*
Dodane 2012-10-09 14.15 , komentarzy 0

Felix Baumgartner skakał też w Szczecinie! Ponaddźwiękowy skok Austriaka [wideo]

Kategorie: Wiadomości Tagi:

Dziś Austriak Felix Baumgartner zamierza pobić ustanowiony światowy rekord wysokości skoku spadochronowego.

Dziś Austriak Felix Baumgartner zamierza pobić ustanowiony ...

W 2000 roku Felix Baumgartner skakał nad...

Autor: Łukasz Nazdraczew dla New Music Art

Jarosław Jaz
jaroslaw.jaz@mediaregionalne.pl

Felix Baumgartner zamierza też jako pierwszy przekroczyć prędkość dźwięku podczas swobodnego spadania.

Skok Felixa Baumgartnera >>> zobacz RELACJĘ NA ŻYWO

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Baumgartner w specjalnej kapsule zostanie wyniesiony przez napełniony helem balon na wysokość ponad 36 kilometrów, poczym otworzy właz i wyskoczy. Zacznie swobodnie spadać, co potrwa co najmniej 5 minut i 35 sekund. Podczas spadania Baumgartner chce przekroczyć prędkość dźwięku. Rekordowy skok ma zostać oddany w Roswell (stan Nowy Meksyk).
Felix Baumgarten znany jest z przekraczania wszelkich możliwych granic. W lipcu roku 2000 skakał z helikoptera na szczecińskie Wały Chrobrego.


- Felix miał skoczyć z helikoptera, który "wisiał" 100 metrów nad ziemią. Lądowanie zaplanowane było w niewielkim kółku o średnicy 2,5-3 metry, pomiędzy rzeką a fontanną. To był pierwszy skok Felixa w Polsce, ale był już znany m.in. ze skoków z pomnika Chrystusa w Rio de Janeiro. Gdy skoczył, tłum na ziemi zaczął krzyczeć z wrażenia. Spadał, spadał, jak kukła i wciąż nie rozkładał spadochronu. Wszycy krzyczeli: otwieraj, otwieraj! I dopiero, gdy wydawało się, że jest tuż nad naszymi głowami, rozłożył spadochron i wylądował dokładnie w tym miejscu, w którym zaplanował. Ludzie zwariowali ze szczęścia - wspomina Monika Zawisza z agencji Creative Music, organizatorką imprezy Red Bull Air & Water w Szczecinie, podczas której Felix Baumgartner skoczył z helikoptera na Wały Chrobrego.

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: