*
Dodane 2011-12-10 14.00 , komentarzy 1

Szlachetna Paczka: Magazyny otwarte. Czekamy na Wasze paczki!

Kategorie: Wiadomości Tagi:

Dziś jest finał akcji Szlachetna Paczka. Przez całą sobotę darczyńcy przynoszą swoje paczki do magazynów akcji. Jeśli się pospieszysz jeszcze możesz się przyłączyć.

Dziś jest finał akcji Szlachetna Paczka. Przez całą sobotę ...

Szlachetna Paczka: Magazyny otwarte. Cze...

Autor: Redakcja MM

Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która prowadzona jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy tak, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

- W akcji to prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób ubogich i najbardziej potrzebujących – mówi Anna Piasecka-Szymankiewicz, koordynator akcji w VII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, gdzie mieści się jeden z magazynów „Szlachetnej Paczki” - O potrzebach tych osób wiemy dzięki wolontariuszom, którzy odwiedzają biedne rodziny i przeprowadzają ankiety pytając o potrzeby.

Informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej na stronie internetowej akcji. Darczyńca może wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę, którą otrzyma na święta. Każda rodzina ma specjalny kod, który umieszcza się na paczce. Tę należy dostarczyć do wybranego magazynu w dniach 9-10 grudnia.

- W Szczecinie mamy sześć magazynów, w których w sumie działa siedmiu liderów – osób koordynujących pracę poszczególnych rejonów – mówi Katarzyna Nojek, asystent ds. PR projektu Szlachetna Paczka. – W naszym mieście jest 111 obdarowanych rodzin.

W sobotę w głównym magazynie w VII LO usłyszeliśmy, że w naszym województwie już wsztystkie zgłoszone rodziny znalazły swoich darczyńców. Pojawili się także sponsorzy, którzy nie wybrali rodzin, ale w ramach uzupelnienia innych paczek przekazali żywność czy środki czystości.

Szczegóły akcji na www.szlachetnapaczka.pl Tam także zamieszczone są godziny otwarcia magazynów.


X

Miejsce
w rankingu
Anna Folkman

anna.folkman@mediaregionalne.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

ważka ważka
świetna sprawa 2011-12-10 14.56

może jeszcze zdążę!

Dodaj swój komentarz: