryke zburzyli, za psie pieniadze terenkupili i fabryke stawiaja . Ot i globalizacja w Polsce - do Cin za daleko' a tam juz za psie pieniadze nikt pracowac nie chce

izolda Gość
~izolda
DROGOWCY porazka 2013-11-28 18.15

Nie mam nic przeciwko nowym inwestycja ale to co się dzieje teraz na remontowanej drodze to makabra, aby przejechać do centrum trzeba wyjechać wcześniej z domu ponieważ przez rozkopana drogę jedzie się około 30 minut dłużej, do wczoraj były wystawione światła z rotacja co 7 minut, dziś ruchem kierowano przejechać można było po odczekaniu 23 minut i to z wielka łaska pana z lizakiem.Pierwszeństwo maja auta wyjeżdżające z huty(5 sztuk) a samochody osobowe czekają .

? Gość
~?
..o 2014-03-13 13.44

PRACA
DOMERACKI TO KRETYN I CWEL !!6 KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ SKOŃCZONE MA PORZYCZONY SAMOCHÓD I TERAZ JEŻDZI BEZ PRAWA JAZDY,ŻEBRA O KASE BO NIE MA NA RATE.

sese Gość
~sese
.. 2014-07-27 21.32

Tylko niech chronią ta fabrykę przed tubylcami:)

Dodaj swój komentarz: