*
MATURA 2012 - CHEMIA ODPOWIEDZI + ARKUSZE Dodane 2012-05-15 06.59 , komentarzy 54

MATURA 15.05.2012 - CHEMIA ODPOWIEDZI + ARKUSZE

Matura 2012 z chemii. Sprawdź pytania i odpowiedzi. Zobacz rozwiązania. Podziel się wrażeniami z przebiegu egzaminu.

MATURA 2012 - CHEMIA ODPOWIEDZI + ARKUSZE

MATURA 2012 - CHEMIA ODPOWIEDZI + ARKUSZ...

Autor: Archiwum

Dziś maturzyści przystępują do egzaminu z chemii.



Arkusz oraz odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu znajdziecie na naszym portalu! Wcześniej podzielcie się w komentarzach pod tym materiałem wrażeniami z przebiegu Waszego egzaminu maturalnego. Co Was zaskoczyło, a co przebiegło jak z płatka. Czekamy na Wasze opinie.



http://www.mmszczecin.pl/rep/blog/31/93288.4.jpg


X

Miejsce
w rankingu
Robert Duchowski

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

df Gość
~df
matura 2012-05-15 17.46

mature z poz roz. w tym roku zostwie bez komentarza rudniejsZej sie dosrac nie dało

barrr Gość
~barrr
matura 2012-05-15 17.49

szkoda czasu tylko ;/

killerbee Gość
~killerbee
matura 2012-05-15 17.56

Najłatwiejsza matura jaką w życiu pisałem. Skończyłem w 45 min. 100% będzie na pewno!

maturzysta Gość
~maturzysta
matura 2012-05-15 17.58

pisałem fize, która nie wiadomo czym była, a chemia roz. to już w ogole - każdy nauczyciel co do niej siądzie będzie myślał że śni.

xxx Gość
~xxx
matura 2012-05-15 18.12

ej to był koszmar:( moge sobie zapomieć o moich wymarzonych studiach na politechnice:(

miłośniczka chemii Gość
~miłośniczka chemii
j 2012-05-15 18.16

dziekuje bardzo za ta mature ;] moje plany na przyszlosc stanely pod wielkim znakiem zapytania. mam nadzieje ze biol jakos mi to podniesie. ;(

moemoekyun Gość
~moemoekyun
matura 2012-05-15 18.22

haha xD nie martwcie się ; D będziecie ją poprawiać za rok ; D

maturzystka Gość
~maturzystka
matura 2012-05-15 18.25

38 zadań? Rok temu było 35 a były protesty,że uczniowie nie wyrabiali się z zadaniami.Nauczyciele komentowali to,w ten sposób,że nawet najlepsi nie mogli zdążyć.Więc gdzie tu logika,że dołożono nam jeszcze 3? Nie można było skupić się na jednym zadaniu,bo w głowie myśl " jeszcze tyle zostało,nie zdążę."Poza tym niektóre polecenia wymagały dłuższego zastanowienia,na które po prostu nie było czasu.Zadania nie były wybitne trudne,ale ja osobiście dodatkowymi 20 minutami bym nie pogardziła.

ja Gość
~ja
pfffffffff 2012-05-15 18.30

"j
2012-05-15 18.16
dziekuje bardzo za ta mature ;] moje plany na przyszlosc stanely pod wielkim znakiem zapytania. mam nadzieje ze biol jakos mi to podniesie. ;("

zgadzam się całkowicie... podstawa była mega łatwa z tego co słyszałam a ja pisałam rozszerzona... masakra... żadnego z zadań które dali nawet w 5% podobnego nie było nigdy w żadnym arkuszu.... nie mam pojęcia skąd oni to wytrzasnęli...:/

ktosia Gość
~ktosia
... 2012-05-15 18.34

Nie było tak źle. Na próbnych się z czasem ledwo wyrabiałam, a tu spokojnie. I bardzo dobrze, że na maturze z chemii trzeba myśleć a nie pisać to co się wykuło.

ktosia Gość
~ktosia
... 2012-05-15 18.36

I żeby było jasne: pisałam rozszerzoną.

lukasz Gość
~lukasz
powiem tak 2012-05-15 18.54

ta matura nijak się miała do poprzednich. moje plany na studia legły w gruzach. dziękuję tym, którzy układali te pytania, ja na wasze emerytury pracować nie będę, wyjeżdżam z kraju. w ogóle to życzę wam z całego serca, żebyście tych emerytur nie dożyli!!!!

tomek243 Gość
~tomek243
TOTAL KOSMOS!!!! 2012-05-15 18.54

masakra!!! beznadziejna matura!!! mimo wielu przygotowań i czasu spedzonego nad książkami i zadaniami KLAPA!!!! SKANDAL!!!! koniec z chemią!!!!

tradycja Gość
~tradycja
Pisałam maturę rozszerzoną 2012-05-15 18.55

w 2011 i dzisiaj. Uważam, że tegoroczna była łatwiejsza.

fosfor Gość
~fosfor
skandal 2012-05-15 18.57

mój syn był swietnie przygotowany, sam o to zadbałem a to co widze jakie były arkusze to nawet mimo wyksztalcenia chemicznego nie udzielilbym odpowiedzi! i obawiam sie ze pani minister mialaby ten sam problem, kpina, żeby tak młodzież stresować! kto nas w przyszlosci bedzie leczył??

tam-ta-ta-dam Gość
~tam-ta-ta-dam
bez komentarza 2012-05-15 19.01

myślę, że CKE mogłoby powiedzieć jasno :
"nie ma żadnej podstawy programowej, uczcie się, czego wam się chce dzieciaczki" :-)

pozdrawiam egzaminatorów ...
szlag was trafi

tita Gość
~tita
matura ... 2012-05-15 19.19

za duzo udziwnień, za mało normalnej wiedzy za duzo ciekawostek takich w tekstach zrodłowych, bardzo malo z podstawy programowej...

owień Gość
~owień
zawód zupełny.. 2012-05-15 19.25

pytanie się tylko rodzi, kto nam odda ten cały czas 'zmarnowany' na uczenie się rzeczy, których przynajmniej ja, nie wykorzystałam na maturze.jaka oni nam proponują przyszłość w zamian?.. ale się doigrają..zaczną się kolejki z bezrobotnymi, albo po samym liceum wydłużać, wydłużać i wydłużać, aż w końcu będę mieli taką zabawę, że sobie palcem do dupy nie trafią! ale większości już w kraju nie będzie, więc w zasadzie, niech się dzieje co chce.

lola Gość
~lola
taa 2012-05-15 19.28

no moze i nie byla tak BARDZO trudna, ale troche byla. jednak wydaje mi sie ze bylo za duzo zadan. pod koniec juz zaczynalam sie bardzo spieszyc i nie mialam czasu zeby to przemyslec i dokladnie: bylo za duzo udziwnien. niby normalny typ zadania, mysle, spoko..duzo takich robilam napewno dam rade...a tu klops. na samej maturze naprawde chcialo mi sie szczerze smiac ;D ale jak z tamtad wyszlam to juz mi sie bylo tak do smiechu.

-----!!!!!------ Gość
~-----!!!!!------
matura 2012-05-15 19.31

wg mnie matura jak matura poziom rozszerzono to poziom rozszerzony dlaczego ma różnic się od roz fizy czy maty ja tez pisałem chemie roz i tez mi słabo poszło ale uważam ze ci którzy chcą dostać się na medycynę powinni być ponad wszystkich maturzystów ponieważ to oni będą sprawować opiekę na życiem ludzkim oni powinni być najlepsi z najlepszych to smutne ale prawdziwe

. Gość
~.
chemia 2012-05-15 19.36

Racja, powinni być ponad reszte maturzystów, ale przecież na lekarzy nie kształcą się w szkole sredniej a dopiero na studiach. Według mnie matura była trudna, przekombinowana i trochę zabrakło mi czasu żeby wszystko dokladnie przemyslec

j Gość
~j
matura 2012-05-15 19.39

nie wszyscy którzy piszą chemię rozszerzoną chcą iść na medycynę, są też inne kierunki związane z chemią gdzie nie muszą być najlepsi z najlepszych. więc choćby ze względu na tych ludzi myślę, że nie powinni dawać takich mega trudnych matur

kata. Gość
~kata.
to miała być matura?!!! 2012-05-15 19.40

rozszerzenie trudne aczkolwiek chyba trochę łatwiejsze niż w zeszłym roku dla mnie bo byłam rok na studiach i troche chemii miałam.. ale dla licealisty poziom kosmicznie rozszerzony.. za mało czasu jest stanowczo, na chemii i na biologii powinno byc po 180minut spokojnie...

m Gość
~m
kosmos 2012-05-15 19.43

Ja uwazam jednak, ze ta matura nie sprawdzila naszej wiedzy. Jestem bardzo zla, bo po 3 latach na biol-chemie, korepetecjach i intensywnych przygotowaniach, napisalam beznadziejnie. Nie znam osoby, ktora dzis pisala chemie roz. i jest zadowolona z siebie. Poprzednie matury byly bardzo schemtyczne, a zadania bardzo typowe, a tu nagle takie zaskoczenie.

kasia Gość
~kasia
paranoja 2012-05-15 19.44

W tam tym roku była juz trudna, były protesty, nie tylko uczniów i co w ogóle sobie z tego nic nie robią, to po co w ogóle jakis program naucznania, te matury próbne, testy, zbiory, jak i tak daja cos kompletnie innego i w dodatku wyścig z czasem