*
Dodane 2013-01-13 15.08 , komentarzy 14

WOŚP 2013 Szczecin: Prawie 200 biegaczy "Policzyło się z cukrzycą"

Kategorie: Wiadomości Tagi:

189 zawodników wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach XXI finału WOŚP.

189 zawodników wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą" w ...

WOŚP 2013: Prawie 200 biegaczy "Policzył...

Autor: Sebastian Wołosz


WOŚP 2013 w Szczecinie
Program


189 zawodników wystartowało z ul. Koński Kierat i przebiegło ulicami wokół pl. Orła Białego.

Najszybszy był Zbigniew Kalinowski, zawodnik i trener z klubu UKL 8 Police.

- Biegam na różnych dystansach, zazwyczaj 10-15 km – mówi zawodnik. – Ten dystans był krótki, ale cel był szczytny. Musze przyznać, że dzisiaj były trudne warunki do biegania, bo na ulicy leży zamarznięty śnieg i jest ślisko.

W biegu wzięli udział wszyscy chętni bez względu na wiek. Wśród nich także studenci prawa ze Szczecina.

- Biegnę pierwszy raz w tym biegu – mówi Krzysztof Bartnik, student prawa. – Usłyszałem o tym od kolegi i uważam, że to bardzo fajna impreza, na której można spotkać ciekawych ludzi, a przy okazji pobyć trochę na świeżym powietrzu.

- Nigdzie nie trenujemy, czasami gdzieś pobiegamy rekreacyjnie albo popływamy i to nasz cały kontakt ze sportem, ale dzisiaj jest fajna zabawa – dodaje Adam Bohuszko.

O godz. 13 na pl. Orła Białego, gdzie odbywa się największa miejska impreza WOŚP, rozpoczęły się koncerty i licytacje, które potrwają do późnego wieczora.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

antywośp Gość
~antywośp
Prawda o WOŚP 2013-01-13 16.34

DAWAĆ - NIE DAWAĆ - każdy ma prawo do swojej decyzji ale warto wiedzieć, że:

WOŚP - zbiórka - 54 miliony zł, z czego na pomoc przeznaczono 28 milionów (54%) Caritas Polska zebrało 441 milionów zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435 milionów. (99%).

Zgodnie z polskim prawem 20 % zysków fundacji idzie na jej koszty, czytaj do kieszeni właściciela fundacji minus uposażenia osób tam pracujących. W fundacji Owsiaka zatrudniona jest jego najbliższa rodzina, czyli cała kasa 20 % pozostaje w rodzinie. Ano,to spójrzmy jak to wygląda z bliska.....................

1) Właścicielami fundacji WOŚP jest 5 osób w tym siostra Owsiaka. Wszystkie pozostałe osoby, to rodzina Owsiaka.

2) Nazwa została zastrzeżona jako: "WOŚP Kręcioła Mrówka Cała" gdzie część była nazwą firmy reklamowej siostry Owsiaka.

3) Fundacja z mocy ustawy może odpisywać do własnej dyspozycji 8% czystego zysku co wynosi przeciętnie chyba 2,5 - 3mln zł zarobione w ciągu 1 dnia pracy przez wolontariuszy co daje po ok. 40 tys. / m - c dla każdego właściciela fundacji. Efektywność fundacji zysk / koszt społeczny wynosi chyba mniej niż 50%. To najbardziej marnotrawna impreza społeczna.

4) Zbieranie i przetrzymywanie pieniędzy dla zysku na koncie jest sprzeczne z celem fundacji i intencją darczyńców.

5) Wydawanie ok.1,5 mln zł na Woodstock zamiast na deklarowany cel, jest sprzeczne z intencją darczyńców.

6) koszt czasu antenowego, który bezpłatnie otrzymuje fundacja przewyższa wartość zebranych pieniędzy.

7) Wyposażenie kupione w porozumieniu z Funduszem Zdrowia jest oczywiście bilansowane w nakładach na służbę zdrowia nie dając wiele poza zyskiem propagandowym i personalnym właścicieli fundacji.

8) W stosunku do miliardowych żądań płacowych lekarzy i nakładów na zdrowie, fundusze z WOŚP to (0,07%)


WOŚP Gość
~WOŚP
APEL o uznanie aborcji za HOLOCAUST ! 2013-01-13 17.06

.

manhunt Gość
~manhunt
Oszustwo WOŚP 2013-01-13 17.09

eraz trochę polityki, czyli prawdziwe oblicze Jurka Owsiaka. Fakty są takie, że pan Owsiak jest także politykiem i show – man’ em. O tym należy pamiętać podczas słuchania jego wypowiedzi, gdzie popiera skrajnie neoliberalne i pro systemowe postawy.
Publicysta Łukasz Warzecha tak oto opisuje polityczność pana Owsiaka:
cyt. „W najbliższych dniach na ulicach natkniemy się na wolontariuszy WOŚP. Od lat krytycy tej akcji są w mediach poddawani bezwzględnemu ostracyzmowi. Jednak, spojrzawszy na sprawę chłodno, nietrudno wyrobić sobie pogląd zgoła odmienny. Oto głos w dyskusji publicysty ‘Faktu’ pana Łukasza Warzechy, który był członkiem UPR i rzecznikiem prasowym partii.
W przypadku Owsiaka mamy do czynienia z często stosowaną metodą tworzenia iluzji pozapolityczności osoby i przedsięwzięcia, które pozapolityczne wcale nie są. Owsiak nie jest osobą pozaideologiczną, stojącą w jakiś sposób poza sporem politycznym. Przeciwnie – jest osobą o bardzo wyrazistych poglądach, które uzewnętrzniają się od czasu do czasu w postaci zapowiedzi ‘dawania z baśki’ tym, którzy ośmielają się badać życiorys Wałęsy, w wypowiedziach na temat Radia Maryja albo w usuwaniu sprzed wejścia na Przystanek Woodstock (podkreślam: z terenu publicznego) wystawy antyaborcyjnej. Jednak dla środowiska, mówiąc ogólnie, Gazety Wyborczej jest Owsiak authority of last resort – kimś, po kogo się sięga w nadzwyczajnych sytuacjach.
Owsiak jest niezwykle wygodny, ponieważ jego charytatywna działalność pozwala tworzyć wrażenie, iż jest osobą niezaangażowaną politycznie, a więc to, co mówi, mówi niejako z pozycji pozapolitycznych. Słuchacze odbierają poglądy Owsiaka nie jako poglądy uczestnika politycznej wojny, ale kogoś spoza nielubianego środowiska polityków, a tym samym nadają im większą wagę. Na tym polega wielkie oszustwo Owsiaka, którego on sam, jak sądzę w pełni świadomie, nie chce wyjaśnić, np. poprzez oficjalne poparcie konkretnej partii politycznej. Wziąwszy to pod uwagę, absolutnie zasadne było umieszczenie w noworocznej szopce przez Marcina Wolskiego m.in. Owsiaka właśnie w loży celebrytów, przyklaskujących oczywiście opcji jedynie słusznej.
WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.
Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (…), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu (…) Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.
Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.
W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany

jackobs * org Gość
~jackobs * org
~antywośp 2013-01-13 17.20

Debil jesteś ale ci odpiszę

1) Założycielami Fundacji WOŚP są Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Bohdan Maruszewski, Piotr Burczyński, Paweł Januszewicz, Walter Chełstowski, Beata Bethke.

2) Gówno prawda - wg dokumentów sądowych (statut fundacji) nazwa brzmi „Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy”

3) Gówno prawda - Fundacja WOŚP środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej w całości przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych.
Koszty działalności administracyjnej pokrywamy z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku.

4) Gówno prawda - kasy w skarpecie nie będą trzymać do czasu rozstrzygnięcia przetargów. Dodatkowo zebrany kapitał nie jest ruszany na wynagrodzenie, te są właśnie pokrywane z odsetek (pkt3)

5) Gówno prawda - Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z wpłat sponsorów, o które Fundacja każdorazowo zabiega.

6) Tak samo jak koszt transmisji anioła pańskiego, wizyt papy z hitlerjugend i innych mszy

7) Pogadaj z rodzicami dzieci które są leczone tym sprzętem. Jakoś nigdy nie widziałem szpitalnego wyposażenia z nalepką np. Caritasu

8) Co to ma wspólnego z żądaniami płacowymi lekarzy?

Dodatkowe info dla debila :

Jurek od początku Fundacji nie pobiera żadnego wynagrodzenia oraz żadnych dodatkowych gratyfikacji, premii, świadczeń, nagród czy honorariów

Żona Jurka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, popularnie nazywana Dzidzią, związana jest z Fundacją od samego początku. Aktywnie zaczęła działać w niej już 17 lat temu, a od 8 lat zajmuje stanowisko dyrektora do spraw medycznych. Zasiada także w Zarządzie Fundacji, za co nie otrzymuje wynagrodzenia (wolontariat).

A teraz spadaj na plebanię lepiej przygotować się do tematu.

antywośp Gość
~antywośp
Szanowny Panie Jackobs, 2013-01-13 18.40

proszę się liczyć ze słowami, gdyż nazywanie mnie publicznie cyt.debilem jest przestępstwem z art.216 § 2. Zanim Szanowny Pan sformułuje swoją wypowiedź dobrze jest wcześniej sprawdzić jej treść.

mysza81 mysza81
AntyWośp 2013-01-13 18.43

po pierwsze z którego roku jest ta zbiórka o której piszesz? Po drugie skąd te liczby na temat Caritasu? Na ich stronach oprócz jakiegoś propagandowego podsumowania nie można znaleźć nic. Caritas ponad połowę środków uzyskuję z rożnych Urzędów, ministerstw i takich tam. Do tych ponad 400 mln zostały dodane rozliczenia diecezjalne które to znaczną ilość środków mają od Caritas Polska, więc należałoby te środki odjąć. Dodatkowo w tekście który sobie skopiowałeś ( podejrzewam, że z frondy) napisali, że WOŚP wydał na sprzęt tyle i tyle, na wynagrodzeni a ileś tam, ale już Caritasu pod tym względem nikt nie rozliczył, a Caritas wydał tak: Caritas Polska - wynagrodzenia ponad 1 mln, Caritas diecezji sandomierskiej wydał na wynagrodzenia 3,9 mln, mogę poszukać dalej ale nie ma to sensu. W sandomierskim Caritasie są na stronie szczegółowe rozliczenia, wynika z nich, że mieli więcej kosztów administracyjnych niż pieniędzy ze zbiórek, w koszta administracyjne wchodzą, wynagrodzenia, opłaty administracyjne ( budynek, energia) podatki, itp. opłaty za materiały.

Piszesz, że właścicielami WOŚP jest 5 osób w tym siostra Owsiaka. Po pierwsze 7 osób, po drugie jak już wspominasz o siostrze to jak ona się nazywa?

Co do tego ile fundacje mogą przeznaczać na cele inne niż statutowe jest to regulowane ustawowo, ale jak pisałam wcześniej, mimo, że tak Caritas chwalicie przeżera on więcej pieniędzy niż WOŚP, tylko znajdź wszystkie rozliczenia Caritasów, nie tylko ogólnopolskiego, ale diecezjalnych też, policz sobie i zobaczysz co Ci wyjdzie.

Z tą czwórka, to coś wam się popieprzyło, tak samo robi Caritas tak samo robi większość fundacji, ale nie ma jak to powtarzać za kimś głupoty bez sprawdzenia tego.
co do punktów 6,7 i 8 no i co z tego?

mysza81 mysza81
~jackobs * org 2013-01-13 18.45

Jeżeli chodzi o wynagrodzenia Owsiaka z WOŚPu to nie do końca jest tak jak napisałeś. Owsiak ostatnio przyjął nagrodę jubileuszową, ale coś takiego jak ta nagroda jest uchwalone ustawowo, i fundacja nie może nie wypłacić mu czegoś takiego. Nawet wysokość takiej nagrody jest regulowana ustawowo :P

mysza81 mysza81
~antywośp 2013-01-13 18.50

"gdyż nazywanie mnie publicznie cyt.debilem jest przestępstwem z art.216 § 2. Zanim Szanowny Pan sformułuje swoją wypowiedź dobrze jest wcześniej sprawdzić jej treść. " Nie jest przestępstwem, ponieważ nie znamy ani twoich danych, ani nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu. Po za tym prędzej zostaniesz skazany za oczernianie Owsiaka i WOSPu, niż jackobs, za napisanie, że jesteś debilem, bo przy pisaniu takich głupot jak to zrobiłeś jest znacznie większa szkodliwość społeczna. I na koniec dodam od siebie, kretynie.

antywośp Gość
~antywośp
Wy macie swoje argumenty, 2013-01-13 19.14

ja mam swoje. Kiedyś owszem, też w tej szopce uczestniczyłem, teraz, gdy przejrzałem na oczy, odpuściłem sobie. Sorry, ale jeżeli prawie połowa z każdej mojej złotówki gubi się gdzieś po drodze zanim dotrze do potrzebujących, nie interesuje mnie to. Takie fakty.

jackobs * org Gość
~jackobs * org
~antywośp 2013-01-13 19.23

Nie, nie, nie

My mamy fakty, ty masz pomówienia nie podparte żadnymi argumentami. Poprosimy o udowodnienie tego co napisałeś.

... Gość
~...
??? 2013-01-14 22.25

A Wy możecie udowodnić swoje? Bo jak na razie to każdy bije pianę, ot internetowe komentarze!

davyjohn davyjohn
@jackobs 2013-01-14 23.06

Z tego co kojarzę, to na stronie fundacji WOŚP znajdziesz rozliczenie. Kwoty, które podaje antywośp tyczą się chyba finału 2009. Gdzieś tam bliżej końca tego zestawienia masz wpływy i wydatki. Kiedyś to przeglądałem i faktycznie jest tak, że zaledwie około 50% wpływów fundacji zostało przekazanych na zakup sprzętów itd - reszta to organizacja, przystanek woodstock, sztaby itp.
Wszystko tam sobie znajdziesz.

Pozdrawiam

jackobs * org Gość
~jackobs * org
davyjohn 2013-01-14 23.10

To chyba na różne rozliczenia patrzymy - rok 2009

Zebrano 45.662.279,97 zł

Podsumowanie wydatków:

nefrologia i urologia: 24.784.546,47 zł
pomoc indywidualna: 1.568.467,52 zł
RUR: 2.538.682,09zł
okulistyka: 614.998,20 zł
cukrzyca: 765.664,46 zł
Infant Flow: 7.166.387,26 zł
słuch: 6.610.768,79 zł
pediatria: 1.660.544,96 zł

RAZEM: 45.710.059,75 zł

Jak dla mnie wydali ciut więcej niż zebrali.

Do gościa powyżej - możemy udowodnić - wszystko jest na stronie WOŚP.

Yankee Doodle Gość
~Yankee Doodle
Wydali ciut więcej bo: 2013-01-15 08.08

1. Kasa jest na oprocentowanym koncie
2. Zaoszczedzili coś w poprzednich latach...

Alles!