*
Dodane 2013-01-22 09.14 , komentarzy 26

Studniówka 2013: Partner do wynajęcia. Na poloneza

W X LO w Szczecinie partnerami dziewcząt zostali młodsi koledzy. Ale tylko na czas poloneza.

Studniówka X LO w Szczecinie

Studniówka X LO w Szczecinie

Autor: Sebastian Wołosz


>>> Studniówka 2013 Szczecin: Zdjęcia, informacje, ciekawostki - serwis specjalny



Mariusz Parkitny
mariusz.parkitny@mediaregionalne.pl


Na parkiecie maturzyści i zaproszeni młodsi uczniowie bawili się równie dobrze.

Uczniów sytuacja nie oburzyła, ale część rodziców jest zaskoczona.

– Moim zdaniem to mało pedagogiczne, stwarza się niepotrzebny podział. Jakby jedni byli lepsi, a drudzy gorsi. Nie taką naukę młodzież powinna wynosić ze szkoły – opowiada jeden z rodziców (dane do wiadomości redakcji).

A było tak. Studniówka w X Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbyła się w piątek w siedzibie szkoły przy ul. Orawskiej w Szczecinie.

Jeszcze przed imprezą było wiadomo, że sporo dziewcząt planuje przyjść bez partnerów. A dyrekcji szkoły zależało, aby tradycyjny polonez na otwarcie studniówki wypadł pięknie i profesjonalnie. Czyli, żeby pary były mieszane, a nie złożone z samych pań. Stąd pomysł na "wynajęcie” chłopców z młodszych klas. Padło na licealistów z drugiej klasy. Prawie dwudziestu z nich zgodziło wziąć udział w studniówce.

Wszyscy w garniturach i krawatach stawili się o umówionej godzinie w szkole. Polonez wypadł świetnie. Po tańcu rozpoczęła się uroczysta kolacja na głównej sali. Ale panowie z drugiej klasy już w niej nie uczestniczyli. Zostali grzecznie poproszeni o przejście do innej sali, dużo mniejszej i z boku. Tu mieli siedzieć i jeść. Razem z nimi usadzono rodziców, którzy pomagali organizować studniówkę oraz obsługę techniczną imprezy.

Dyrektor szkoły broni decyzji, która musiała rozwiązać problem braku partnerów dla przyszłych abiturientek.

– Dziewcząt jest więcej i musiały mieć partnerów do poloneza. Po tańcu chłopcy przeszli do sali obok. Nie sądzę, aby mieli z tego powodu jakiś dyskomfort, ale porozmawiam z nimi – tłumaczy Grzegorz Szymkowiak, dyrektor X LO.

Według niego zasiadanie przy wspólnym stole mogłoby wywołać u uczniów zażenowanie.

– To nie były pary w rozumieniu chłopak-dziewczyna. Gdyby posadzić ich razem, to pewnie byłoby dla nich krępujące. Chcieliśmy tego uniknąć – dodaje dyr. Szymkowiak.

– Przecież to młodzi ludzie, którzy wchodzą wkrótce w dorosłe życie i będą musieli sobie radzić z różnymi stresującymi sytuacjami, także takimi jak podtrzymywanie rozmowy z kobietą przy jednym stole. Na pewno takie doświadczenie nie zaszkodziłoby im – odpowiada jeden z rodziców.

Dyrektor zaprzecza pogłoskom, że w sali dla chłopców z drugich klas podawano mniej wykwintne zakąski niż w głównej sali.

– Kelnerki przynosiły wszystkim to samo jedzenie. Chłopcy mogli jeść i tańczyć do woli na wspólnym parkiecie. Wydaje mi się, że ktoś zrobił z tej sprawy niepotrzebny problem – uważa dyr. Szymkowiak.

Rodzice chcą jednak poruszyć temat na najbliższych zebraniach z wychowawcami.


Serwis specjalny: Studniówka 2013 - Szczecin. Zdjęcia!

Galerie zdjęć

Miss i Mister Studniówek

Ciekawostki


Partner serwisu - Studniówka 2013 Szczecin

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

bb Gość
~bb
i gdzie tu problem? 2013-01-22 09.56

Mamusia, która zbulwersowana nagłośniła tą sprawę powinna się cieszyć, że w zamian za zatańczenie poloneza jej wynajęte w tym celu dziecko dostało kolację! Jako matka chcąca uczyć wszystkich wokół zasad dobrego wychowania powinna wytłumaczyć swojemu dziecku, ze studniówkę ma za rok, a tego dnia został poproszony przez swoich starszych kolegów o pomoc w konkretnej sprawie, więc po jej wykonaniu powinien opuścić salę. Miło ze strony organizatorów, że była jeszcze kolacja :) W całym tym artykule moje zdziwienie budzi jedynie stoł rodziców - organizatorów i jakby nie było płatników gdzieś obok, a nie z nauczycielami!

Rebeliant Gość
~Rebeliant
Hahahaha 2013-01-22 10.43

Jasne, w tej samej sali siedzieć powinni. Upiliby się jeszcze szybciej niż ich starsi koledzy i koleżanki i byłoby po sprawie, a tak to nie mieli jak się spić, bo rodzice patrzyli ;-)

Morfeusz Morfeusz
Jeżeli Ta młodzież ma takich wychowawców... 2013-01-22 11.25

...to co z nich wyrośnie? Zachowanie dyrektora i całej tej otoczki jest po prostu dziecinne. Jeżeli chcemy by młodzież dorastała to należy ją traktować jak dorosłych i okazywać zaufanie. Jeżeli chcą ich traktować jak szczeniaków to co z nich ma wyrosnąć?

Rodzice natomiast zaniedbali też sprawę bo ze strony maturzystów powinni pilnować by ich dzieciom na siłę nie robiono szopki na Studniówce i wbrew woli (jeżeli taka była) doklejano partnerów, a ze strony młodszych kolegów rodzice powinni przyjrzeć się jak będą potraktowani. A jeżeli coś było nieuzgodnione w zachowaniu powyższym to powinni po prostu zrobić burę dyrekcji za takie chamstwo.

Kasia Gość
~Kasia
Tylko polonez 2013-01-22 12.15

Uważam, że jeśli dany chłopak nie był poproszony jako osoba towarzysząca, po polonezie powinien wrócić do domu. Można to potraktować jako występ szkolny. Zrobili swoje, pochwała do dziennika i ok. To, że zostali na studniówce uważam za zły pomysł, skoro nikomu nie towarzyszyli, to powinni bawić się dopiero na swojej zabawie.

JCH Gość
~JCH
jakby ktos chcial isc z partnerem 2013-01-22 12.25

to by go sobie zaprosił, zapłacił i miał ochote rozmawiać a tak ?? bardzo słuszana i normalna decyzja dyrektora. Młodsi pomogli, dostali poczestunek i wszyscy zadowoleni tylko nie jakas tępa, pewnie juz samotna mamuska. Po co takie babsztyle szukają dziury w całym ??jak chciala aby synek sobie pochlał to niech za niego zapłaci, a zycia to niech ona go nauczy, a nie teraz sie martwi bo pewnie samych kolegow do domu przyprowadza a dziewczyny od niego duzym łukiem :) pewnie charakterkiem wybitny jak ta tęga głowa co szuka afery z dupu.

Andzej Gość
~Andzej
kobiety? 2013-01-22 13.58

"odtrzymywanie rozmowy z kobietą przy jednym stole. Na pewno takie doświadczenie nie zaszkodziłoby im" LOL, a co z kobiet trzeba wyciągać słowa? Śmieszą mnie te staroświeckie damsko-męskie konwenanse.

100 Gość
~100
100 2013-01-22 15.34

no to chyba jakis wielki zart... juz nikt chyba nie ma innych tematow. Nie widze, zeby wypowiadali sie ci chlopcy a wiem, ze byli oni zadowoleni z imprezy i nie narzekali. Gazeta przyszla, porobila pare zdj a teraz jeszcze szuka jakiejs afery, ktorej nie bylo...

AZ Gość
~AZ
Problem wagi miedzynarodowej 2013-01-22 15.34

Zgadzam się z postepowaniem Dyrektora. Czy ludzie naprawde nie maja powazniejszych problemow tylko "moj synus nie mogl usiasc w glownej sali"? Dzizas...

Michal Gość
~Michal
Jak zwykle media wyciagaja tylko polowe informacji 2013-01-22 16.15

Autor tego reportazu zapomnial napomniec o tym ze maturzysci placili za swoja uroczystosc. I jak dla mnie(a to byla tez moja uroczystosc) nie ma nic w tym zlego a nawet bylbym niepocieszony gdyby ktos sie bawil czysto za moje pieniadze wiec moze niech autor tego tekstu poprawi to a najlepiej przeniesie do archiwum...

autor Gość
~autor
no comment 2013-01-22 16.32

Wstyd ludzie, wstyd reporterzy. Zamiast zajać się NAPRAWDĘ ważnymi sprawami, to tworzycie jakieś głupkowate newsy. Co tam, że w całym Szczecinie jest tyle przemocy, niesparwiedliwości, chamstwa i głupoty, że można by codziennie zapełniać 10 stron mojego miasta - uczepmy się mega,mega uczciwego człowieka jakim jest Dyrektor Szymkowiak i to na niego wsiądźmy. Od tej gazety oczekuje relacji nt. prawdziwych problemów i skierowania naszych oczu na sprawy, które są dla nas Szczecinian naprawdę ważne, a nie oskarżeń w kierunku osób, które są stuprocentowymi profesjonalistami w tym co robią. Gratuluję mojemu miastu zniżenia się do poziomu ulotki z hipermarketu, która poza tym, że dobrze pali sie w moim kominku to nie prezentuje żadnych wartości oraz dziekuję AUTOROWI tekstu za pokazanie nowego oblicza dna.

maturzysta lox Gość
~maturzysta lox
masakra 2013-01-22 18.52

"wynajeci partnerzy " nie tylko zjedli kolacje ale i mogli bawic sie na studniowce do samego rana za co nic nie zaplacili, nie wiem skad te oburzenie mysle ze i dla nich samych leipiej bylo zasiasc w swoim gronie niz z nieznajomymi poza tym gdzie ich mieli posadzic jak stoly byluy podzielone na klasy, a oni nie byli jako osoby towarzyszace

wielki poszkodowany Gość
~wielki poszkodowany
tragedia 2013-01-22 19.01

szkoda ze nie ma wypowiedzi żadnego z młodszych kolegów którzy są bardzo zadowoleni z imprezy i zażenowani artykułem

Maturzysta Gość
~Maturzysta
UWAGA otwiera się nisza 2013-01-22 19.06

dla fordanserów i fordanserek LO X zatrudni od zaraz! Jako drugie wyjście podaję Polonez lesbijski albo homoseksualny dwie sale do wyboru GRATULACJE.Palikot jako gość honorowy.

uczennica Gość
~uczennica
BRAWO 2013-01-22 19.12

Pan Mariusz Parkitny jak zawsze zajmuje się istotnymi sprawami, podaje tylko sprawdzone informacje. Dziennikarz z klasą. Śmiechu warty jest ten pseudo-dziennikarz, który powinien zakończyć pisanie do gazety. chociaż mojemiasto prezentuje podobny poziom. pozdrawiam

Maturzystka Gość
~Maturzystka
Genialnie 2013-01-22 19.46

Po co stwarzać niepotrzeby problem ? Skoro "wynajęci" chłopcy nie mieli nic przeciwko to po co mieszają się rodzice? Widocznie im to pasowało a wiedzieli wcześniej jak będzie cała impreza wyglądać. To miała być nasza studniówka a chłopcy przy okazji mogli dobrze się pobawić i zjeść to co każdy maturzysta. Warunki z góry były ustalone więc nie rozumiem rodziców.
Pozdrawiam

gość Gość
~gość
komedia 2013-01-22 20.13

chłopcy raczej powinni czuć się zaszczyceni takim oto zaproszeniem na zatańczenie poloneza, fakt szkoła niestety liczy więcej dziewcząt niż chłopców co neistety okazała się małym problemem, który został rozwiazany, młodzi koledzy zjedli i gdyby im się nie podobało mogli iść do domu wcześniej, a matka wiedziała już pewnie od początku, że jej dziecko nie będzie siedziało obok w sali, zaskakujace i wręcz zabawne jest to, że zrobiła z tego szopkę, widać bardzo interesujace życie prowadzi. Ale człowiekowi dogodzić to graniczy z cudem. Chłopcy mieli kolację i bawili się razem z innymi, wiec czemu taka afera?

Rydzyk Gość
~Rydzyk
Zajebisty ten wasz 2013-01-22 20.31

dyro idealny kandydat do Ku Klux Klanu.Murzyn zrobił swoje i jest wolny.Pozdro od Baraków Obamy.

Adamczyk Gość
~Adamczyk
Impreza 2013-01-22 20.31

Byłem na tej Studniówce i uważam, że organizatorzy dopieścili szczegóły organizacyjne do końca. Chłopcy mieli pięknie zasłane i zastawione stoły, podano im dokładnie te same potrawy (bardzo pyszne) co innym. Na stołach znalazły się też ciasta, owoce słodycze czyli nic dodać nic ująć. Jak zresztą czuły by się dziewczyny siedząc w towarzystwie człowieka poznanego dopiero przed imprezą ? Było by to krępujące dla obydwu stron. Osoba towarzysząca oficjalnie zaproszona płaciła 130 złotych, panowie z drugiej klasy zaproszeni byli gratis, przyszli na ochotnika i znali reguły oraz to, że bawią się do godz. 24tej. Obydwie strony tego układu były zadowolone. Opinie chłopaków są pozytywne i z zadowoleniem się wypowiadają o całym balu. Problematyczny rodzic i redaktor który nie zna sprawy od podszewki walą smrodem na naprawdę udaną Studniówkę.

Rodzic Gość
~Rodzic
Gratuluję 2013-01-22 20.46

Impreza studniówkowa jest imprezą szkolną i jako taka jest w gestii szkoły. Jak kto się bawi i jak to jest organizowane to sprawa szkoły, a nie mediów. Gratuluję dziesiątce wieloletniej organizacji 100-dniówki w szkole. Szkoda, że jest chyba jedyną taką w naszym mieście. Serdecznie pozdrawiam dyrektora i grono pedagogiczne, a przyszłym abiturientom powodzenia na maturze.

ja Gość
~ja
Nieporozumienie 2013-01-22 20.51

Przeczytalem wszystkie komentarze,jedni bagatelizuja cala sprawe malo tego najlepiej jak chlopcy z drugiej klasy jeszcze zaplacili by za przybycie.Drudzy pisza o braku taktu ze strony Dyrektora i mysle ze maja racje.Dyrekcji zalezalo nie na zabawie zalezalo na pieknych zdjeciach z poloneza a mlodzi chlopcy ktorzy zostali POPROSZENI nie zostali poinformowani ze beda siedziec na zapleczu.Moim skromnym zdaniem to farsa kazdy z tych chlopcow ma cos takiego jak honor czego nie mozna powiedziec o Dyrektorze ktory bajeczki opowiada "martwil sie o to by chlopcy nie byli zaklopotani rozmowami z dziewczynami o rok od siebie starszymi"straszne Gdyby chlopcy wiedzieli o tym ze beda tak super sie bawic w osobnej sali na pewno nieprzyszliby.Na koniec to chlopcy zostali poproszeni a nie odwrotnie i dlatego nalezalo zapewnic im moze osobny stolik ale z wszystkimi

pmco Gość
~pmco
Dość!!! 2013-01-22 22.54

Wystarczy! Plujecie jedni na drugich! A najbardziej przykro tym, dla których ten bal był najważniejszy w życiu... Pozdrawiam wszystkich :(

poprostugosc Gość
~poprostugosc
ŻAŁOSNE 2013-01-22 23.13

Umarł ktoś z tego powodu? Nie. Weźcie skończcie siać ferment, zabierzcie się do roboty, a nie wymyślacie tanie 'skandale' na siłę.

55 letni sponsor Gość
~55 letni sponsor
co za wieśniaki , zupełny brak kultury i szacunku do starszych 2013-01-22 23.27

lasek aby prosić do poloneza , kto by wsiadł do takiego rzącha , jeżeli już to ja bym osobiście prosił do X6 na tylna kanapę , to by była jazda, gwarantowane nieziemskie wspomnienia.

rukie Gość
~rukie
spell 2013-01-23 11.09

Po w relacji z nim przez siedem lat, on ze mną zerwał, robiłem wszystko, by sprowadzić go z powrotem, ale wszystko było na próżno, chciałam go tak bardzo z powodu miłości, jaką mam dla niego, błagałam go z wszystkiego , I obietnice, ale on odmówił. Wyjaśniłem mój problem do kogoś online i zasugerowała, że ​​powinien raczej skontaktować się rzucającego zaklęcie, które mogłyby mi pomóc rzucić zaklęcie, aby sprowadzić go z powrotem, ale jestem typem, który nigdy nie wierzył w zaklęcia, nie miałem wyboru, jak spróbować, ja wysłane rzucającego zaklęcie, a on powiedział mi, że nie ma problemu, że wszystko będzie w porządku, zanim trzy dni, że mój ex powróci do mnie, zanim trzy dni, rzucił zaklęcie i niespodziewanie w drugi dzień, było to około godzina szesnasta. Mój ex zadzwonił do mnie, byłem tak zaskoczony, że odpowiedział na wezwanie i powiedział tylko, że był tak przepraszam za wszystko, co się stało, że on chciał, żebym wróciła do niego, że mnie kocha tak bardzo. Byłem tak szczęśliwy, i udał się do niego, że to, jak zaczęliśmy mieszkać razem szczęśliwie ponownie. Od tamtej pory zrobiłem obietnicę, że ktoś wiem, że masz problem relacji, chciałbym być pomocą dla tej osoby przez nawiązujący go lub ją do jedynej prawdziwej i potężne rzucającego czar, który pomógł mi z moim problemem i który różni się od wszystkich fałszywych tam. Ktoś może potrzebować pomocy rzucającego zaklęcie, jego email jest azakaspiritualtemple@gmail.com możesz wysłać go, jeśli potrzebujemy jego pomocy w swojej relacji, ani nic.

AAA Gość
~AAA
Mam dobre wspomnienia 2013-01-23 18.46

Chodziłam do tego liceum,kiedyś było podobnie,ale dokładnie nie pamiętam,bo byłam ze swoim chłopakiem. Studniówka była super. Ogólnie polecam.