*
Dodane 2013-02-04 20.14 , komentarzy 13

Pierwszy E.Leclerc w Szczecine. Na Warszewie

Budowa sklepu sieci E.Leclerc i pasażu handlowego w Szczecinie rozpocznie się wiosną tego roku.

Pierwszy E.Leclerc w Szczecine

Pierwszy E.Leclerc w Szczecine

Autor: wikipedia.org

Obiekt handlowy powstanie na placu, gdzie do niedawna istniało targowisko, przy ulicy Rostockiej.

- Przewidziana wielkość obiektu to 5 tysięcy metrów kwadratowych, przy czym powierzchnia sprzedaży Leclerc to 2 tysiące metrów - wyjaśnia Anna Broniszewska, asystentka działu inwestycji E. Leclerc Polska Pergranso Sp. z o.o. - Oprócz sklepu E. Leclerc jest również przewidziany pasaż z butikami. Oddanie do użytku jest planowanie na listopad 2013 roku.

Kilka lat temu mówiono, że przy ul. Rostockiej w miejscu byłego targowiska powstanie skatepark i centrum ogrodnicze. Teren nie znalazł jednak chętnego do dzierżawy. Wkrótce go podzielono i największą część wystawiono na sprzedaż. W dokumentach czytamy, że nieruchomość była przeznaczona pod budownictwo komercyjne.

Dopuszczalny zakres usług to handel, gastronomia, działalność finansowa, obsługa firm i klientów, sport, rekreacja, turystyka. Pozwalano także na budowę hotelu, schroniska młodzieżowego, internatu czy akademika. W drodze przetargu, który ogłosił szczeciński magistrat, właścicielem terenu stała się firma Pergranso. Kupiła ona teren za ponad 6 mln 760 tys. zł.

Sklepy E. Leclerc to hiper i supermarkety z tradycją, które po raz pierwszy otwarto we Francji.

Stopniowo znalazły się także w innych krajach Europy, np. we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii, a w 1995 roku także w Polsce, gdzie działa 40 sklepów w 36 miastach na terenie 15 województw, a obok nich 12 stacji paliw.

W asortymencie znajdą się m.in. produkty spożywcze, sprzęt AGD, odzież, kosmetyki i artykuły chemiczne.

(jasz)



X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

. Gość
~.
. 2013-02-04 20.16

Tak! Wybudujcie nam jeszcze jeden! Mój bóg!

jackobs           * org Gość
~jackobs * org
j 2013-02-04 21.17

Ekstra !

Ronn Gość
~Ronn
6 mln 760 tys. zł 2013-02-04 21.39

pierwsze pytanie na co nasi karierowicze z magistratu przeznaczą tą niebagatelną kwotę ?

Tak myślę jakby dali tą kasę do ZWIK na spłatę kredytu to mieszkańcy płacili by mniej za wodę !!!

Na szkolnictwo ,może nie musieliby łączyć szkół ?

A teraz wisienka na torciku ! podobna działka poszła do brata ksiedza !! niby na kosciółek ...
tyle kasy miasto zmarnowało -patrząc na historię a ta lubi się powtarzać to ktoś za to beknie
I ostatnia wersja to nic się nie dowiemy gdzie rozdysponują kasiorę bo kadencja się kończy i trzeba odprawy przyszykować

Polski Burżuj Gość
~Polski Burżuj
... 2013-02-04 22.10

Pierwsze słyszę o tym sklepie. To coś w rodzaju Reala/Tesco/Carrefoura? I po co to komu?

Lokahew Gość
~Lokahew
Ronn 2013-02-04 22.53

podobna działka poszła do brata ksiedza !! niby na kosciółek ... Jak już coś piszesz,to pisz mądrze.Czyli,ten ksiądz sprzedał,oddał,tą działkę swemu bratu księdzu pod budowę kościoła?To ten pierwszy brat-ksiądz jest bogaty i hojny.Ale skoro to była działka księdza,to miał prawo dać ją dla swego brata-księdza.

Stachu Wichura Gość
~Stachu Wichura
. 2013-02-04 23.15

Kolejne źródło do wypompowywania kasy z gospodarki polskiej tym razem do Francji? To jest ku**a chore. Kolejny zagraniczny podmiot który będzie wykorzystywał Polaków jako pracowników za najniższą krajową, polskich dostawców ciułając od nich ceny na granicy opłacalności a całe dochody uzyskane w ten sposób wypompowywane będą za granicę zasilając obce gospodarki. A czy my otwieramy Polskie hipermarkety za granicą? tak dla równowagi?? ba czy poza społem mamy coś naszego w Polsce?? Co nasz zaje***ty premier zrobi żeby ratować dziurę budżetową znowu podatki podniesie. i nastawia fotoradarów na każdym skrzyżowaniu?

Bajzel jakich mało.

_Marta_ _Marta_
Tak trzymać! 2013-02-04 23.25

Hipermarketowa ekspansja trwa nadal! O niczym innym się nie słyszy, nie czyta, o niczym innym nie da rady w Szczecinie rozmawiać tylko o nowo powstałych molochach ;-) Wioska z marketami i traktorami i rolnikami, naprawdę bez kitu, tylko wybuchnąć śmiechem taki tu w Szczecinie cyrk :-DD

adam-adam Gość
~adam-adam
to poczytaj 2013-02-05 02.48

@Stachu Wichura

zapewne o Bomi, Almie, Polo Markecie nie slyszales? dawniej byl jeszcze Lewiatan i EuroCash...

ja na twoim miejscu cieszylbym sie, ze cokolwiek otwieraja, bo przemyslu jeszcze dluuuuuuugo nie uswiadczysz w naszych okolicach, a lepsza taka praca niz zadna...

gość Gość
~gość
brak sznas rozwoju 2013-02-05 07.26

rodowita szczecinianka, wyjeżdżam ze Szczecina na stałe, nie ma tu żadnych szans rozwoju.Większość moich znajomych już wyjechała a młodzi po ukończeniu studiów też wyjadą. Szczecin jest miastem o największej liczbie emigracji, smutna prawda

. Gość
~.
. 2013-02-05 09.25

Dokładnie, ja sobie daję 1,5 i też spadam do ciepłych krajów.Na ich miejscu, ja tam pieniądze ze sprzedaży działek bym przeznaczył na import żółtków lub murzynów bo darmozjady niedługo będą musiały zacząć na siebie pracować jak tak dalej pójdzie.

rolf Gość
~rolf
HURRAA... 2013-02-05 10.26

...jeszcze jeden hipermarket, oł jee...zdecydowanie mamy za mało hipermarketów w Szczecinie -.-''. Gdyby tak chociaż w połowie budowały sie firmy z przemysłwem, jak hipermarkety, to było by super ! Może wtedy Sz-n by się rozwijał ,a tak nadal jest to "wioska z tranwajami" ;(

adam Gość
~adam