*
Dodane 2013-05-19 08.02 , komentarzy 0

Szczecin w kwiatach! Wystawa i kiermasz [zdjęcia]

Kategorie: Wiadomości , Foto Tagi:

Siódma wystawa florystyczna została zorganizowana po raz pierwszy na placu obok pomnika Mickiewicza. Tuż obok, na Wałach Chrobrego, odbywa kiermasz ogrodniczy.

Szczecin w kwiatach! Wystawa i kiermasz [zdjęcia]

Szczecin w kwiatach! Wystawa i kiermasz ...

Autor: Andrzej Szkocki

Pokazuje się 25 wystawców, w tym goście spoza Szczecina, a wśród nich mistrz Polski florystyki Piotr Sekunda oraz wicemistrz, Tomas Max Kuczyński.

- Ciekawe te kompozycje - ocenia pani Maria Wendorf, która z mężem Adamem ogląda wystawę. Przyjechała do rodziny z Berlina, gdzie mieszka na stałe.  - Zastanawiam się tylko nad praktycznym wykorzystaniem tych kompozycji.

Obawy rozwiewa Piotr Salachna, szef kierunku podyplomowego florystyki na

Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

- To są inspiracje, które powinny być natchnieniem dla praktyki - mówi z uśmiechem. - Każda praca jest indywidualna, przekazująca inne przesłanie.

Pokazuje kompozycje swoich podopiecznych, zrobione często z bardzo drogich, egzotycznych kwiatów, na stworzenie których poświecili nie rzadko kilka tygodni.
Większość prac wyróżnia się swoją przestrzennością, co doskonale sprzedaje się na placu zazwyczaj pustym i porośniętym usychającą tylko trawą.

- To miejsce doskonale się sprawdziło w porównaniu do tarasu przy Wałach Chrobrego, gdzie dotąd wystawialiśmy się - mówi Ewa Maj, organizator wystawy. - Prace dostały przestrzeń, przez co zyskują, dostając powietrza.

Niecodzienne pokazanie kompozycji z kwiatów, mimo wczesnej pory (wystawę otworzono o godzinie 10, nadal trwa) przyciągnęła wielu zwiedzających.

- Najbardziej mi się podobają wiązanki ślubne, takie niecodzienne i mające "coś" w sobie - pokazuje te prace Anna Dyrdał. - Gdy będę brała kiedyś ślub, pomyślę nie o standardowym bukiecie, a właśnie o takiej, innej niż wszystkie, wiązance.

Wiązanki, to specjalność na wystawie uczniów Piotra Salachny. Jego pracownia ma się czym pochwalić, jako że wystawiają swoje prace i zdobywają uznanie nie tylko w Polsce, ale również poza granicami, w tym w Berlinie, a nawet w Nowym Jorku.  (mdr)

V Plenerowa Wystawa Florystyczna Pływający Ogród, plac Mickiewicza w Szczecinie w godzinach 10.00 - 18.00. Wstęp wolny.

XXVI Kiermasz Ogrodniczy Pamiętajcie o Ogrodach, Wały Chrobrego, godz. od 10.00 do 18.00, wstęp jest bezpłatny.

Czytaj również:  Weekend w Szczecinie pełen kwiatów! Wystawa florystyczna i kiermasz ogrodniczy
X

Miejsce
w rankingu
Tomek Kuczyński

Redaktor on-line w MM Moje Miasto Szczecin, www.mmszczecin.pl e-mail: tomasz.kuczynski @mediaregionalne.pl GG: 3555268 tel. kom. 510 026 523

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: