*
Dodane 2012-06-26 10.02 , komentarzy 3

Informatyka – kierunek zamawiany w Akademii Morskiej w Szczecinie także dla niedosłyszących

Akademia Morska w Szczecinie jako jedyna uczelnia na Pomorzu Zachodnim uzyskała dofinansowanie kształcenia na kierunku Informatyka.

Akademia Morska

Autor: Akademia Morska w Szczecinie

W ramach dofinansowania przyszli studenci mogą liczyć na wsparcie w postaci:

• 1000 zł stypendium dla połowy studentów,
• zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki prowadzonych w małych grupach,
• płatnych staży w firmach branży IT,
• szkoleń specjalistycznych z zakresu systemów przetwarzania sygnałów i systemów wbudowanych,
• wizyt studyjnych w międzynarodowych ośrodkach dydaktyczno-badawczych,
• szkoleń z zakresu przedsiębiorczości i rozwiązań proekologicznych w procesie produkcjiCzytaj również: Kierunki zamawiane w Szczecinie: Studencie, tu dają tysiąc miesięcznie!Nowatorską w skali kraju inicjatywą będzie wsparcie dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Osoby te poza wymienionym wcześniej korzyściami będą objęte dodatkową opieką.

Między innymi zostanie zatrudniony tłumacz języka migowego. Będzie on obecny na wszystkich zajęciach dydaktycznych, jak również będzie pośredniczył językowo w niezbędnych kontaktach z administracją uczelni, urzędami itp.

Dzięki temu osoby niesłyszące będą mogły brać aktywny udział we wszystkich zajęciach obowiązkowych i nieobowiązkowych oferowanych przez Akademię Morską w Szczecinie oraz otrzymają niezbędne wsparcie pozwalające im porozumieć się z otoczeniem we wszystkich ważnych sprawach.

Będzie również istniała możliwość skorzystania z „banku aparatów słuchowych” prowadzonym w PZG w Szczecinie, w ramach którego osoby z wadą słuchu będą mogły otrzymać wsparcie związane z wymianą lub naprawą aparatu słuchowego.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostanie również zakupiony nowoczesny sprzęt i symulatory, które zostaną wykorzystane w procesie dydaktycznym.

Więcej informacji na http://informatyka.am.szczecin.plX

Miejsce
w rankingu
cosik_ktosik

Kocham Szczecin, moje miasto. Zawodowo Informatyk, prywatnie i z zamiłowania administrator serwisu hotfix.pl Moim nałogiem jest moje kochanie. Drugim, to fora internetowa, samochody i piękno fotografii.

Komentarze

kojotkk Gość
~kojotkk
Teleinformatyka na Wydziale Elektrycznym ZUT 2012-06-26 10.08

Kierunki zamawiane są również na Wydziale Elektrycznym ZUT - Teleinformatyka i Automatyka i Robotyka

Aga Gość
~Aga
WOW 2012-06-26 21.19

Ale z tym tłumaczem języka migowego to jest genialna sprawa! Naprawdę podziwiam Akademię Morską w Szczecinie za to i mam nadzieję, że będą wychodzili z takimi inicjatywami coraz częściej.

Mat Gość
~Mat
Zobaczymy 2012-08-10 20.18

Chciałbym zobaczyć w jaki sposób to zostanie zorganizowanie i zobaczyć projekt ewaluacyjny po pierwszym roku. Jeżeli będzie osiagało dobre wyniki to myślę, że jest to coś co warto rozszerzać na inne miejsca.

Dodaj swój komentarz: