*
Dodane 2012-01-19 11.30 , komentarzy 9

Szczecin: Gdzie wypożyczyć strój na karnawał

Jeśli ktoś nie ma pomysłu co ubrać na bal, proponujemy wybrać się do Opery na Zamku. W wypożyczalni jest ponad 2 tysiące kostiumów.

Jeśli ktoś nie ma pomysłu co ubrać na bal, proponujemy wybrać ...

– Dla naszych klientów mamy piękne sukni...

Autor: Marcin Bielecki

Małgorzata Klimczak
malgorzata.klimczak@mediaregionalne.pl


W wypożyczalni od 4 lat króluje pani Barbara Pokrzywnicka.

– Goście przychodzą donas albo z konkretnym tematem balu albo mówią, żemuszą się przebrać, ale nie bardzo wiedzą jak – mówi pani Barbara. – Czasami jesttak,  że kostium pasuje napanią, a na pana nie pasuje, ale zawsze coś znajdziemy.

Do wypożyczalni trafiają stroje, które już nie są wykorzystywane w przedstawieniach. Niektóre mają po 50 lat i bardzo dobrze wyglądają. Są z dobrych tkanin, a pani Basia o nie dba. Najpopularniejsze są sur-duty typu muszkieter, pirat, szlachcic, ksiądz.

– Jest dużo osób, które chciałyby sie przebrać za postaci z filmów – mówi pani Basia. – Panie pytają o gorsetowe suknie z lat 50. i 60., alenie mamy takich,  ponieważ opera nie miała przedstawień z takimi strojami. Najlepsza jest dowolność, bowtedy klienci wybierają sobie to, co im się podoba.

Nie masz pomysłu na wieczór? Planujesz weekend ze znajomymi? Zobacz co dzieje się w Szczecinie!

Dla niektórych bal przebierańców to wcale nie jest przyjemność, ale konieczność. Niektórzy obawiają się ośmieszenia. Na wszystko jest rada.

– Mężczyźni są bardziej zdecydowani – twierdzi pani Barbara. – Wchodzi pan i mówi: idę na bal i muszę się przebrać za coś. Wtedy ja patrzę na sylwetkę i próbuję coś dopasować. W 75 procentach trafiam. Jak klienci przyjdą do nas raz, to potem przychodzą częściej i przyprowadzają znajomych. Jeden młody chłopak w stroju krakowskim pożyczonym od nas wygrał konkurs Gentelmen International.

Dla dzieci można wykorzystać tylko mniejsze sukienki baletowe, bo dzieci rzadko grały w spektaklach operowych. Nawet krasnali grali dorośli.

Zainteresowanie kostiumami jest przez cały rok, ale w okresie karnawału wzmożone. Kostiumy wypożyczają szkoły na różne uroczystości,kościoły na jasełka. Bardzo często korzystają ośrodki socjoterapii.

– Staramy się ubrać gości tak, żeby byli zadowoleni i zazwyczaj tak jest – mówi pani Barbara.


Wypożyczenie stroju na dobę lub na weekend kosztuje 30,75 zł.

– Dla naszych klientów mamy stroje szlacheckie, surduty, piękne suknie – mówi Barbara Pokrzywnicka.Fot. Marcin BieleckiX

Miejsce
w rankingu
Redakcja MM

E-mail: mmszczecin@mediaregionalne.pl Tel.: 91 481 33 00 Adres: ul. Nowy Rynek 3

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

shandygaff Gość
~shandygaff
polecam! 2012-01-19 11.33

Skorzystałam z tej wypożyczalni i gorąco polecam!
Pani Basia genialnie doradzi i odnajdzie w gąszczu strojów ten idealny! :)

Małgorzata Gość
~Małgorzata
Stroje fajne 2012-01-19 11.45

cena ok, ale okazji do zabawy brak :( Dobrze jednak wiedzieć, gdzie co i jak. Może jeszcze kiedyś, gdzieś :)

KJ Gość
~KJ
Zapraszamy do nas 2012-01-19 18.02

Witam, okazja będzie 28 stycznia w clubie red rocket, przy ulic Krakowskiej. Organizujemy bal karnawałowy, przebranie obowiązkowe :) Jest to impreza zamknięta której koszt to 60 zł w tym jedzenie i alkohol itp. itd. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Przedział wiekowy osób to 20-30 lat. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na maila po więcej szczegółów. superbrand@interia.pl

KJ Gość
~KJ
P.s. 2012-01-19 18.04

Nie jest to reklama lokalu, wynajmujemy lokal ze znajomymi i chętnie zaprosimy jeszcze kilka osób. Mamy już pond 30 osób zaklepanych. Ale jeszcze kilka miejsc się znajdzie :)

Monia HS Gość
~Monia HS
Pierwszy raz!! 2012-01-19 21.23

do Pani Basi wybieram się 23.01 i mam nadzieję, że pomoże mi w odnalezieniu czegokolwiek pasującego na mnie :D
Już nie mogę się doczekać~!!

. Gość
~.
polecam :) 2012-01-26 11.57

Pani Basia chyba jeszcze świetniejsza od tych wszystkich niesamowitych strojów. Doradzi, dobierze co trzeba, świetnie się orientuje co, gdzie wisi (a nie jest to łatwe, bo strojów zatrzęsienie). Ma dobre poczucie humoru (choć chyba nie wszyscy je rozumieją) i anielską cierpliwość do niezdecydowanych ;) Wypożyczaliśmy tam całą grupą stroje na Sylwestra na MTSie, gdzie zrobiliśmy furorę, bo temat balu był, ale poza nami nikt się nie przebrał :)

Ania Gość
~Ania
Zakup kostiumu 2012-01-28 13.27

jak ktoś chcę nowy kostium inny wybór polecam www.ladiesparty.pl można odebrać osobiście więc nie płaci się za przesyłkę.

Tomek Gość
~Tomek
Cena zakupu stroju prawie taka jak wypożyczenie 2012-12-19 12.30

Zapraszam do mnie. www.sklep-planeta.pl U nas jest więcej strojów niż ma Pani Basia :-) A i cena przystępna już od 20 złotych.

wiola Gość
~wiola
szukam stroju dla 3 latka chłopca synka 2013-12-01 15.58

czy u pani basi dostane przebranko na synka 3 latka wzrost 97 cm musze go przebrać na czerwono za elfa lub krasnalka moj emeil wiolettaciechowicz1402@wp.pl ile kosztuje wypożyczenie dla dziecka stroju pozdrawiam

Dodaj swój komentarz: