*
Dodane 2013-03-01 15.31 , komentarzy 1

Imprezy w Szczecinie. Koncerty, spektakle. Dzieje się!

Ciekawe koncerty, spektakle, premiery - w ten weekend sporo będzie działo się w Szczecinie.

Piatek: Przytuła & Kruk we  Akustyczny blues z delty Mississipi. Przytuła & Kruk wystąpią w piątek we Free Blues Clubie.  Przytuła & Kruk to dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2

Piatek: Przytuła & Kruk we Akustyczny bl...

Autor:

Piatek: Przytuła & Kruk we


Akustyczny blues z delty Mississipi. Przytuła & Kruk wystąpią w piątek we Free Blues Clubie.

Przytuła & Kruk to dwóch młodych ludzi, których łączy miłość do żywej muzyki i pasja tradycyjnego, akustycznego bluesa. Od sierpnia 2008 roku z niepohamowanym impetem przebijają się przez kolejne przeglądy i konkursy na wyżyny popularności. Duet zdobywa serca fanów nie tylko muzyką, ale też abstrakcyjnym poczuciem humoru i rozbrajającą bezpośredniością.

W trakcie koncertów łączą tradycję z młodzieńczą energią, nadając starej muzyce nową jakość. W ich repertuarze standardy przeplatają się z utworami autorskimi, które często nawiązują do bluesowych korzeni.

Głos i harmonijka Bartka Przytuła przenosi słuchacza prosto do Delty Missisipi, przywodząc na myśl głosy mistrzów czarnego bluesa.

Oryginalny zaś akompaniament gitary Dobro Tomka Kruka, na zmianę z gitarą akustyczną i banjo dopełnia obrazu, który jest godną kontynuacją bluesowej tradycji takich muzyków jak Sonny Terry & Brownie Mcghee, Robert Johnson, Big Bill Broonzy czy Sonny Boy Williamson II. W lutym 2011 roku ukazał się debiutancki krążek duetu.

Przytuła & Kruk, 1 marca, Free Blues Club, godz. 21, bilety 12-15 zł.

Piatek: Chassis w klubie Liquid Hall


Chassis to rockowo-metalowy zespół, który powstał pod koniec 1999 roku w Gdańsku. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w klubach całej Polski, na festiwalach i przeglądach.

W 2004 roku dzięki piosence "There’s a place" Chassis osiągnął drugie miejsce w podsumowaniu rocznym listy przebojów Radia Gdańsk.

W 2005 roku ukazała się debiutancka płyta "wHywerolL" promowana singlem "My Way", do którego nakręcono również teledysk.

W Maju 2011 Chassis stanął w szranki muzycznej rywalizacji z blisko czterystoma innymi polskimi wykonawcami w ramach Antyfest 2011 - przeglądu organizowanego przez Antyradio. Drugie miejsce i specjalne wyróżnienie wywalczone w tym konkursie zaowocowało występem Chassis na warszawskiej odsłonie festiwalu Sonisphere 2011, u boku takich sław jak m.in. Mastodon, Motorhead czy Iron Maiden.

Muzyka grana przez zespół to wypadkowa rocka i metalu, charakteryzująca się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter.

Chassis, 1 marca, Liquid Hall, godz. 20, bilety 30-35 zł.

Piątek: "Niebieski piesek" - premiera w Pleciudze


W weekend Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na premierowy spektakl "Niebieski piesek".

Niebieski Piesek, odrzucany przez starszych braci i przeganiany przez gospodarza, wyrusza na poszukiwanie kogoś, kto polubi go mimo nietypowego koloru. Po wielu przygodach spotka Jeffa, rudowłosego marynarza, według którego niebieskie futerko Pieska to powód do dumy. Przyjaciele udają się wspólnie na morską wyprawę łodzią Weroniką.

Sztuka Gyuli Urbana to poruszająca historia przyjaźni, poszukiwania swego miejsca w świecie i prawa do bycia innym. "Niebieski Piesek" opowiada o ważnych sprawach oraz podstawowych wartościach językiem jasnym i zrozumiałym dla dzieci.

To właśnie w okresie drugiej wojny światowej narodził się "Niebieski Piesek", opowieść o Innym, który szuka swego miejsca, bliskiej osoby oraz prawa do bycia takim, jakim jest. W polskim przekładzie Barbary Benke i Zofii Szczygielskiej utwór nosił tytuł "Niebieski Pietrek"; dopiero podczas prac nad spektaklem imię "Pietrek" zostało zastąpione słowem "piesek".

Niebieski piesek, 1 marca, Pleciuga, godz. 18, bilety 15-30 zł.

Sobota: Triggerfinger w Lulu Clubie


Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Triggerfinger, jedna z najgorętszych kapel ostatnich miesięcy i odkrycie 2012 roku.

Grupa zagra w ramach 10. edycji Szczecin Music Fest. "All This Dancin' Around" - najnowszy album grupy miał polską premierę 16 października 2012, a utwór "I Follow Rivers" grany jest nieustannie przez wszystkie stacje radiowe w naszym kraju i nie tylko. Na liście przebojów Trójki utwór ten gości nieprzerwanie od 24 sierpnia 2012 czyli od 21 tygodni.

Gdyby pokusić się o wymienienie popularnych wykonawców z Belgii na myśl oczywiście przychodzi Selah Sue, zespół dEus, potem może Soulwax, a potem pomysły się już kończą. Od tej pory do listy obowiązkowo trzeba dodać Triggerfinger.

Dojrzali muzycy (średnia wieku 45 lat!) na swój wielki moment musieli poczekać aż kilkanaście lat. Choć w rodzimej Belgii są popularni od lat, to świat o nich usłyszał dopiero niedawno i to za sprawą covera. To właśnie Triggerfinger wykonali piosenkę z repertuaru Likke Li "I Follow Rivers" lepiej niż sama autorka. Jak gdyby utwór został napisany specjalnie dla nich. Taka wersja zwyczajnie nie mogła przejść niezauważona.

I najwyraźniej historia lubi się powtarzać, bo Triggerfinger zaczynali w 1998 r. właśnie jako cover band. Szybko jednak wypracowali sobie własny, charakterystyczny styl i zaczęli tworzyć swój autorski materiał. Na swoim koncie mają już 4 albumy.

Triggerfinger, 2 marca, Lulu Club, godz. 19, bilety 55-80 zł.

Sobota: Życie jest snem - premiera w Teatrze Współczesnym


W sobotę Teatr Współczesny zaprasza na premierę sztuki "Życie to sen" Calderona de la Barca w reżyserii Wojtka Klemma.

Król Basilio po narodzinach syna odczytuje w gwiazdach, że jego potomek będzie najzuchwalszym z ludzi, najokrutniejszym z książąt i najbardziej bezbożnym z władców. Postanawia zatem odsunąć go od dworu i zamknąć w wieży, ale po dwudziestu latach wyrzuty sumienia każą przywrócić syna do godności księcia. Śpiącego Segismunda

podwładni przenoszą do pałacu. Jeśli królewicz okaże się człowiekiem uczciwym - zostanie następcą króla, jeśli nie - resztę życia spędzi w zamknięciu.

Spektakl przygotowuje Wojtek Klemm, reżyser pracujący w teatrach w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Izraelu, autor, wielokrotnie nagradzanej, szczecińskiej "Judyty" Hebbla.

- Jest to fascynujący i straszny tekst, który jest nadal aktualny - mówi Wojtek Klemm. - Calderon mówi, że każdy śni o tym, co jest dla nas ważne, a kiedy się budzi, zaczyna się koszmar. Ciągle myślimy, że będzie lepiej, a budzimy się w innej rzeczywistości.

Do współpracy przy realizacji klasycznego tekstu Calderona Wojtek Klemm zaprosił interesujących twórców: Magdalenę Gut (scenografia), Marcina & Bartłomieja Brata Oleś (muzyka), Julię Kornacką (kostiumy), Magdalenę Jędrę (choreografia), Johannę Hoehmann (dramaturg), Torstena Koniga (reżyseria światła).

Życie jest snem, 2 marca, Teatr Współczesny, godz. 19, bilety 20-30 zł.

Sobota: Dobry wieczór Fogg w Teatrze Małym


Teatr Mały zaprasza w piątkowy wieczór na spektakl z piosenkami Mieczysława Fogga "Dobry wieczór Fogg".

Fogg to klasyk polskiej piosenki, mistrz walca i tanga, piosenkarz stulecia. Jego utwory nuci kilka pokoleń - od tych, którzy mieli okazję oglądać jego występy, po tych, którzy pamiętają go z "Koncertu życzeń". Czy wiecie, że w powojennej Warszawie prowadził prywatną wytwórnię płyt, a w trakcie trwającej ponad 60 lat kariery wystąpił w kilkudziesięciu krajach świata?

Wieczór z piosenkami Mieczysława Fogga - to muzyczna podróż przez życie niezwykłego artysty. Piosenki w nowych aranżacjach i aktorskiej interpretacji pozostają bliskie oryginałom i dzięki temu zachowują elegancki czar twórczości Fogga.

Dobry wieczór Fogg, 2 marca, Teatr Mały, godz. 19, bilety 25-30 zł.

Sobota: Kogut w rosole w Teatrze Polskim


„Kogut w rosole“ Samuela Jokica opowiada o ludziach, którzy stracili pracę i już od miesięcy są bezrobotni. Dlatego czują się niepotrzebni, odrzuceni.

Problem powiększa się, bo nie mogą znaleźć innej pracy. Brak pracy to też brak pieniędzy. Ci mężczyźni łapią się więc czegokolwiek, co umożliwi im nieco podwyższyć dochody do otrzymywanego zasiłku dla bezrobotnych.

W tej sytuacji, niby bez wyjścia, wpadają na pomysł zarobku, który zdaje się im być bardzo prosty ale dopiero przy jego realizacji okazuję się, że ów „pomysł“ stawia ich przed wieloma przeszkodami ale też przed niespotykanymi dotąd wyborami.

Kogut w rosole, 2 marca, Teatr Polski, godz. 19, bilety 25-35 zł.

Sobota: Dziś wieczór arszenik czyli komedia z kawą w Teatrze Krypta


Historia małżeństwa z wieloletnim stażem - opisana błyskotliwie i z poczuciem humoru.

W konwencji kryminalnej komedii z domieszką psychodramy, w stylu godnym Mistrza suspensu Alfreda Hitchcocka – dwoje ludzi prowadzi ze sobą przewrotne dialogi.

O miłości, o nienawiści, o straconych złudzeniach i zaprzepaszczonych marzeniach. Granica między rzeczywistością a grą pozorów zaciera się coraz bardziej.

Dziś wieczór arszenik, 2 marca, Teatr Krypta, godz. 17, bilety 15-25 zł.

Sobota: Operacja Castro w Teatrze Polskim


Miejsce akcji to sala konferencyjna w kwaterze CIA w Langley, Virginia. Czas – jesień 1960 roku. Każdy z czterech bohaterów: Brawner, Drake, Madison i Torphy, przynależy do innego oddziału CIA.

Wszyscy czterej zebrali się tu na polecenieThorpy’ego w celu przeanalizowania- w ścisłej tajemnicy – możliwości i sposobów zamordownia Fiela Castro lub zdestabilizownia jego reżimu komunistycznego, panującego na Kubie.

Operacja Castro, 2 marca, Teatr Polski, godz. 19.30, bilety 25-35 zł.

Niedziela: Acid Drinkers w Słowianienie


Acid Drinkers zagra w niedzielę w Domu Kultury Słowianin.

Acid Drinkers kontynuuje swoją trasę koncertową promującą najnowszy album "La Part Du Diable".Koncerty zapowiadają się wyjątkowo, gdyż fani po raz pierwszy od 4 lat usłyszą na żywo nowe autorskie utwory.

Acid Drinkers od lat potwierdzają swoją wyborną formę sceniczną, a nowy materiał to kolejne pokłady energii, która tylko czeka na uwolnienie i eksplozje przed publicznością. Utwory z nowej płyty to potencjalne "koncertowe killery"- jak zwykli mawiać fani AIDS, które z pewnością na stałe wpiszą się w historię grupy.

"La Part Du Diable" to 11 bezkompromisowych, szybkich i ciężkich utworów, okraszonych sowicie wysoko procentowym i żrącym kwasem, które przez 50 minut nie dadzą chwili wytchnienia.

"Stęskniliśmy się za albumem zagranym z dodatkową porcją mięsa. Dlatego wracamy do matecznika, potańcówka właśnie dobiega końca!" - komentują muzycy.

Acid Drinkers to bardziej rozpoznawalny thrash metalowy zespół w Polsce znany z rewelacyjnych płyt takich , jak "Infernal Conection", "Verses Of Steel", czy ostatnia "Fishdick Zwei". Kwasożłopy to prawdziwi mistrzowie sztuki koncertowej - grają z ogromną pasją i energią, od lat gromadzą pod sceną tłumy.

Acid Drinkers, 3 marca, Słowianin, godz. 19, bilety 35-40 zł.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

impra Gość
~impra
Impra 2013-03-01 17.42

Zapraszamy na impreze szczegoly na stronie http://sexi-laski.xaa.pl

Dodaj swój komentarz: