*
Dodane 2012-06-26 11.02 , komentarzy 4

Nowa szkoła w Mierzynie w połowie gotowa [zdjęcia, wideo]

Trwa budowa szkoły podstawowej w Mierzynie. Połowę prac już wykonano.

Nowa szkoła w Mierzynie w połowie gotowa

Nowa szkoła w Mierzynie w połowie gotowa

Autor: Sebastian Wołosz

- To będzie okazały i niezwykle oryginalny obiekt, który na pewno bardzo ucieszy mieszkańców - zapewnia Robert Dudziec, kierownik budowy.

Przestronna hala sportowa z widownią dla 430 osób, stołówka, biblioteka, świetlica, uczelniane forum, boiska i parking dla blisko 100 samochodów - tak ma docelowo wyglądać szkoła budowana w Mierzynie.

Uczyć będzie się tu mogło blisko 600 dzieci z gminy Dobra i okolic. Obiekt powstaje na 3-hektarowym terenie pomiędzy ulicami Długą i Kolorową. Budowę rozpoczęto na początku kwietnia ubiegłego roku.

- Połowę prac mamy już za sobą - mówi Robert Dudziec, kierownik budowy. - Ogólna bryła budynku jest już widoczna, obiekt jest zabezpieczony przed deszczem. W części, gdzie znajdują się sale lekcyjne zamontowaliśmy już okna. Teraz pracujemy jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz budynku. Przed nami jeszcze m.in. budowa boisk, zagospodarowanie terenu wokół budynku, malowanie elewacji i prace wykończeniowe.

Całkowita powierzchnia kompleksu to ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. We wnętrzu znajdą się sale lekcyjne, stołówka, świetlica, biblioteka, pokoje nauczycieli i trenerów, magazyny oraz uczelniane forum z przeszklonym dachem. Budynek będzie bezpośrednio połączony z wielką słoneczną halą sportowo-rekreacyjną. Na widowni będzie tu mogło zasiąść aż 430 osób. Będą mogły się tu odbywać nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, ale także różne gminne imprezy i uroczystości.

Główne wejście do szkoły będzie się znajdować przy ul. Kolorowej. Ciekawa ma być elewacja: ściany będą mieć kolor żółto-biało-niebieski, a w wybranych częściach pojawią się połyskujące panele w kolorze oceanu. Na tyłach budynku powstaną boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, bieżnia oraz parking.

- To niezwykle okazały i ciekawy architektonicznie obiekt - mówi Dudziec. - To nie będzie zwykła szkoła, zbudowana na planie prostokąta. Mieszkańcy na pewno będą z niej zadowoleni. Już teraz nie mogą się jej doczekać. Często odwiedzają nas nauczyciele wychowania fizycznego z gminy Dobra. Oglądają halę, sprawdzają postęp prac.

Inwestycja pochłonie ponad 22 mln zł. Ma być gotowa do końca marca 2013 roku. Wykonawca zapewnia, że termin zostanie dotrzymany. Później obok szkoły ma pojawić się parterowe przedszkole dla blisko 200 dzieci podzielone na część administracyjną i edukacyjną. Ma zostać wybudowane do końca listopada 2015 roku.Więcej o budowie szkoły w Mierzynie:


Wkrótce mieszkancy Mierzyna będą mieli nową szkołę

Powstanie nowa szkoła i przedszkole w MierzynieX

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Ja Gość
~Ja
stan ul. Kolorowej 2012-06-27 08.40

Ludzie znacie ul. Kolorową w Mierzynie? Ja znam, Tragedia!!!! Przejazd ul. Kolorową i dalej ul. Wędrowną to jedno wielkie klepisko z dziurami, zimą nie odśnieżane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piotrek Gość
~Piotrek
Szkoła 2012-06-27 09.22

Ja i tak wolę wozić dzieci do szkoły w Szczecinie;)

Hmmmm Gość
~Hmmmm
Ul. Długa 2013-06-18 09.17

Lepsze by było wejście od ul. Długiej

expert Gość
~expert
Niż demograficzny 2013-09-02 15.02

Z okazji niżu demograficznego budujemy nowe szkoły a stare oczywiście zamykamy.

Dodaj swój komentarz: