*
Dodane 2012-01-20 16.00 , komentarzy 1

Weekend w Szczecinie: Co, gdzie i kiedy

Zobacz nasze propozycje na weekend w grodzie Gryfa.

Zobacz nasze propozycje na weekend w grodzie Gryfa.

(16) Weekend w Szczecinie: Co, gdzie i k...

Autor: Materiały zespołu

Szczecin w nowym 2012 roku rozbujał się już w najlepsze. Na dobry początek wystartował festiwal Akustyczeń, odwiedza nas też coraz więcej gwiazd różnych nurtów muzycznych.

Dzisiaj między innymi wystąpią Behemoth, a w ramach wspomnianego festiwalu formacja Karbido z uznawanym już za kultowy Projektem Stolik. Sprawdź co jeszcze wydarzy się w nadchodzący weekend w Szczecinie.

Imprezy, koncerty i spektakle w piątek

W ramach trasy Phoenix Rising Tour 2012 w Szczecinie wystąpi Behemoth! Support zagrają Blindead, Morowe oraz Deus Mort.

Start o godzinie 18:30, wstęp 50 zł.
W Hali Opery o godzinie 19:00 za 70 - 90 zł będziecie mogli spędzić Noc w Paryżu.

Wyimaginowany Paryż zbuduje scenografia Katarzyny Banuchy, a surrealistyczny spacer przez muzykę autorstwa m.in. Moniuszki, czy Gershwina, zaplanuje Adam Opatowicz. Przewodnikiem po Paryżu będzie Marek Pacuła – znany dziennikarz, scenarzysta, reżyser, satyryk, autor tekstów, dyrektor artystyczny i konferansjer Piwnicy pod Baranami.

Zaśpiewają soliści Opery na Zamku, a także Ewa Kabsa i Krzysztof Niewirowski.
Także o godzinie 19.00 rozpocznie się inna podróż muzyczna. W przygodę z formacją Kwadrofonik, połączeniem dwóch duetów - perkusyjnego i fortepianowego, będziecie mogli wybrać się w Filharmonii Szczecińskiej.

Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala (Hob-beats Duo) oraz Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) tworzą jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie.

Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI wieku m.in. Sonatę na dwa fortepiany i perkusję Beli Bartóka, Makrokosmos II Georga Crumba, Lineę Luciano Berio, utwory komponowane specjalnie dla zespołu, transkrypcje utworów symfonicznych m.in. Święto Wiosny Igora Strawińskiego, a także kompozycje, które są efektem pracy całego kwartetu.
W najlepsze trwa kolejna edycja festiwalu Akustyczeń. Dzisiaj wystąpią formacja Karbido (Teatr Kana) i Mitch & Mitch (Free Blues Club).

Jutro natomiast zagrają TYMON & TRANSISTORS z Grzegorzem Halamą i Robertem Brylewskim (Rocker Club) oraz Dagadana (Teatr Kana).

Zobacz program festiwalu Akustyczeń 2012W Piwnicy LOFT ART odbędzie się dzisiaj koncert "DOBRANOC, Mr BLUES". Podczas spektaklu zagrane i zaśpiewane zostaną utwory wykonywane kiedyś przez Andrzeja Zauchę z czasów zespołów Dżamble i Anawa, oraz utwory z czasów solowej kariery artysty.

Start 20:00, wstęp 30 zł.Zamek Książąt Pomorskich zaprasza w progi sali ks. Bogusława X na koncert muzyki poważnej zespołu Voice Factory.To grupa zdolnych i otwartych na muzyczne przygody młodych ludzi pochodzących z różnych stron Polski, którzy spotkali się studiując w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W programie: ekspresyjne wykonanie tradycyjnych melodii w nowoczesnych aranżacjach.

Start 18:00, wstęp 20 zł.

Także o godzinie 18:00 w Zamku Książąt Pomorskich dla odmiany w sali ks. Anny Jagielonki odbędzie się koncert Jak drogie są wspomnienia: Niech to zostanie miedzy nami.

To cykl spotkań z piosenką retro. Najpiękniejsze piosenki o miłości, znane szlagiery filmowe i kabaretowe przeplatane barwnymi anegdotami teatralnymi.

Wstęp 30 zł.W Boom Barze Back to The Rave: zagra Marusha. Karierę rozpoczęła w 1991 od występów w programie radiowym Dancehall. Następnie przez 2,5 roku prowadziła w niemieckiej stacji ORB TV własny program Feuerreiter o tematyce muzyki rave. W 1994 jej singel Somewhere over the rainbow wspiął się na 3. miejsce listy przebojów Media Controll Charts i sprzedał się w 500.000 egzamplarzy otrzymując status platyny.

Bierze udział w czołowych klubowych wydarzeniach muzycznych na całym świecie. Była również współorganizatorką berlińskiej Love Parade.

Start 21:00, wstęp 35 - 49 zł.


FACEBOOK - MM Moje Miasto

X

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Komentarze

Marek Gość
~Marek
Żenada! 2012-01-20 16.31

Ten trailer z "Nocy w Paryżu" to jest tak skręcony by aby przypadkiem ktoś nie zechciał pójść na ten spektakl! Bez sensowny i nie dający żadnego wrażenia o co w tym chodzi. Obejrzyjcie sobie jak się robi trailery z filmów a potem zabierajcie się za pracę kmioty!

Dodaj swój komentarz: