*
Dodane 2013-10-16 13.19 , komentarzy 15

Lodogryf w Szczecinie nie do uratowania. Jacyna-Witt na FB: Lodowisko na torze kolarskim

- Lodowisko tymczasowe ma powstać na torze kolarskim. Lodogryf ma być w całości zdemontowany - informuje radna Małgorzata Jacyna-Witt na Facebooku.

Lodogryf w Szczecinie nie do uratowania. Jacyna-Witt na Facebooku: Lodowisko powstanie na torze kolarskim

Lodogryf w Szczecinie nie do uratowania....

Autor: Archiwum

O przyszłości Lodogryfu i ewentualnie innej lokalizacji lodowiska miejskiego rozmawiano na dwóch ostatnich spotkaniach Komisji Sportu. Radni są żywo zainteresowani przyszłością najstarszego lodowiska w Szczecinie.

Na razie sytuacja jest patowa ponieważ majątkiem Lodogryfu zarządza syndyk a do urządzeń lodowiska roszczą pretensje trzy strony, w tym miasto, do którego należy teren. Sprawę musi rozstrzygnąć sąd.

Nie wiadomo kiedy to nastąpi. Dlatego rozważane są inne lokalizacje, m.in. Jasne Błonia i wspomniany tor kolarski. Miasto oficjalnie jeszcze w tej kwestii się nie wypowiedziało, ale z kuluarowych rozmów podczas ostatniej sesji miejskiej wynika, że bardzo prawdopodobny jest tor kolarski.

Na jasnych Błoniach nie ma potrzebnej infrastruktury, na torze jest prąd, woda itd. Poza tym lokalizacja blisko nowej hali też jest wskazana. Jak obiekt powstanie, to przy nim powstać ma lodowisko.

Radna Małgorzata Jacyna-Witt na swoim profilu na Facebooku ogłosiła sensacyjną wiadomość, że Lodogryf ma być zdemontowany.

- Lodowisko tymczasowe ma powstać na torze kolarskim. Lodogryf ma być w całości zdemontowany. To miała być niespodzianka szumnie ogłoszona przez prezydenta Szczecina. Ale ja to ogłaszam - napisała na FB.

Taki wariant od dawna był brany pod uwagę. Na razie jednak decyzja leży w gestii syndyka. Ten z pewnością zdaje sobie sprawę, że zdemontowane urządzenia mogą już do niczego się nie nadawać i stracą na wartości.

Tak czy inaczej, trzeba poczekać na decyzję sądu a Miasto swoją drogą musi problem rozwiązać i zaproponować miłośnikom łyżew alternatywę.

- Wreszcie tor kolarski ożyje, bo za wyjątkiem dwóch imprez kolarskich w roku, STOI PUSTY! Czy z nową halą przy Szafera będzie podobnie? - skomentował Pan Zbigniew pod wpisem radnej.

Ale nie wszyscy są zadowoleni. Zniechęca przede wszystkim odległość do toru kolarskiego.

- Dobrze, że nie do Goleniowa... - napisał Pan Łukasz na FB.

Lodogryf w Szczecinie. Czytaj więcej:




X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

lyzwiarz Gość
~lyzwiarz
super 2013-10-16 13.39

No i super. 40 lat prawobrzeże jeździło na łyżwy do centrum, to teraz My zapraszamy do nas. Ludzie będą mieli okazję zobaczyć, że to też Szczecin, bardzo ładny Szczecin.

aa Gość
~aa
rolki 2013-10-16 14.10

może pozwolić rolkarzom na jazde po torze kolarskim? na pewno nie stałby pusty :)

Mokita Gość
~Mokita
Kolejny market 2013-10-16 14.14

Już nawet lodogryf się nie opłaca w tym mieście? W co rada miasta chce inwestować? Na miejscu lodogryfu proponuje kolejny hipermarket w końcu mało jest sklepów w tej okolicy. Co wy na to?

markietów nigdy zbyt wiele Gość
~markietów nigdy zbyt wiele
Na miejscu lodogryfu proponuje kolejny hipermarket 2013-10-16 20.31

Jestem za ! łapka w góre

Huehue Gość
~Huehue
Popieram! 2013-10-16 21.15

Także jestem za, od Galaxy do Kaskady jest 1 przystanek tramwajowy, a tutaj i w okolicach nie ma żadnego C.H.! Toż hańba na honorze naszego miasta, apeluję o natychmiastową budowę C.H. w miejscu byłego lodogryfu!

adam-adam Gość
~adam-adam
? 2013-10-16 21.46

@Mokita

Żenująca próba napisania czegoś ironicznego.
Lodogryf prowadziła firma, która zbankrutowała, to nie było miejsce zarządzane przez nikogo z Urzędu Miasta...

jola Gość
~jola
biedronka 2013-10-16 22.51

pewnie na miejscu lodogryfu powstanie Biedronka jakich mało w Szczecinie albo jakis inny dyskont. poprostu żenua, jak wszystko w tym zakichanym mieście w którym nic się nie dzieje bo ludzie siedzą w centrach handlowych. Albo kolejny "szklany dom" postawcie. Jak to wszystko się strasznie zmieniło w ciągu tych kilku- kilkunastu lat na niekorzyść, wszystko idzie na zatracenie. Tak na siłę z naszego miasta chcą zrobić takie "europejskie", światowe wręcz miejsce dla kolejnych inwestorów, którzy robią tu co im się rzewnie podoba, "inwestują", tylko ciekawe kto z tych przedsięwzięć korzysta najbardziej, no bo chyba nie zwykły mieszkaniec. Nie ma tu nic porywającego, co by mogło w jakiś korzystny sposób nas zachęcić do spędzania miło czasu. Nie ma tu miejsc dla zwykłych rodzin, no chyba że dla takich które mają forsy jak lodu,które mogą sobie pozwolić na wyjazd poza miasto gdzie są np aquaparki lub inne atrakcje rodzinne

mona Gość
~mona
nie srajcie ogniem 2013-10-17 02.22

tor kolarski jest zaledwie pare przystankow tramwajem dalej.

lukas Gość
~lukas
@jola 2013-10-17 02.24

nie wiem co ty p...lisz ale ja tam wole Szczecin teraz niz w 1998 jak mature pisalem. zmiany sa owszem szokujace, no ale chyba raczej na korzysc.

pamietamy Gość
~pamietamy
Witowa sklerotyczka 2013-10-17 08.07

Pani W już zapomniała jak z hurrra optymizmem głosowała za przekazaniem Lodogryfu za friko w prywatne ręce, a teraz zdziwienie wielkie że firma prywatna może upaść. Czemu wtedy nie oponowała i tak twardo nie walczyła aby Lodogryf pozostał w rekach miasta.

Mokita Gość
~Mokita
Market cd. 2013-10-17 10.40

@adam-adam
Człowieku nie widzisz co w mieście się dzieje? Kiedyś na lodogryfie odbywały się mistrzostwa czy miasto nie mogło by wesprzeć tego miejsca i powrócić do tego? To samo stało się z motocrosem,. Zmarnowane wszystko. Co do toru kolarskiego niektórzy, będą mieli daleko (dochodzi cena biletu komunikacji i koszty rosną), a dzieci same już nie powinny jeździć same tam. Swoją droga za jakiś czas wpadną na kolejny pomysł zbudujemy świetne lodowisko na standardy europejskie. Tak samo się to skończy jak z aquaparkiem który od lat powstaje. Zamiast wykorzystać to co jest czekamy aż się zmarnuje i obiecujemy, że będzie nowe. Potem nic się nie dzieje.
Swoją drogą zgadzam się z @jola to jest miasto dla ludzi którzy mają sporo pieniędzy i mogą gdzieś wyjeżdżać poza lub siedzieć ciągle w C.H. Powiedzmy sobie szczerze miasto jest przeznaczone dla Niemców i tylko pod nich robione są inwestycje.

dzidziapiernik Gość
~dzidziapiernik
pan łukasz 2013-10-17 22.03

Dobrze się stało, Lododgryf to wielka tragedia naszego miasta i wielki wstyd. Mam nadzieję, że Małgośka i jej synalek Baletnica w końcu się przekonają, że Szczecin nie musi być tylko w prywatnych rękach.

Hokej w Szczecinie Gość
~Hokej w Szczecinie
Lodogryf 2013-10-19 12.07

Nikt nie widzi tak naprawdę , co się stało ?
Lodogryf to było jedyne pełnowymiarowe lodowisko w Szczecinie ( nie licząc tego gdzieś w krzakach na prawobrzeżu ) , zostało przekazane przez władze miasta firmie , która zwyczajnie przez kilka lat zrujnowała ten obiekt .
Grupa cwaniaków i kolesi nakłamali i naobiecywali bzdur ludziom , była makieta hali , był ksiądz i jakiś prezydencik , kamień węgielny i co ???
Każdego roku obiekt upadał , zarządzali nim ludzie z nadania , a nie fachowcy , nastawieni anty do każdej inicjatywy , nigdy nie mieli w planach tego obiektu utrzymać , a nie mówmy już o inwestowaniu ( przybili kilka dech na trybunach i nazwali to modernizacją )
Tylko dlaczego nikt z władz nie reagował !!!!????
Jak teraz wygląda to kultowe miejsce ? Jak pobojowisko!
A jak wyglądało , gdy prywatna firma go dostawała ?

paula Gość
~paula
może lepiej 2013-12-08 17.57

czytając wasze komentarze zrobiło mi się aż przykro, lodogryf na wojska polskiego istnieje od wielu lat i na pewno wielu z was ma jakiś sentyment do tego miejsca czy nie uważacie ,że chyba najlepszym sposobem i rozwiązaniem była by odnowa i renowacja istniejącego już lodogryfu?

Vulcanik Gość
~Vulcanik
Ruina 2013-12-12 15.21

Caly pieknie polozony obiekt na Wojka Polskiego niszczeje.. Lodogryf umarł w syfie nie doczekawszy sie renowacji.. Korty jakos wygladaja ale drogi dojscia ,sciezki, parkingi to zwykly syf.. Poepekany asfalt , pyty chodnikowe pamietajace Gomulke.. Az wstyd ze miasto nie wylozy jakiechs pieniedzy na remont.. Kikanascie lat juz robia tu turniej tenisowy doberej rangi i ci przybysze ze swiata chyba juz wiecej nie przyjada jak maja grac w takich ruinach....