*
Dodane 2013-10-24 07.05 , komentarzy 0

Rozbudowa SP59. Rodzice boją się o terminowe ukończenie prac

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 59 są zaniepokojeni stanem prac przy rozbudowie szkoły. Urzędnicy uspokajają, że zagrożeń nie ma.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 59 są zaniepokojeni stanem ...

Rozbudowa SP 59 będzie kosztować ponad 1...

Autor: Sebastian Wołosz

- Chcemy się dowiedzieć, czy rozbudowa zakończy się w terminie, bo wykonawca na jakiś czas zaprzestał prac - mówi Paweł Hapanowicz, przewodniczący rady rodziców. - Stara sala gimnastyczna, naszym zdaniem, nie jest odpowiednio zabezpieczona i podczas deszczu kapie woda. Interesuje nas, czy są jakieś problemy z projektem.

Do rodziców dotarły też informacje, że wykonawca chce zejść z placu budowy. Nie potwierdza tego urząd miasta.

- Nie mamy żadnych informacji mówiących o tym, że wykonawca inwestycji chce zejść z placu budowy. Prace ciągle trwają. Jak na każdej budowie w trakcie realizacji występują mniejsze lub większe problemy, ale są na bieżąco rozwiązywane m.in. przez projektanta - mówi Łukasz Kolasa z biura promocji UM.

Na nowym budynku trwają prace przy elewacji, niedługo rozpocznie się układanie glazury. W miarę możliwości prace wykonywane są też w starej części budynku. Wykonawca deklaruje, że nowy budynek ukończy do 28 lutego 2014 roku. Sukcesywnie w trakcie kończenia prac dzieci będą się przenosić ze starego budynku.

Obecnie prace są skoncentrowane przy zewnętrznej części hali sportowej, w środku tynkowana jest ostatnia ściana.

Wykonawca musiał częściowo przerwać prace przy części dydaktycznej nowego budynku z powodu aktualizacji projektu. Zmiany dotyczą m.in. stropu, jednego z okien, ściany działowej. Czeka na nową dokumentację, ale to nie powinno opóźnić terminu ukończenia inwestycji.

Gdy gotowy będzie nowy budynek z salą gimnastyczną oraz łącznik między starym a nowym gmachem i uzyska on pozwolenie na użytkowanie, wówczas rozpocznie się modernizacja starej części. Cały proces rozbudowy szkoły ma się zakończyć w listopadzie 2014 roku.

Prace wykonuje konsorcjum firm PBO Grinbud sp. z o.o. z Nowogardu i Lik-Bud z Polic.

(mk)


X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: