*
Dodane 2013-11-13 07.11 , komentarzy 11

Mieszkańcy wygrywają bitwę z Netto. Nie będzie marketu pod oknami?

Mieszkańcy ulicy Obłoków znowu odnieśli zwycięstwo w sporze z Netto. Radni przychylają się do propozycji zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Netto bagatelizuje opór, a sprawę tłumaczy nagonką medialną.

Autor:

Marek Jaszczyński
marek.jaszczynski@medairegionalne.pl


Do decydujących zmian doszło dziś w trakcie posiedzenia komisji budownictwa i mieszkalnictwa. Radni jednogłośnie i pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały dotyczącej przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Osów-Andersena.

- To dobra wiadomość dla nas - mówi Ryszard Klimczewski, jeden z mieszkańców Osowa. - Chociaż pojawiły się głosy, że po zmianach w planie wartość działki należącej do Netto spadnie, a czy ktoś zastanawiał się nad tym jak spadnie wartość naszych nieruchomości, gdyby sklep powstał w takim kształcie?

Mieszkańcy protestują przeciw zbyt bliskiej ich zdaniem, lokalizacji sklepu Netto przy ulicy Chorzowskiej.

- Nie sprzeciwiamy się powstaniu sklepu, domagamy się poprzez zmianę planu prawnego zabezpieczenia istnienia tzw. pasa zieleni izolacyjnej oddzielającego sklep i jego plac manewrowy od naszych domów, wystarczyłoby przesunąć sąsiedztwo ze sklepem tylko o 6 metrów - tłumaczy pan Ryszard.

Uchwała ma trafić pod głosowanie na sesję, która odbędzie 18 listopada. Mieszkańcy ulicy Obłoków zapowiedzieli, że pojawią się na posiedzeniu.

Właściciel działki nie składa broni. Dotarliśmy do pisma złożonego do prezydenta Szczecina przez pełnomocnika zarządu Netto. Spółka nazywa działania mieszkańców kontrowersyjnymi i sprzeciwia się zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego. Wylicza też jakie wymierne korzyści ma gmina z tytułu podatku od nieruchomości i z tytułu wieczystego użytkowania uiszczanego przez Netto.

- Nabywając tę nieruchomość Netto działało w zaufaniu do stabilności przepisów prawa miejscowego z założeniem możliwości dalszego inwestowania w Szczecinie. W przypadku zmiany zapisów plany, wywołanej działaniem kilku osób i wytworzoną sztucznie nagonką medialną, która w jakikolwiek sposób negatywnie wpłynie na możliwość realizacji zamierzonej inwestycji, Netto będzie zmuszona do rozważenia wszystkich możliwości zaspokojenia strat z tym związanych - czytamy w piśmie podpisanym przez Michała Guza, pełnomocnika zarządu Netto.

Zobacz również:  Mieszkańcy nie chcą Netto pod oknami. Walczą z miastem [wideo]



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Polak Gość
~Polak
Zaspokojenia strat 2013-11-13 08.24

Należy pogratulować mieszkańcom, którzy walczą o swoje i potrafią zablokować niechcianą inwestycje. Dziwi mnie odpowiedź pełnomocnika zarządu Netto, który rozważa "zaspokojenia strat z tym związanych". Nie wróży to w przyszłości tłoku klientów z sąsiedztwa.

Pozdrawiam
https://www.facebook.com/pages/Szczecin-bez-korupcji/459647790774706

Stachu Wichura Gość
~Stachu Wichura
. 2013-11-13 08.39

Nie podoba się to Dowidzenia! Biedronka już zaciera ręce do zakupu nieruchomości po netto.

Brutto Gość
~Brutto
Budowa 2013-11-13 08.47

Prawda jest taka, że nikt o zdrowych zmysłach nie chce mieć pod swoim oknem obiektów, które: generują hałas, zabierają nasłonecznienie, a także widok z własnego okna.

W przypadku osiedla domów jednorodzinnych, taki sklep powinien powstać na terenie niezamieszkałym, tak jak, np. Lidl i Biedronka przy ul. Krasińskiego / Przyjaciół Żołnierza.

A co na ten sklep mówi pan Wojewoda?

Kinga Gość
~Kinga
Netto na Narutowicza 2013-11-13 09.43

Miałam wątpliwą przyjemność mieszkania w bloku przy ul. Langiewicza/Królowej Jadwigi. Tiry z dostawami do Netto od bladego świtu wjeżdżały na podwórko. Najpierw trąbiąc, żeby im pracownicy otworzyli bramę. Potem stały, jeżeli chłodnie, to rzecz jasna na silniku, zasmradzając całe (niewielkie) podwórko. Kierowcy beztrosko trzaskali paletami. Jeden zaś miał zwyczaj odkręcać w kabinie disco polo na cały regulator. Kiedy mu zwróciłam uwagę, powiedział mi "pani, ja jestem meloman!". Bardzo mnie cieszy, że już tam nie mieszkam.

cycu malinka Gość
~cycu malinka
O co kamaan? 2013-11-13 10.37

NIE CHCEMY NETTO POD OKNAMI!!! Tak brzmi wywieszony baner (patrz zdjęcie) a w artykule tym później można doczytać: "Nie sprzeciwiamy się powstaniu sklepu, domagamy się poprzez zmianę planu prawnego zabezpieczenia istnienia tzw. pasa zieleni izolacyjnej oddzielającego sklep i jego plac manewrowy od naszych domów, ". To o co tutaj właściwie chodzi?

Nie chcemy Netto ale właściwie to może powstać

nasze nie dajcie Gość
~nasze nie dajcie
Netto syf 2013-11-13 11.27

Mieszkam przy ul. Boh. Warszawy. Jakiś czas temu otworzono Netto. Właściciele sklepu nie umieją zadbać o otoczenie. Wieczny brud w okolicy sklepu, pijaczki pod sklepem, ruch do ostatnich minut otwarcia. brońcie się ludzie jeżeli macie siłę. I nie dajcie się mamić tańszymi zakupami i bliskością sklepu to masakra. Nam nie dano takiej szansy nikt nie pisną o nowym Netto. W pobliżu mamy Turzyn, Cerfur, Biedronkę i po jaką cholerę tyle tego. Jakby wokół mieszkali sami bogacze. Chociaż ciągły ruch sprawia takie wrażenie

kubaasss123 kubaasss123
DOŁADOWANIE 2013-11-13 13.58

Ostatnio natknąłem się na fajną stronę, na której rozdają doładowania w ramach promocji. Pamiętajcie tylko jeden numer = jedno doładowania.
http://doladowania-tel.pl/rn7r

Jan Gość
~Jan
KRZYSTEK I BRACISZEK ORAZ SZWAGIER NIE ODPUSZCZĄ. 2013-11-13 18.37

TO KWESTIA CZASU.??? KRZYSTEK ZDYMISJUJESZ SIĘ. Szkoda niszczyć Szczecin.

lidl Gość
~lidl
mogli by plan odwrocic. parking dla tirow i podjazdy moglyby byc z przodu 2013-11-13 20.59

jaka to roznica dla klientow, czy beda wchodzic od frontu czy od tylu sklepu, przeciez to i tak bunkier bez okien.

i tak wole lidla. netto to syf Taki ze az szkoda gadac.

NEMO Gość
~NEMO
BRAWO I SZACUN DLA SASIADOW 2014-01-20 23.04

MIESZKAM NA OSOWIE OD 15 LAT (POL KILOMETRA OD TEGO ZIELONEGO SKWERKA) I TEZ NIE CHCE ZADNYCH MARKETOW.
ALKOHOL DO POZNA, TIRY, SMROD STARYCH DIESLI Z CHLODNIAMI, DUZY RUCH CALY TYDZIEN.
TRZEBA SIEDZIEC URZEDNIKOM NA KARKU. BITWA WYGRANA ALE WOJNA JESZCZE NIE KONIECZNIE. ZYCZE SUKCESOW

wkirczuk@wp.pl Gość
~wkirczuk@wp.pl
A teraz sprawa w Urzędzie Wojewódzkim 2014-07-05 21.39

Witam Państwa ! Jak się dowiedziałem to sprawa rozbija się o samochody dostawcze 24 T które sporadycznie( w stosunku do ul. Chorzowskiej czy Miodowej) w ciągu dnia będą dostarczały towary. Budynki na Obłoków stoją w większej odległości jak na Chorzowskiej i jakoś nikt nie pomyślał aby zrobić ekrany na niej lub całkowicie zabronić jazdy szczególnie wyjących przez cały dzień ścigaczy i ciężarowych. Sprawa w ramach odwołania trafiła do Wydz Architektury UW - Dyrektor Elżbiety Piaseckiej która odmawia jakichkolwiek informacji wszelkim osobom z poza Obłoków twierdząc że tylko Oni mogą terroryzować całe Osiedle . A Szanowny Nemo !!!Może w tych chaszczach posadził byś buraki to byś wszystkich zadowolił !!!!!