*
XXII Edycja Szlachetnej Paczki Dodane 2012-09-10 16.30 , komentarzy 3

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Szczecinie

Po raz dwunasty w Polsce, a po raz pierwszy w Szczecinie Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Autor: Szlachetna Paczka - Stowarzyszenie WIOSNA

To dzięki wolontariuszom najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem. Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy.

Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w naszym mieście. Chętni mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl

Pomoc, która inspiruje do zmiany

Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu
SZLACHETNA PACZKA. To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki, a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.

Paczka łączy ludzi

- Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka od trzech lat angażująca się w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

www.szlachetnapaczka.pl

Jak się zgłosić?

1. Wejdź na stronę: www.superw.pl

2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.


X

Miejsce
w rankingu
PaczkaSzczecin

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 11 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, dopasowaną do ich potrzeb pomoc. Tylko w 2011 roku udało się pomóc niemal 12 tys. potrzebujących rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła 18 mln zł.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

M. Gość
~M.
Po raz pierwszy w Szczecinie? 2012-09-10 16.59

To bardzo ciekawe bo osobiście brałam udział przez 4 lata w Szlachetnej w Szczecinie. Akcja w tym roku jest po raz 6 w naszym województwie więc nie piszcie głupot.

Koksu Gość
~Koksu
JA CHCE TEŻ TAKĄ PACZKE !!!! 2012-09-10 19.33

ALE ZE STERYDAMI I ODŻYWKAMI z zapasem na conajmniej 6 miesięcy :-) :-) :-)

PaczkaSzczecin PaczkaSzczecin
Paczka po raz pierwszy. 2012-09-11 16.01

Owszem, Szlachetna Paczka działa od paru lat w naszym województwie, lecz nie w Szczecinie-Prawobrzeże.

Koksu: Nie polecamy sterydów - siłownia lepiej działa :)

Dodaj swój komentarz: