*
Dodane 2013-03-15 14.36 , komentarzy 1

Nowe tanie loty z Goleniowa do Norwegii

Kategorie: Wiadomości Tagi: lotnisko goleniów,

Z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów polecimy do Norwegii. Dzisiaj pierwszym rejsem przyleciało 157 pasażerów, odleciało - 98.

Nowe tanie loty z Goleniowa do Norwegii

Nowe tanie loty z Goleniowa do Norwegii

Autor: Sebastian Wołosz

Po godzinie 10, w piątek (15 marca) na lotnisku w Goleniowie wylądował airbus A-320 z norweskiego Stavanger. Wystartował pół godziny później w trasę powrotną.

Dla gospodarzy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i władz samorządowych było to wydarzenie. Gratką dla odlatujących do Stavanger był tort w kształcie łodzi wikingów. Na maszcie był samolot i logo nowego przewoźnika. Wszyscy mali pasażerowie otrzymali pamiątkowe maskotki, z którymi wylecieli do Stavanger.

Przed odlotem airbusa symboliczną wstęgę przecięli 4-letni pasażerowie: Olgierd Gaweł oraz Anna Jońca.

Lot do Stavanger trwa 2 godziny. Ceny biletów zaczynają się od 55 zł. Rejsy odbywać się będą dwa razy w tygodniu - do końca marca w poniedziałki i piątki później we wtorki i soboty. Bilety można rezerwować przez strony internetowe przewoźnika i biura podróży.

- Mamy nadzieję, że region Szczecina z powodzeniem przyciągnie turystów z Norwegii, co spowoduje ożywienie ruchu turystycznego w Szczecinie i okolicy - mówił dyrektor handlowy Wizz Air György Abrán. - Polska jest znana w Norwegii dzięki zatrudnionym tam wysoko wykwalifikowanym pracownikom sektora morskiego. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe trasy do Oslo Torp i Stavanger pozwolą pracownikom z Polski uniknąć wysokich opłat za loty i stworzą możliwość częstszego odwiedzania rodzin w kraju.

Wizz Air
Jest największym tanim przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego flota składa się z 39 samolotów typu Airbus A-320 latających z 16 baz na ponad 250 trasach w 29 krajach. Zatrudnia 1 500 specjalistów. Wizz Air jest najpopularniejszą linią lotniczą. W 2012r. wybrało ponad 12 milionów pasażerów.


Rozkład lotów ze Szczecina do Stavanger i z powrotem

trasa                                  okres                  dzień tygodnia                    wylot             przylot
Szczecin-Stavanger          15-30 marca               1 - 5                                 10.15             12.15
Stavanger-Szczecin          15-30 marca               1 - 5                                  08.30            10.05
Szczecin-Stavanger          od 31 marca               2 - 6                                 10.30              12.10
Stavanger-Szczecin          od 31 marca               2 - 6                                  08.25             10.00.X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

m85 Gość
~m85
ALE WIOCHA... 5 polaczen 2013-03-15 22.06

nie nazywajcie tego mianem lotniska po to polny pas startowy... niech sie ogarna i zaczna prosic o nowe polaczenia, a nie dyktowac warunki ;) kazdy wie ze kilkadziesiat tys osob ze Szczecina pracuej za grancia, hyba tylko nie Goleniow... zliwkidowane polaczenie z Birmingham, z 7 dni stanstead wywalono 4 i zostawiono 3 najgorze w ktore nikt nie lata :D
I chwala sie ze przybywa pasazerow to tak jakby sie chwalic z % na loakcie - wiadomo ze beda rosly ;) pzdr dla normalnych

Dodaj swój komentarz: