*
Dodane 2013-04-20 16.13 , komentarzy 2

Szczecin: Kiedy zostanie otwarte kąpielisko Arkonka? "Bez obaw, w tym sezonie" [zdjęcia, film]

Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie trwa od początku ubiegłego roku trwa. Wykonawca poinformował właśnie ZUK przesunięciu zakończenia prac. Nowy termin to lipiec. Czy uda się oddać obiekt w tym sezonie letnim?

Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie

Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecin...

Autor: Sebastian Wołosz

Paulina Targaszewska
paulina.targaszewska@mediaregionalne.pl


Prace rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku. Miały trwać tylko kilka miesięcy i zakończyć się jesienią 2012 roku. Niestety plany się zmieniły. Drugi termin to 30 maja 2013 roku. I tym razem ego terminu także nie udało się dotrzymać.

- Wykonawcy nowej Arkonki nie zdążą zakończyć inwestycji do 31 maja, okazało się, że nie jest fizyczną możliwością nadrobienie straconego czasu - mówi Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. - Obiekt ma być gotowy w lipcu.

Choć prace mają zakończyć się latem, nie wiadomo ostatecznie kiedy nastąpi oficjalny odbiór obiektu i oddanie go do użytku, a co za tym idzie oficjalne otwarcie.

Czy to oznacza, że szczecinianie będą mogli popływać na Arkonce dopiero w przyszłym roku?

- Bez obaw, mieszkańcy będą się cieszyć Arkonką jeszcze w tym sezonie letnim - zapewnia Andrzej Kus. Jak jednak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już za trzy miesiące.

Powodem opóźnienia były utrzymujące się mrozy i przedłużająca się zima.

- Harmonogram zakładał, że od początku marca prowadzone będą prace związane z kształtowaniem terenu, boiskami sportowymi, plażami, drogami dojazdowymi, parkingiem czy chodnikami - mówi Kus. - Później kończony będzie skatepark, montowane wyposażenie. W przypadku części tych prac musiał być spełniony jeden, podstawowy warunek: temperatura nie mogła być niższa niż 10 stopni Celsjusza, tego wymagał reżim technologiczny. Jeszcze w piątek na głębokości 10 centymetrów ziemia była zmrożona. Taka sytuacja spowolniła a w wielu przypadkach zatrzymała inwestycje nie tylko w Szczecinie ale w całej Polsce. Ocieplenia przyszło zaledwie kilka dni temu.

Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace budowlane na Arkonce. Widać już zarys niecek, pełną parą idzie też budowa skateparku, który ma być zimą lodowiskiem. Na placu budowy zauważyć też można budynki, w których będą toalety i przebieralnie oraz fragmenty zjeżdżalni. Końca prac jednak nie widać.



Więcej o przebudowie kąpieliska  Arkonka w Szczecinie:


Kąpielisko Arkonka w Szczecinie: Koniec budowy? 30 maja. Z opóźnieniem

Na Arkonce będzie wodospad i dzika rzeka

Rewelacyjny projekt przebudowy Arkonki w Szczecinie [wizualizacje, film, prezentacja]





X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

A. Ryfiński Gość
~A. Ryfiński
PREMIA dla tego kto mnie zabije !!! Zobacz mój blog. 2013-04-20 22.18

.

magda Gość
~magda
magda 2014-03-09 14.45

jaka k..rwa zima!!!!!!!!! co oni mowia???????????

Dodaj swój komentarz: