*
Dodane 2013-03-21 14.44 , komentarzy 29

Szczecin: Mieszkania komunalne "po remoncie" otrzymują...

W siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wylosowano dzisiaj 193 karty z nazwiskami osób wnioskujących o wynajem mieszkania komunalnego "do remontu".

W siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie ...

Szczecin: Mieszkania komunalne "po remon...

Autor: Andrzej Szkocki

Nie oznacza to jednak, że wylosowani wnioskodawcy otrzymają takie mieszkanie. Od punktacji bowiem – zgodnie z założeniami Uchwały Rady Miasta – można się odwołać do Społecznej Komisji Mieszkaniowej.

Dopiero po rozpatrzeniu odwołań i ostatecznej weryfikacji punktów upubliczniony zostanie wykaz osób, które wynajmą mieszkanie. Nastąpi to prawdopodobnie w lipcu 2013.

W poniedziałek, 25 marca, o godzinie 11.00 przed siedzibą ZBiLK przy ul. Mariackiej 25, w siedzibach rejonów zarządu oraz na stronie www.zbilk.szczecin.pl zamieszczone zostaną projekty trzech wykazów – osób starających się o mieszkania: socjalne, "do remontu” oraz z zasobów TBS.

Od tego czasu, przez miesiąc wnioskodawcy będą mogli się odwołać. Ci, którzy nie znajdą swojego nazwiska na liście z przyznaną punktacją zapoznać się będą mogły na dwa sposoby:

1. z dokładną punktacją (z podziałem na poszczególne kategorie) można będzie się zapoznać poprzez aplikację internetową, do której link umieszczony zostanie na stronach Zarządu oraz Nowej Polityki Mieszkaniowej Szczecina ok. godz. 8.30 w najbliższy poniedziałek. Do sprawdzenia punktacji potrzebny będzie nr PESEL wnioskodawcy.

2. ze wszystkimi pytaniami można zgłaszać się do ZBiLK, do Działu Zasiedleń Lokali Mieszkalnych (pok. nr 4) – pracownicy wytłumaczą na jakiej podstawie zostały naliczone punkty.

Szczegóły w załączonej do niniejszej wiadomości prezentacji wyświetlanej podczas spotkania prasowego.

Prezentacja - kolejka mieszkaniowa:



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

jackobs           * org Gość
~jackobs * org
j 2013-03-21 15.03

Nie jest to dobry pomysł .Ktoś kto nie ma szczęścia jak w lotto może tej chałupy nigdy nie otrzymać

xXx Gość
~xXx
loteria 2013-03-21 15.50

Bardzo milo, ze ZBILK zagral ludzmi w kulki, inaczej tego nazwac nie mozna.

Czarny19870 Czarny19870
Patologia 2013-03-21 16.06

I dadzą mieszkania patologii której nie będzie stać na płacenie czynszu, punkty za pochodzenie jak za komuny, i losowanie... żal.pl

IXI Gość
~IXI
I za rok, dwa... 2013-03-21 16.12

patologia ponownie doprowadzi mieszkania do ruiny a ZBILK zaliczy kolejne straty finansowe. Poza tym mieszkań miało być znacznie więcej, "wyparowały"?

chemi chemi
Kpiny sobbie robią? 2013-03-21 16.24

Ktoś czeka kilka lat i ma pecha- nie został wylosowany. Inna osoba dopiero co złożyła wniosek i miała szczeście - dostanie lokal.
Brak słów aby nazwać decyzję komisji, głupota to za mało!
A na patologię to chyba nie ma rady...tylko tzw." normalni" mieszkańcy na takim sąsiedztwie cierpią...

Foxi Gość
~Foxi
Remonty kosztują. 2013-03-21 16.31

Ciekawe w jaki sposób miasto będzie nadzorować przebieg remontu. Obawiam się że czeka nas seria katastrof budowlanych bo za co ludzie mający dochody na poziomie najniższej krajowej mają wyremontować te mieszkania.

pedros pedros
foxi nie narzekaj ! 2013-03-21 16.48

Prędzej znajdą się pieniądze na remonty niż na zakup nowego !

jackobs           * org Gość
~jackobs * org
j 2013-03-21 18.12

Racja , materiały coraz tańsze a ci ludzie to zwykle robotnicy umiejący to robić

Wykrecony Gość
~Wykrecony
zrobieni w bambuko 2013-03-21 18.40

miało być tak pięknie weryfikacja każdego wniosku sprawdzenie i przyjrzenie się problemom a wyszło jak zawsze
wszystkich do kupy i sierotka Marysia losuje
ludzie nie ma o co się kłócić czy wszczynać wojen bo ruiny dają do remontu wydać na remont trzeba czynsz dopierdolą po remoncie ze odechce się wszystkiego płacić będzie trzeba kredyt zaciągnięty na remont i czynsz a te nie należna do niskich i ta rudera nadal nie będzie wasza jeszcze dopłacicie za wykup jeśli będzie możliwość wykupu
ja dostałem ruderę po pożarze w remont włożyłem 50tys wedle życzeń i zaleceń administratora czynsz przed podwyżka był 340 teraz jest 700 łącznie kredyt i czynsz to 1900zl a zarabiam 2100 żyć nie umierać a remont na odpierdol nie wchodzi w grę bo zarządca nie przyjmie dają specyfikacje i trzeba według niej działać inaczej dupa
Żałuje ze się na to zgodziłem gdybym kupił 2 pokoje za 80tys ratę miał bym 800zł i nie zarzynał się i po spłacie było by to moje a tak jest miasta i jeszcze wielka łaska

michał Gość
~michał
wykręcony 2013-03-21 19.05

ZBILK w ten sposób pozbywa się problemu. Na remonty tych lokali nie ma kasy więc rozda w zamian za gwarancje remontu. Ale takie lokale powinny dostać osoby mające możliwości finansowe by sprostać wymaganiom projektu - a gdy widzę jakie kryteria musiały spełniać osoby ubiegające się o lokal to podzielam obawy poprzednich komentatorów.
Niestety to smutna prawda naszych czasów.

busiekptok busiekptok
Jaki pan taki kram. 2013-03-21 19.17

Kompletnie bezchołowie. Te zasady się kupy nie trzymają. W tym mieście nikt nd niczym nie panuje. Od czasów Jana Stopyry to miasto nie miało prawdziwego gospodarza.

qaz23 Gość
~qaz23
masakrowo... 2013-03-21 19.25

tak sie zastanawiam dlaczego tak jest że ci ktorzy daja jakos rade dostają mieszkania a ci którzy pracując i mieszkajac kontem i u innych nie mają nawet na mieszkanie szans...

Gibril Gość
~Gibril
qaz23 2013-03-21 20.29

Żyjemy w nieciekawych czasach. Dwoje młodych, pracujących ludzi często ma do wyboru zakładać rodzinę lub kupować mieszkanie. Z jednej wypłaty nie utrzyma się rodziny i kredytu mieszkaniowego. Miasto ( państwo) nie wspiera absolutnie młodych ludzi, a Ci zmuszeni są do szukania swego miejsca za granicami kraju. A w mediach płacz że za kilkanaście lat nie będzie miał kto pracować na emerytów. ZBILK nie rozwiąże problemów mieszkaniowych wszystkich Szczecinian ale powinien według mnie dokładniej sprawdzać w jaki sposób użytkowane są jego zasoby.
Sam znam osoby wynajmujące innym mieszkania zbilk-u i mają z tego niezły profit od kilku lat.

Morfeusz Morfeusz
Jak się cieszę... 2013-03-21 20.35

Jak ja się ogromnie cieszę, że będę mógł zasponsorować życie innym ludziom dopłacając do ich mieszkań. Czyż nie jest to wspaniałe? To nic, że i tak nie mam tu prawa głosu, że odbiera nam się 70-80% tego co zarobimy, że ledwie wiążemy koniec z końcem, że możemy zatrudnić kilku urzędników do tego rozgospodarowania mieszkań. Jest wspaniale.

GACA Gość
~GACA
@ 2013-03-21 20.40

Na kaszubska 66 jest aż 6 pustostanów z czego 3 wykupione , od lat nie zamieszkałe , niszczeją i grzybieją .To po to się sprzedaje ?Biorą od miasta lokale i jadą w siną dal

Tom Gość
~Tom
Mi to Lotto... 2013-03-21 20.50

I to jest właśnie symbol nieudolności szczecińskiej lokalówki. Panie na Mariackiej wygodnie grzeją swoje stołeczki, pobierają ładne pieniążki i w nosie mają co się dzieje z majątkiem miasta. Nie chciało im się nawet dokładnie analizować złożonych wniosków. Najprościej do bębna i losujemy - kompletna kompromitacja i ignorancja.

zlosnica Gość
~zlosnica
Panie z urzedu 2013-03-22 07.31

malo tego Pani praujacaca w urzedzie powiedziala mi, tydzien wczesniej ze nie ma mnie na liscie i ze mam sobie kredyt wziasc i nie liczyc na mieszkanie komunalne, fotka wyzej jest na pokaz czy jak??? zas co sie tyczy wyparowanych mieszkan .....myslicie ze najpierw ida do wnioskodawcow?? absolutnie najpierw ciocie wujki wnuczki siostry itp urzedasow zas ochlapy dla wnioskodawcow!!!

gosc Gość
~gosc
smiechu warte 2013-03-25 11.29

wlasnie zobaczylam liste na ktorej mnie nie ma wynajmuje mieszkania od 7 lat i mi powiedziano ze dopoki mnie stac na wynajem to miasto nie bedzie bralo mnie pod uwage co do mieszkania bo moge sie sama utrzymac ledwo ciagnac od 1 do 1.ale dla takich ludzi ktorzy po pol roku zrobia ruine z mieszkania i nie beda oplacac czynszu to rozdaja mieszkania.lepiej za tych ludzi doplacac i zadluzac miasto

k...a Gość
~k...a
zadowolona, a jednak 2013-03-25 22.31

Hej a ja jestem szczęśliwa, bo mieszkanie dostałam dla mnie i mojej rodziny, oby owa dobra passa nie opuściła mojej rodziny w tym oczekiwaniu....:):);):)

m.popiej@wp.pl Gość
~m.popiej@wp.pl
Nie dostałaś mieszkania ? 2013-03-26 00.13

Jesteś samotnie wychowującą dzieci Matką ( pełna rodzina też) , złożyłaś wniosek o mieszkanie w zbilk-u i nie dostałaś tego mieszkania a nie masz gdzie mieszkać . Dołącz do nas , a wspólnie postaramy się o dach nad głową dla naszych Dzieci !!

Zrobiona w balona.. Gość
~Zrobiona w balona..
Katastrofa dla czekajacych niezlu ubaw dla losujacych!!!!!!!!!!!!1 2013-04-07 20.13

Jak widać komisia sie tam bawi nieźle..UBAW PO pachy!!!!.Dokładnie jest jak piszecie Czekam na mieszkanie ponad 10 lat mieszkając w cztery osoby na mini pokoiku pokątnie u teściowej spanie na podłodze itd..Ilez można ????Ale kogo to poczekam zapewne i następne ponad 10 bo wylosują kogos kto czekal rok lub dwa..Zabrakło Mi jednego głupiego punktu i zapewne zabraknie go i w następnych kwalifikacjach .To sie nazywa Polska ,byc Polakiem to wsyd i zenada ,ale pracować na państwo to trzeba i podatki placic

opor. Gość
~opor.
Wała 2013-04-08 00.10

Dlaczego zawracacie d.... urzędasowi oni są zdziwieni co jeszcze robicie macie wypi,,, z Żydopolandi Polska już nie nasza Pensyjki Premie mil , A nam podwyżki do ostatniej złotówki

truskaweczka Gość
~truskaweczka
rownaj w dol 2013-04-14 00.11

Też mi zabrakło 1 punktu.A znam osobę,która kiedyś eksmitowano za niepłacenie czynszu a teraz dostała mieszkanie bo jest bezdomna:-)Ja haruje świątek-piątek żeby wynajmować i g.... dostalam,bo sobie radzę.To trzeba się stoczyć żeby coś uzyskać!!!PARANOJA.

Larry Fox Gość
~Larry Fox
Witamy 24HOUR Kredytowej obsługą 2013-07-16 02.39

Witamy 24HOUR Kredytowej obsługą

Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę z jedną z wiodących firm w Wielkiej Brytanii pożyczki. 24hour Kredyt Serwis jest jednym z największych pożyczek zabezpieczonych firm w Wielkiej Brytanii, a personel przyjazny i doświadczony w stanie przetworzyć aplikacji szybko i sprawnie. Możesz pożyczyć w dowolnym terminie od 1 do 25 lat, a pożyczyć każdą kwotę od £ 2000 do 50.000.000,00 PLN na dowolny cel.

Rodzaje kredytu oferujemy m.in.:

Prywatne pożyczki
Pożyczki krótkoterminowe
Kredyty w konsolidacji
pożyczki online
Szybkie pożyczki
Wszelkie przeznaczenia pożyczki
warunki kredytu
Złe kredyty kredyt
tani kredyt
Niekorzystne kredytowej kredytów
kredyt
Bad problemy kredytowe
Zabezpieczony kredyt

Przy niskim oprocentowaniu w wysokości 3% na wszystkie części świata.Aplikacja jest dostępna dla wnioskodawców, którzy są 18 lat i powyżej.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez email: 24hourloanservice@gmail.com
Pozdrawiam
Larry Fox

oferta kredytu  Szukasz kredytu biznesowe, pożyczki osobiste, kredyt, pożyczka samochodowych, kredytów studenckich, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital itp. .. lub zostało Ci odmówił kredytu przez bank lub instytu Gość
~oferta kredytu Szukasz kredytu biznesowe, pożyczki osobiste, kredyt, pożyczka samochodowych, kredytów studenckich, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital itp. .. lub zostało Ci odmówił kredytu przez bank lub instytu
oferta kredytu 2013-07-19 06.43

oferta kredytu

Szukasz kredytu biznesowe, pożyczki osobiste, kredyt, pożyczka samochodowych, kredytów studenckich, kredyt konsolidacyjny zadłużenia, niezabezpieczonej pożyczki, venture capital itp. .. lub zostało Ci odmówił kredytu przez bank lub instytucję finansową dla jednego lub więcej powodów. Jesteś w odpowiednim miejscu na Twoje rozwiązania pożyczki napisz do nas już teraz: nationwideloan05@gmail.com

Eric