*
Szczecin: Cennik biletów komunikacji miejskiej Dodane 2012-02-15 23.30 , komentarzy 48

Szczecin: Nowe ceny biletów komunikacji miejskiej

Zobacz cennik biletów komunikacji miejskiej, który będzie obowiązywać od 1.03.2012 r.

Szczecin: Cennik biletów komunikacji miejskiej

Szczecin: Nowe ceny biletów komunikacij ...

Autor: Andrzej Szkocki

Podwyżkę cen biletów uchwalili 12 grudnia szczecińscy radni. W porównaniu z obecnymi cenami biletów, podwyżki wyniosą od kilku-, do kilkunastu procent.

Najwięcej zdrożeją sieciówki. Nie będzie już biletów 20-minutowych. Zastąpią je 15- minutowe (2 zł normalny) i półgodzinne (3 zł).

Nie udało się wprowadzić biletów 10-minutowych, których chciał PiS i PO, oraz wielu szczecinian.

- Chcemy przyciągać mieszkańców, aby częściej korzystali z komunikacji. Dlatego te propozycje są atrakcyjne dla pasażerów - tłumaczył wówczas Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej szczecińskiego ratusza.

Władze miasta podwyżki tłumaczą wzrostem cen oleju napędowego, energii, zakupem nowego taboru. Ostatnia podwyżka biletów była prawie pięć lat temu. Co roku na komunikację miejską wydajemy w Szczecinie prawie 200 milionów złotych. Połowa to wsparcie z budżetu miasta. Druga ze sprzedaży biletów i sieciówek.



Zobacz : Ceny biletów [PDF]

 















Czytaj również:


Bilety znów podrożeją. A co w zamian Panie Prezydencie?

Szczecin: Droższe bilety komunikacji miejskiej

Podwyżka cen biletów autobusowych w Szczecinie. Czy ma to sens?



Zmień swoje drogowe miasto


Czekamy na Wasze interwencje!



X

Miejsce
w rankingu
natas

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ja. Gość
~ja.
Coś mi tutaj nie pasuje -.- 2012-02-15 23.39

Czy to aby na pewno ten cennik ? Ja tutaj żadnych zmian nie widzę..

uyjcyutsk Gość
~uyjcyutsk
DOPŁATA 2012-02-15 23.40

czy orientuje się ktoś, czy jeśli ma się jeszcze bilet po starej cenie czy trzeba kupić bilet wyrównujący cenę? Przy którejś z wczesniejszych podwyzek chyba bylo cos takiego, ale nie jestem pewna.

kkk Gość
~kkk
czyli co? 2012-02-15 23.41

nic się nie zmieni?

maj Gość
~maj
to jest stary cennik 2012-02-15 23.51

tutaj nowy
http://www.zditm.szczecin.pl/uchwaly/Zalacznik1.pdf

ZDiTM Gość
~ZDiTM
zlodzieje!!! 2012-02-15 23.53

chyba was poje***o ;/

Redakcja MM Redakcja MM
Od redakcji: 2012-02-15 23.53

Poprawiony cennik, pozdrawiamy, redakcja.

anonimxxx Gość
~anonimxxx
ŻART! 2012-02-15 23.59

to juz jest przegiecie, zlodzieje! srodki komunikacji tragiczne a ceny ida w gore.

Stau Gość
~Stau
3 miesiące 2012-02-16 00.24

Warto wyrobić sobie nową, elektroniczną kartą (za friko) i nabić od razu na 3 miesiące. Owszem - trzeba trochę gotówki wyłożyć za jednym zamachem, ale jeśli zrobicie to przed początkiem marca - będzie obowiązywała stara taryfa, zatem około 70 zł oszczędności.

ol. Gość
~ol.
Ol. 2012-02-16 00.38

;|||||||

christoph christoph
... 2012-02-16 06.43

Niestety ale bilety trzymiesięczne można wyrabiac tylko od początku miesiąca więc trzeba było to zrobić 1 lutego.

bozenadsz bozenadsz
,,, 2012-02-16 07.01

...np. ulgowy na 15 min 1,0 zł od momentu skasowania - ale liczymy w dalszym ciągu czas przejazdu od przystanku do przystanku wg wykazów wyklejonych na szybach pojazdu nie wliczając stania na światłach - czy to się nie zmienia????? jak to jest?????

Wolekk Gość
~Wolekk
Władze miasta podwyżki tłumaczą wzrostem cen oleju napędowego, energii, zakupem nowego taboru 2012-02-16 09.08

Dlaczego pasażerów obarczają kosztami nowego taboru?
przecież i tak kasę dostali pewnie z UE i przecież z podatków , po prostu kilku radnym skończyła się kasa na wybudowanie willi i kupienie nowiuśkiego merca

noisy Gość
~noisy
UE nigdy nie finansuje w 100% 2012-02-16 09.11

resztę dokłada Miasto

Wolekk Gość
~Wolekk
~noisy 2012-02-16 09.18

czytaj ze zrozumieniem "dostali pewnie z UE i przecież z podatków"

Stau Gość
~Stau
3 miesiące 2012-02-16 09.54

Niestety ale bilety trzymiesięczne można wyrabiac tylko od początku miesiąca więc trzeba było to zrobić 1 lutego. <--- jeśli masz starą, papierkową sieciówkę na znaczki to owszem, ale jak wyrobisz sobie Szczecińską Kartę Aglomeracyjną (za darmo) to możesz nabić bilet trzymiesięczny nawet od jutra. Zrobiłem tak wczoraj - bez problemów!!!

wuk4 Gość
~wuk4
oszukaństwo z tymi dopłatami 2012-02-16 10.06

"bilety jednorazowe stanowiące zapas pasażera mogą być wykorzystane po zastosowaniu dopłaty" - nic nie rozumiem. Przecież jeśli zazwyczaj jadę tramwajem 13-14 minut, kupowałem dotychczas bilety 20-minutowe za 1,10 zł., a teraz bilet ulgowy za tę samą trasę (15-minutowy) będzie kosztował 1,00 zł., to oni powinni mi dopłacić 10 groszy.

lincoln lincoln
? 2012-02-16 10.32

Czy na bilecie za 2,20 zł po 1 marca możemy jechać 20 minut, czy traktujemy go jako bilet „za 2 zł i na 15 minut”?

http://www.szczecinblog.pl Szczecin Blog

anonimxxx Gość
~anonimxxx
na zapas? 2012-02-16 10.40

ja mam miesieczniowke do 6 marca, a moglabym teraz wykupic juz na kolejny miesiac? jesli tak jaki bylby koszt? nowa cena juz? wie ktos;> ?

UuUU Gość
~UuUU
Tyle na ten temat 2012-02-16 10.46

Złodzieje !

christoph christoph
... 2012-02-16 10.56

Bilet za 2,20 będzie na 15 minut niestety.

antyfanka komunikacji miejskiej Gość
~antyfanka komunikacji miejskiej
.. 2012-02-16 11.01

"te propozycje są atrakcyjne dla pasażerów". skoro chcieli atrakcyjności, czemu nie wprowadzili tych 10-minutowych biletów, o których właśnie pasażerowie mówili? dojeżdżam dorywczo do pracy kilka przystanków, kiedy nie mam czasu na chodzenie pieszo (pieszo zajmuje to ok. pół godziny) lub pogoda na to nie pozwala. 10-minutowy bilet np. za 1 zł byłby dla mnie idealnym rozwiązaniem. za złotówkę pewnie jeździłabym za każdym razem. a tak, kiedy w portfelu pustki, szkoda mi "wyrzucać" 2 zł na przejazd 3 długich przystanków... (w obie strony to już 4 zł, kiedy za godzinę pracy dostaję 7 zł - jazda autobusem się nie opłaca) dobrze, że podwyżka dopiero od marca - będzie już cieplej i ja oraz na pewno wielu innych pasażerów wybierzemy własne nogi, niż drogą i zasmrodzoną komunikację miejską :) szkoda tylko, że to pasażerowie są dla komunikacji miejskiej, a nie komunikacja dla pasażerów. a kochani radni nie słuchają nas - ludu, który na codzień korzysta z komunikacji i potrafi o niej powiedzieć najwięcej...

Super :(((( Gość
~Super :((((
No to mam podwyżkę o 36,45% 2012-02-16 12.32

Teraz jadąc pospiesznym miałem dokładnie 20 minut i bilet za 4,40 teraz będę musiał kupić za 6 :(

kiko Gość
~kiko
Mam już tego dosć ! 2012-02-16 12.51

No tak !! Chca żebyśmy pracowali do starości !!! Wychodzimy na ulicę z powodu ACTA a teraz bilety !! swietnie ! Dajcie mi robote to moze zacznę je kupować !!!
Boże ta jeb** POLITYKA !! Zabić wszystkich !! Niech młodzi zaczną rządzić !!!

pawlaczka pawlaczka
I znów propozycja nie do odrzucenia:) 2012-02-16 12.56

Już dawno wiadomo było ,że ten moment nastąpi:)

Tetryk Teteryk Gość
~Tetryk Teteryk
Wiecie dlaczego bilety podrożeją? 2012-02-16 14.43

Bo rozkłady jazdy nie są pisane przez fachowców, a miłośników komunikacji.

Tak, nasz kochany ZDiTM dał dostęp MKM- om do pisania rozkładów. Chyba każdy wie, że człowiek, który lata za tramwajami z profesjonalnym aparatem i cyka focie tramwajom. A chyba wszyscy wiemy, że taki to by z pocałowaniem ręki oddał za bilet całą pensję i jeszcze rentę babci dorzucił by gratis.

I w ten sposób transport publiczny chodzi nie wedle potrzeb, a tak, aby autor rozkładu mógł się podniecać. Ile jeździ pustych autobusów? Ktoś musi zapłacić za fanaberie fanatyków, którym najwyraźniej puste kursy wydają się sexy.

Protestujmy. Może jakaś akcja typu "Rozkłady - mkmom dostęp wzbroniony"?