*
Dodane 2013-08-29 07.00 , komentarzy 17

Przewoźnik przyznaje: drzwi autobusu były otwarte

Kategorie: Wiadomości Tagi:

Po analizie zapisu z monitoringu potwierdziła się relacja Czytelnika, który widział autobus linii 61bis, który jechał z otwartymi drzwiami.

Po analizie zapisu z monitoringu potwierdziła się relacja ...

Przewoźnik przyznaje: drzwi autobusu był...

Autor: Redakcja MM

Marek Jaszczyński
marek.jaszczynski@mediaregionalne.pl

Do zdarzenia doszło w autobusie należącym do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie" o numerze bocznym 2202 obsługujący linię 61 bis realizowanym do Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo.

- Do Auchan autobus dojechał z otwartymi drzwiami tylnymi (środkowe i przednie były zamknięte) - relacjonuje pan Radosław, nasz Czytelnik. - W tych otwartych drzwiach stał pasażer trzymający się poręczy przymocowanych do skrzydeł otwartych drzwi, nie był chyba świadomy niebezpieczeństwa.

Według relacji mężczyzny po około 5 minutach od zatrzymania się autobusu na przystanku do kierowcy podszedł pracownik ochrony CH Auchan informując kierowcę że jechał z otwartymi drzwiami. Kierowca odpowiedział bowiem pracownikowi ochrony: "Wiem, mam z nimi problem".

SPAD potwierdza, że monitoringu autobusu nagrał to, co widział nasz Czytelnik.

- Na przystanku "Radomska" wszystkie drzwi zamknęły się prawidłowo, natomiast po postoju na przystanku "Południowa nż" nastąpiło zamknięcie drzwi środkowych II, a pozostały otwarte drzwi III - mówi Marzenna Pszczoła, kierownik ds. eksploatacji

SPA "Dąbie" Sp. z o.o. - Na następnym przystanku "Transocean nż" kiedy kierowca otworzył drzwi II, to nastąpiło zamknięcie drzwi III, a kiedy zamknął, to znowu się one otworzyły (działały odwrotnie). Tak też dojechał do przystanku końcowego przy CH Auchan.

Według przewoźnika od przystanku "Radomska" wszyscy pasażerowie siedzieli bliżej przodu, nikt nie siedział na wysokości III drzwi, czy też za nimi z tyłu pojazdu. Pasażer, który wysiadał III drzwiami na przystanku "Auchan" podszedł do otwartych drzwi praktycznie w chwili zatrzymania się autobusu.

- Dla nas bardzo niepokojący jest sam fakt jak w ogóle możliwa była jazda autobusem z otwartymi drzwiami - mówi Marzenna Pszczoła. - Wszystkie nasze autobusy mają założoną blokadę,

uniemożliwiającą jazdę przy otwartych drzwiach. Cytowana przez skarżącego odpowiedź udzielona przez kierowcę pracownikowi ochrony CH Auchan "Wiem, mam z nimi problem" nie oznaczała jego

świadomości, że jechał z otwartymi drzwiami, a z tym że jego poprzednik z rannej zmiany zasygnalizował mu iż coś się dzieje z drzwiami, gdyż przy ich zamykaniu nie ma charakterystycznego sygnału zamykania drzwi (piszczenia). Dlatego też dopiero po informacji pracownika ochrony poszedł do IIII drzwi i podjął czynności mające na celu ich naprawę.

Analizując nagranie można zastanawiać się dlaczego kierowca nie zauważył tego, że jechał z otwartymi drzwiami. Najprawdopodobniej kierowca był przekonany że wszystkie drzwi są zamknięte, a sam jak przyznaje, nie zauważył iż drzwi pozostawały otwarte.

Po tym fakcie została zarządzona kontrola prawidłowości działania blokad we wszystkich autobusach SPAD.

Czytelnik zwrócił uwagę również na blokowanie kasowników. Po odjeździe autobusu w stronę placu Zwycięstwa kasowniki często pozostają zablokowane do przystanku "Ogrodnictwo na żądanie".

- Kierowca wspomnianego kursu otwartych drzwi po pytaniu pasażera (czy kasowniki są zablokowane) odnośnie powodu niemożności skasowania biletu usłyszał odpowiedź "Wiem, tak ma być" dopiero po jego dodatkowych pytaniach jak ma skasować bilet kasowniki zostały odblokowane - opowiada pan Radosław.

Zdaniem naszego Czytelnika pozostawienie zablokowanych kasowników jest świadomym narażaniem pasażera na wypisanie mandatu za brak ważnego biletu, ze względu na to, że kontrola rozpoczyna się zazwyczaj jeszcze przed przystankiem "Ogrodnictwo nż".

Przedstawicielka SPAD nie zgadza się z przedstawionymi zarzutami. Kierowca ma obowiązek blokowania kasowników podczas postoju na przystankach końcowych i ich odblokowywania z chwilą odjazdu.

- Ponieważ w autobusach marki Solaris zarówno blokowanie jak i odblokowywanie może odbywać się wyłącznie przy załączonym silniku, a kierowcy na końcówkach o tym zapominają, dlatego spotykamy się z odwrotnymi zarzutami ze strony służb nadzoru ruchu ZDiTM tj. o fakcie nie zablokowania kasowników w trakcie postoju na końcówkach, a nie o ich zablokowaniu podczas jazdy - odpowiada Marzenna Pszczoła. - Pierwszy raz spotykamy się z zarzutem celowego blokowania kasowników i z tym zarzutem się nie zgadzamy. Nie potwierdza tego zarzutu również kierowca, który realizował kurs z otwartymi drzwiami.

Czytaj więcej: 10-latek wypadł z jadącego autobusu. Policja pyta świadków o wypadek
X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Solidarny Gość
~Solidarny
... 2013-08-29 07.34

Może ten "Czytelnik" za długo pracował w ZOMO? Mógł jeszcze napisać, że zjeżdżając z ronda nie włączył kierunkowskazu, czy zatrzymał się aż 10 cm od krawężnika albo, że brzydkim pismem wypełnia kartę drogową

Nie konfident Gość
~Nie konfident
Lans przez donosicielstwo, ledwie pokolenie po upadku komuny 2013-08-29 08.06

Ależ nam się wysypało. I to właśnie w kierunku kierowców autobusów miejskich.
Niedawno jeden wymuszał na pasach i jechał po ciągłej, byleby uwiecznić jazde pod prąd, teraz inny (czy na pewno) donosi do mojego miasta.

wk Gość
~wk
Po co takie rzeczy zgłaszacie do mediów 2013-08-29 08.53

Nie wystarczy do przewoźnika? Chłop nadstawia tyłek, żeby dowieźć was do celu i otrzymuje tego typu wyraz wdzięczności. Efekt będzie taki, że następnym razem zaraz po zauważeniu problemów kierowca powie: nie jadę dalej, autobus niesprawny. I będziecie mu mogli naskoczyć, zostaniecie gdzieś w polu czekając na następny.

DNO artykuł !!! Gość
~DNO artykuł !!!
CAPO !!!! 2013-08-29 09.26

TEN PORTAL MM SCHODZI NA PSY !!!!

ania Gość
~ania
prawda 2013-08-29 09.27

a mi się ostatnio wydaje ze kierowcą brak jest profezjonalizmu ze coraz częsciej są zatrudniani ludzie bez wyobrazni to smutne

aga 45 Gość
~aga 45
Zepsute drzwi. 2013-08-29 09.34

Kierowca stara się, żeby dowieźć do celu i otrzymuje tego typu wyraz wdzięczności. Efekt będzie taki, że następnym razem zaraz po zauważeniu problemów kierowca powie:// nie jadę dalej, autobus niesprawny. //I będziecie mu mogli pogadać, zostaniecie gdzieś w polu( koło ogrodnictwa) czekając na następny.Doprawdy teraz to już nie wiedzą do czego się przyczepić..A to za szybko jedzie , a to szarpie innym razem nie włącza klimy jest za gorąco ....i jak tu ma pracować skoro jest za każdym razem szykanowany.

toniestetyja Gość
~toniestetyja
... 2013-08-29 09.44

Szarpanie zależy od umiejętności jazdy kierowcy. Nadmierna prędkość może wynikać z napięć czasowych, a nie, że sobie kierowca łokcia chłodzi.

NIKT Gość
~NIKT
zomo 2013-08-29 09.45

Dziwny kraj - ludzie dopominają się o bezpieczeństwo, przestrzeganie przepisów a są wyzywani od donosicieli, zomowców... - widocznie wolą wypaść z autobusu lub zapłacić karę za nieskasowany bilet... - i wtedy zaczną wyzywać pewnie kierowców i kontrolerów od zomowców...

C. Gość
~C.
Drzwi 2013-08-29 09.56

Wszyscy macie źle w głowach, że żyjecie...

Gość Gość
~Gość
błahostka 2013-08-29 11.25

Ktoś ma problem ze sobą że zgłasza takie rzeczy.

Gość Gość
~Gość
błahostka 2013-08-29 11.34

Trzeba było podejść do kierowcy w czasie jazdy skoro się ktoś tak bał, na pewno by zareagował.

kill Gość
~kill
hm 2013-08-29 11.36

moze chłodził sie podczas goracego lata, naturalna klima, co w tym złego

emeryt Gość
~emeryt
55BiS mógłby jeździć do Auchana 2013-08-29 13.01

a nie stoi bezużytecznie na pętli w Podjuchach po 20 minut.

RównieżNIKT Gość
~RównieżNIKT
Hmmm Zomo??? 2013-08-29 14.31

Biedny Pan kierowca!!! Znowu jakiś wredny pasażer naskoczył na Bogu ducha winnego hahahaha! Wku...a mnie takie tlumaczenie, że sie czepiamy. Jestem stałym pasażerem tej linii i to co było poruszone w tym artykule to niestety prawda. Niech pani przedstawicielka pomyśli dwa razy zanim walnie następne kłamstwo. Często jest tak jak było napisane: kasowniki zablokowane a "kanary" wsiadają na dojazdówce do Auchan.I sypią się oplaty za bilety. Szybki zarobek!!!!

Pasażer Gość
~Pasażer
Kierowco 2013-08-29 15.16

trzeba było wszystkich wywalić z autobusu i zjechać na bazę skoro miałeś problem z tymi drzwiami. Jakby wyleciał pasażer z jadącego autobusu to wtedy miałbyś naprawdę problem.

hans Gość
~hans
Do autora 2013-08-31 22.50

Czy wy, którzy piszecie te artykuły czasami zastanawiacie się nad tym co piszecie czy płaca wam od artykułu?
Co chwile jakiś donos
a to jechal za szybko, a to nie zatrzymał się na żadanie bo babulka w opstatniej chwili chciała wysiąść
teraz to.

Gazetka donosów kurwa wasza jebana mać.
Jebane konfidenctwo, teczki zakładają każdemu.

A jebał was pies i wasz amatorski portal.
A czytelnikowi donosicielowi chętnie wypierdoliłbym kopa, jak tak mu się nudzi.

hans Gość
~hans
hahahahahahha 2013-08-31 22.54

^
Taaaa, wyrzucić ludzi i powiedzieć że nie jedzie dalej.

Dopiero by te stare rapszle co jadą do oszą po schab za 45gr taniej wsiadłyby na kierowce i posypałaby się lawina uprzejmych donosów

przecież kierowca ostrzegł ludzi i kazał stac bliżej przodu.

Wiem że ludzie są zjebani i nie potrafią myśleć ale CZY MIAŁ ICH KURWA USADOWIĆ NA SWOIM FOTELU?

Żeby przypadkiem jeden kretyn z drugim nic sobie nie zrobił?


I tak frajer moderatopr usunie te wpisy bo obraża kurwiszonów pseudo dziennikarzyków po liceum o profilu humanistycznym

Dodaj swój komentarz: