*
Dodane 2012-08-13 16.41 , komentarzy 18

Szczecińskie stowarzyszenie walczy o legalne "Piwo pod chmurką" w Sejmie

Projekt ustawy obywatelskiej złożyli dziś w Sejmie członkowie szczecińskiego stowarzyszenia "Piwo pod chmurką". Teraz muszą zebrać 100 tys. podpisów.

Łukasz Sielski, główny koordynator akcji Piwo Pod Chmurką

Łukasz Sielski, główny koordynator akcji...

Autor: Archiwum

Od roku zbierają podpisy za wprowadzeniem ustawy o legalnym piciu niskoprocentowych alkoholi w miejscach publicznych.

Na facebooku projekt popiera ponad 15 tys. osób, podpisy zbierane były także na Przystanku Woodstock, a teraz "Piwo pod chmurką” poprali politycy.

Jednym z nich jest Arkadiusz Litwiński ze Szczecina z Platformy Obywatelskiej.

– Nie jesteśmy narodem barbarzyńców. Kultura Polaków się zmienia, sięgają po niskoprocentowe alkohole. Gonimy za Europą, gdzie można pić piwo w miejscach publicznych i uważam, że wprowadzenie takiej ustawy w Polsce to dobry pomysł – mówi Litwiński. - Poza tym każda inicjatywa mieszkańców zasługuje na szacunek – dodaje poseł.

Projekt ustawy zakłada zezwolenie na picie niskoprocentowych alkoholi w miejscach publicznych, z zastrzeżeniem, że mogą zostać wyznaczone strefy wolne od alkoholu, w których spożywanie trunków może skończyć się grzywną lub ograniczeniem wolności.

Stowarzyszenie ma trzy miesiące na zebranie 100 tys. podpisów. Później projekt ma trafić pod obrady sejmu.

Czytaj również:

Znów walczą o możliwość picia alkoholu "pod chmurką"

Piwo pod chmurką? To możliwe

Szczecin: Młodzi chcą pić pod chmurką




X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@ mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Balzer Balzer
Gdzie można podpisać ? 2012-08-13 17.23

Chętnie poprę taką inicjatywę

Mirosław Szymański Gość
~Mirosław Szymański
Podpisy 2012-08-13 17.52

Zapraszam na www.piwopodchmurka.pl tam są wszelkie informacje na temat zbierania podpisow, a także na facebooku! częst naszych działaczy można spotkaćna Deptaku Bogusława jak zbieramy podpisy - każdy głos się liczy!

wojciechj wojciechj
powtórze raz jeszcze 2012-08-13 18.06

BARDZO GLUPI POMYSŁ

Polska to nie Zachód... przeciętny Polak to nie "Europejczyk"

Przyklady tylko z naszego regionu i tylko z ostatnich dni - oto jak kończy sie spożywanie alkoholu pod chmurką:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120813/SZCZECIN/120819882

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120812/SZCZECIN/120819893


http://www.mmszczecin.pl/422625/2012/8/13/zgromadzenie-kibicow-pogoni-bylo-nielegalne-policjanci-zatrzymali--osob?category=news




Michał co w portki nakichał Gość
~Michał co w portki nakichał
zły pomysł 2012-08-13 18.36

To co, dzięki tej ustawie żule będą mogły sobie pić piwko pod galaxy, świetnie. Kulturalnie pić potrafi może 20% Polaków, pomysł może ma dobre intencje, ale to nie skończy się dobrze... :/

Dudek Jerzy-Jurek Gość
~Dudek Jerzy-Jurek
A co to nie większych problemów?! 2012-08-13 20.31

Precz z moczymordami na ulicy!!! Jak ktoś chce się napić to niech pije u siebie.

DZIARA DZIARA
Michał choćby dla tych 20% kulturalnie pijących warto! 2012-08-13 21.43

A pozostałe 80% wychowywać :) Inicjatywę popieram mimo, że jestem abstynentem.

lukas Gość
~lukas
ja nie niestem za. 2012-08-13 21.59

mieszkam na parkowej. biegam w tym parku. siedza tam menele i sie kryja z alkoholem. policja wchodzi i ich nie ma. a jak tylko policji nie ma dluzszy czas to znow pija siedza tam i zaczepiaja agresywnie ludzi. nie ma u nas kultury i dlatego zakaz powinien istniec dalej. niestety!!! polacy nie potrafia pic kulturalnie. no moze 10 procent.

marek Gość
~marek
a kto to jest ten pan na zdjeciu? 2012-08-13 22.01

bo on to juz na pewno nie powinien pic piwa. ma nadwage. widac to juz na twarzy. piwo prowadzi do otylosci.

sd Gość
~sd
Nie robmy wielkiej afery z normalnej sprawy 2012-08-13 22.14

mysle, ze przyjdzie fala, bedzie wysyp pijanstwa na ulicach, ale to potrwa nie wiecej jak miesiac, dwa i zaraz sie kazdemu znudzi, potem to juz bedzie kazdemu obojetne czy ktos idzie z flaszka piwa czy nie

toniestetyja Gość
~toniestetyja
... 2012-08-13 22.32

Wygolony pączek chciałby sobie golnąć gdziekolwiek tylko umotywować tego jakoś nie idzie. Coś takiego jeszcze bardziej zachęciłoby młodzież jako coś normalnego.

Adam Gość
~Adam
Świetny pomysl 2012-08-13 22.45

Powinno istniec jakies miejsce w ktorym legalnie mozna pic piwo. We Wroclawiu na przyklad mozna normalnie pic na rynku i czy leza tam ludzie nawaleni na chodniku? co to za roznica czy ktos sie nawali w pubie czy pod chmurka? Jesli ktos bedzie chcial sie napruc i robic afery to zrobi to tak czy tak. a menele byli sa i beda i zazwyczaj maja gdzies czy jest zakaz czy nie wiec po co ma jechac specjalnie w wyznaczone miejsce zeby napic sie piwa skoro moze nachlac sie blizej - po za tym piwa? jakiego piwa? menel z piwem hehe kto to widzial? Z reszta zazwyczaj wlasnie tacy nie czuja sie dobrze w miejcach gdzie przesiaduja normalni ludzie. oni maja swoje mety

mysza81 mysza81
Jestem i za i przeciw 2012-08-13 22.47

Na pewno nie jest dobrym pomysłem na zezwalanie picia piwa wszędzie, bo wtedy nie będzie żadnego bata na pijaczków z pod sklepów, tak to czasem się przynajmniej gdzieś schowają, czy policja ich przepędzi. Natomiast fajnie by było gdyby można było sobie spokojnie piwko wypić w parku, albo na Wałach. Hmm tylko zastanawiam się czy przez to całe menelstwo sie tam nie przeniesie :/

znowu adam Gość
~znowu adam
jeszcze jedno 2012-08-13 23.39

jak mozna wyczytac z tekstu powyzej chodzi o konkretne miejsce/miejsca i spozywanie na jego terenie napojow niskoprocentowych wiec nie wyolbrzymiajcie ze nagle sie wylegna menele po parkach i beda legalnie chlac. Chodzi o stworzenie sprecjalnych steref w ktorych moznaby pic kulturalnie piwo. Czy wy wierzycie w to ze takiemu menelowi bedzie sie chcialo jechac na drugi koniec miasta zeby napic sie piwa? bo dla mnie to jest wizja rodem z filmow science fiction. Nawet gdyby jednak sie tak stalo to chyba dobrze prawda? lepiej zeby pili w jednym miejscu niz jak to namietnie opisujecie w parkach czy placach zabaw czyli w miejscach gdzie bawia sie wasze dzieci. I policja nei musialaby krazyc po calym miescie tylko skupic sie na konkretnej miejscowce a my wiedzielibysmy gdzie nie ma po co chodzic. Jak napisalem to science fiction po pierwsze dlatego ze oni raczej nie pija napojow niskoprocentowych a po za tym po co maja jechac gdzies zeby napic sie legalnie jak moga pod nosem a i tak maja gdzies zakazy - z reszta sami o tym piszecie ze i tak pija i tak... a czy nie fajnie byloby utrzec nosa wlasciciela pubow ktorzy kasuja za bosmana 8-9zl... kupujac go w monopolowym za 2,5 i siadajac na starym miescie pod ich drzwiami. niech zaczna kombinowac jak nas sciagnac do siebie - sprowadza cos nowego, np piwo ktorego w sklepie nie kupimy, obniza ceny, cokolwiek... niech pokombinuja i zacheca nas do wyboru ich a nie sklepu monopolowego. fajnie jest miec wybor

~~R Gość
~~~R
Beznadziejny pomysł 2012-08-14 12.00

Widać Chłopak zabiera się za politykę (łatwe pieniądze), a na piwo pod chmurką to jeszcze nie ten czas. Zapomniał o "burakach" sikających po bramach …………., niech się przejdzie po dworcu PKP. Ciekawe czy pomyślał o toaletach i kto za to zapłaci - itp., itd.

Obserwator Gość
~Obserwator
dziwne 2012-08-14 12.01

Czy w tym biednym kraju sejm nie ma czym się zajmować!? Takimi sprawami co najwyżej powinny zajmować się samorządy. A zacząć trzeba od ustawiania kibelków bo "obszczymurki" zrobią swoje na boku i smrodek aż miło. A swoją drogą i bez ustawy sejmowej smarkacze chleją piwsko wszędzie i wszystko mają w d.... .

piwo=mocz Gość
~piwo=mocz
durny pomysł 2012-08-14 14.11

jak na razie to mamy za mało TOI-TOI aby taki nałogowiec mógł opróżnić pecherz .
A tak mamy obszczane klatki skwery parki i inne miejsca publiczne ,że aż trawa uschła a smród włazi do mieszkań kamienic .piwo tylko w restauracji które to posiadają WC za które kasują tyle coza piwo czyli +- 8 zeta! a jak chce tanio browarka chlapnąć do do domu i niech ytam sobie szcza po dywanie ,ścianach i łóżku

aida Gość
~aida
co za durny pomysl. 2012-08-14 21.49

przejdzcie sie do zabki po 22. albo do biedronki. jakie kolejki- i wszyscy po flaszce w reku trzymaja. jak za komuny ludzie po chleb stali.nie wazne ze nie ma zeba, nie wazne ze jadl przez tydzien tylko cebule i najtanszy dmuchany chleb. wodke i piwo trzeba kupic.. polska to kraj alkoholikow. w poniedzialek o 6 rano nie da rady tramwajem do pracy jechac. tramwaje wysprzatane z rana i smrod przetrawionego alkoholu i jeszcze nie wytrzezwialych ludzi z imprezy prosto do pracy jadacych. anwet wlosow nie zdazyli umyc.alkoholizmu w polsce nie widac bo polacy musza siedziec w domu zeby pic. jak sie zmieni przepis to zobaczycie co bedzie.

@piwonadchmurka Gość
~@piwonadchmurka
Nie można już się podpisywać ani wpłacać więcej kasy 2013-03-22 01.56

Nie można się podpisywać. Cała akcja była jedną wielką prowokacją, na co nabrały się media. Do dzisiaj nie rozliczono środków. Łukasz Sielski i Paweł Podolak do dzisiaj podróżują po świecie, co się stało ze składkami nie wiadomo, a cała afera nie została jeszcze rozliczona https://twitter.com/piwonadchmurka